Co jsem s nimi měl dělat, když nikdo nechtěl jít, hlásí autor rozhodujícího nájezdu Hranoš

René Chyla, 09.01.2017
Porubští junioři mířili v neděli odpoledne na led pátého Prostějova, kde mohli uhájit vedoucí příčku v tabulce. Bahníkovi svěřenci vyhráli, ale pouze za dva body a Brno je tak v tabulce znovu přeskočilo. „Na tabulku se příliš nedívám. Soustředíme se sami na sebe, abychom vyhrávali a prodloužili si tak sezonu,“ říká autor rozhodujícího nájezdu Michael Hranoš.

STATISTIKY & FAKTA: MICHAEL HRANOŠ #24
Věk: 20 let, narozen 6. září 1996 Výška: 190 cm Váha: 79 kg Post: obránce, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: SK Karviná (2014-2015) Úspěchy: 2. místo LJ (2016), 1. místo SILESIA BISSET CUP (2016), postup do ELSD (2013)

Porubští junioři v této sezoně již dvakrát vynulovali jestřábí letku, ve třetím vzájemném střetnutí se však již tato nebývalá odolnost vůči prostějovským střelcům zlomila. „Věděli jsme, že nás tam nečeká nic jednoduchého. I když jsme měli zřejmě více šancí, tak si myslím, že celkově se jednalo o vyrovnaný zápas,“ hodnotí průběh třetího vzájemného duelu dvacetiletý Michael Hranoš. „Kdybychom si mohli s klukama před zápasem vsadit, tak tip padá jednoznačně na to, že se bude jednat o zápas s méně než šesti góly,“ netají se svými mimohokejovými aktivitami.

Jestřábi sice dvakrát Zavadilovi nedali ani gól, o jednoduchého soupeře pro Porubské se rozhodně nejedná. „Prostějov nemá vůbec špatný kádr. Nemají tam tolik hráčů jako my, i tak jsou po celý zápas velmi brusliví a často nás také potrápí,“ ví zadák první lajny. Po první třetině se šlo i ve třetím vzájemném zápase do kabin za bezbrankového stavu. „I když v první třetině gól nepadl, tak si myslím, že jsme měli více ze hry a k ničemu je moc nepouštěli. Obě mužstva hrála zodpovědně zezadu, což korunovali oba gólmani svými výkony,“ chválí oba muže v maskách.

Byli to ale tentokrát Prostějovští, kteří na začátku druhé třetiny otevřeli skóre z hole Tomáše Vystavěla a dlouho drželi jednobrankové vedení. David Malát pak nastřelil tyč a RT TORAX dostal dokonce k dispozici pětiminutovou přesilovkou, která byla navíc umocněna ve své půli dalším dvouminutovým trestem. Porubští ale nesrovnali a na první gól si museli počkat až do 39. minuty. „Utkání hodně ovlivnily přesilovky, které se nám zrovna příliš nedařily. Vůbec se nám nepovedla ani přesilovka pěti proti třem. Když to domácí bez újmy ubránili, tak je to ještě více nakoplo a byli na ledě lepším celkem,“ pokračuje dále Michael Hranoš.

JUNIOŘI OTOČILI EMOTIVNÍ DUEL S PROSTĚJOVEM, NÁJEZDY ROZSEKL HRANOŠ »

Zhruba minutu před druhou sirénou se parádní trefou prosadil David Malát, který s pomocí horní tyčky srovnal. Porubští junioři na začátku poslední dvacetiminutovky museli naopak čelit dvojnásobné přesile domácího výběru. Prostějov na rozdíl od Ostravanů tuto přesilovku využil a ujal se tak díky druhé Vystavělově trefě vedení 2:1. To ale nebylo jediné oslabení ve třech, které museli Porubští bránit. To druhé totiž přišlo ještě asi pět minut před závěrečnou sirénou. „Taková oslabení nejsou vůbec jednoduchá, přeci jen, když má soupeř o dva hráče na ledě více, je to hodně znát,“ směje se.

„V takovém případě se ale snažíme blokovat co nejvíce střel. Na druhou stranu, když hrajeme oslabení ve čtyřech, tak nikdy nechceme pouze bránit a pokud to jde, tak vyrážíme do útoku. Nesnažíme se pouze vyhazovat, ale chceme i v oslabení dát gól,“ dodává. Utkání s Prostějovem nebývají pouze napínavá, nýbrž i pořádně vypjatá. Naposledy se strhla bitka i při závěrečném podávání rukou a v nedělním duelu také přišlo na pár vyhrocenějších momentů. Ve druhé třetině vyfasoval pětiminutový trest Radek Nevřela, který v obranném pásmu sestřelil pěstí Michala Danga ranou do krku. V poslední dvacetiminutovce pak Porubští schytali dvě „desítky“ za protesty, když nejprve musel do kabin David Malát a po vyrovnání na 2:2 odešel do sprch i Jan Bernát.

Michael Hranoš v utkání s Frýdkem-Místkem.

„S Prostějovem bývají ty zápasy vždycky vyhecovanější, hraje se hodně do těla a toto utkání nebylo výjimkou. Ty desítky, které jsme inkasovali, tak byly hodně zbytečné a tohle by se stávat nemělo. Na druhou stranu jsme ale rádi, protože oni teď budou muset něco přispět do kasy, což se na rozlučku vždycky hodí,“ culí se ostravský bek. RT TORAX mohl krátce po druhém gólu navíc rozhodnout z hole Jakuba Bialoně. Ten byl sice při svém úniku faulován, rozhodčí ale zůstal v klidu a zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů.

„Trenér se nás zeptal, kdo si věří a kdo by chtěl jet. Přihlásil se ale jenom Michal Dang s Patrikem Golou. Já se tam sice nechtěl nijak rvát, jelikož minule ve Frýdku-Místku jsem nájezd neproměnil, ale co jsem s nimi měl ale nakonec dělat, když nikdo nechtěl,“ směje se. Michael Hranoš se postavil na středový kruh až ve třetí sérii, která mohla rozhodnout o porubském vítězství. „Bylo to navíc za situace, kdy jsem nemusel dát, takže jsem nebyl pod tlakem a byl o poznání klidnější,“ vysvětluje bližší okolnosti.

„Gólman to měl hodně dobře pokryté a neměl tam moc místa. Chtěl jsem tedy zkusit nějaký blafáček, rozpohyboval ho a pak už jsem si mohl vybrat. Nakonec jsem se tedy rozhodl zakončit mezi betony, což také vyšlo, za což jsem moc rád,“ srší radostí dvacetiletý mladík, který se svého úkolu zhostil náramně a rozhodl tak o výhře Bahníkovy party. RT TORAX sice zvítězil, ztratil ale další bod, který může v celkovém zúčtování na konci sezony chybět. „Na tabulku se popravdě moc nedívám. Snažíme se hlavně soustředit na sebe a do každého zápasu jdeme s tím, že jej chceme vyhrát. Samozřejmě si chceme sezonu ještě prodloužit,“ uzavírá.

Michael Hranoš trefou mezi betony zařídil Porubským druhý bod.