Další zastávkou rozjeté porubské mašiny je Břeclav, zkrotí RT TORAX houževnaté Lvy?

Redakce, 03.12.2013
Už dlouhých šest zápasů nenašli porubští hokejisté přemožitele a šňůru úspěchů budou chtít samozřejmě prodloužit i na jihu Moravy, kde potřetí v sezoně změří síly s houževnatými břeclavskými Lvy. Předchozí dvě utkání vyzněla lépe pro RT TORAX, kterému však dělala obrana v čele s gólmanem Šurým nemalé problémy. Břeclavští navíc mají dosti solidní formu a v posledních zápasech dokázali překvapivě vyloupit jak vsetínský Lapač, tak i brněnskou Techniku. Druhý tým tabulky tak nečeká vůbec jednoduchý zápas. Jeho úvodní buly bude vhozeno ve středu 4. prosince v tradičních 18 hodin. Samozřejmě jej můžete sledovat i prostřednictvím textového online přenosu.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

23. kolo: VSK Technika Brno – HC Lvi Břeclav 2 : 6 (0:2, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
30. Česnek (Zapletal, Bustin), 39. Jurča (Štindl) – 6. Haman (Piskoř, Nedvěd), 15. Kučera (Bartoš, Šaur), 23. Popolanský (Medřický, Blaha), 26. Popolanský (Höss, Blaha), 27. Procházka (Průdek), 41. Zháňal (Haman, Piskoř).

Více info: Lvi vykročili do druhé poloviny soutěže vysokým vítězstvím na ledě Techniky

23. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov 3 : 2 sn. (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
46. Vrána (Javín, Peslar), 60. Hruzík (Javín), rozhodující sam. náj. Seidler – 12. Luňák z TS, 44. Jurík J. (Černý, Duba).

Více info: Porubští bojovníci vydřeli ve šlágru kola dva body, parádní obrat završil v nájezdech Seidler

Vzájemná utkání v sezoně 2013/2014

2. kolo: HC Lvi Břeclav – HC RT TORAX Poruba 2011 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
38. Bolfík (Piskoř), 49. Záborský (Blaha, Šaur) – 4. Krayzel, 4. Buček (Prokop), 13. Piják (Zachar), 36. Šindelář (Krayzel).

Více info: Poruba slaví premiérové tři body, o výhře v Břeclavi rozhodl skvělý vstup do utkání

13. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Lvi Břeclav 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
48. Zachar, 58. Krayzel (Seidler), 60. Buček (Zachar, Vrána) – 40. Zháňal (Bartoš, Dora).

Více info: Poruba dlouho hledala recept na skvělého Šurého, tři body trefil až v závěru Krayzel

Sestavy v posledním utkání

HC Lvi Břeclav: Šurý – Kovář P., Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Höss, Nekoranec – Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Zháňal, Blaha, Průdek, Haman, Kučera, Strapina, Kovář M.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda – Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Břeclaví a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Michal Dědek z Vyškova. Na čarách mu bude vypomáhat brněnská dvojice Jiří Chocholouš a Pavel Kříž.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Břeclavi: 3,24
Remíza: 4,50
Vítězství Poruby: 1,55