Chtěl jsem to již ukončit a jít z ledu, směje se po své parádní nájezdové trefě Pavel Šebesta

Adam Bagar, 25.03.2011
Porubští muži mají za sebou úvodní vystoupení po dvouleté přestávce. Utkání s Brumovem - Bylnicí pojali skutečně velice exhibičně a své akce často až příliš překombinovávali. Divákům se představila také zkušená sehraná dvojice Pavel Šebesta - Dalibor Sochorek. Přestože spolu již dlouho nehráli, na jejich staré osvědčené spolupráci to nebylo vůbec znát. Kapitán Dalibor Sochorek vyslal tři přesné gólové přihrávky, Pavel Šebesta dvakrát skóroval a k tomu navíc přidal jednu asistenci a parádní nájezdovou trefu. "Zpočátku jsem se cítil nesvůj," narážel zkušený forvard na dlouhou tréninkovou absenci. Další mač muži sehrají již v pondělí 11. dubna a soupeřem jim bude od 17:00 Korea.

Porubský zkušený forvard Pavel Šebesta neměl lehkou pozici, před utkáním totiž neměl delší dobu prakticky nic natrénováno. „Byl to pro mě opravdu zvláštní pocit. Dva měsíce jsem nebyl na ledě, absolvoval jsem s klukama pouze jeden úterní trénink. V první třetině jsem se cítil hodně nesvůj,“ prozradil hráč s číslem jedenadevadesát na zádech.

Na ledě byl společně s Daliborem Sochorkem prakticky k nezastavení a svou zkušenou souhrou bavili diváky. „Spolupráce možná nadále funguje, ale bez bruslení a tréninku se to hrát nedá,“ říká. Výborně chytajícího brankáře Tučka dokázal dvakrát ze hry překonat. „U druhého gólu jsem chtěl střílet nahoru, ale sjelo mi to. U prvního mi dával Dalibor Sochorek nahrávku v situaci dva na jednoho a to jsem dával přesně tam, kam jsem mířil,“ směje se lišácky.

Útočník Pavel Šebesta si v utkání připsal dvě gólové trefy, na další přihrál a rozhodl také v pozápasových nájezdech
Brumov – Bylnice přicestovala do Poruby s pouhými čtrnácti hráči na soupisce. „Kluci mají taky určitě po sezóně, přijeli se takzvaně vyprdět za párek a za pivo, jak se říká. Byl jsem rád, že jsem mohl vidět Pavla Rajnohu a Petra Tučka, oba znám. Hraje za ně také Petr Mokrejš,“ přiblížil Šebesta čtvrtečního soupeře z Valašska.

Po utkání probíhaly ještě samostatné nájezdy. Až ve čtvrté sérii dokázal překonat jednoho z gólmanů právě Pavel Šebesta. A nuto říci, že velmi elegantním způsobem. „Co udělám mě napadlo až když jsem šel k puku. Chtěl jsem to už ukončit a jít z ledu,“ směje se opět sedmatřicetiltý hokejista.

A co další sezóna? Je šance, že uvidíme šikovného Šebestu nastálo v dresu Poruby? „To je ještě hodně daleko, sezóna začíná až v září. Pokud bych hrál, tak bych určitě musel potrénovat, protože bez tréninku to skutečně nejde, což potvrdí hokejisté na nejvyšší úrovni, ale i na těch nižších. Od toho se to odvíjí,“ praví na závěr svého povídání.

V dresu Brumova – Bylnice jsme mohli vidět také jednoho veterána, osmačtyřicetiletého kapitána Jaroslava Vaňka, který musel po zápase uznat sílu soupeře. „Utkání přineslo kvalitní hokej, nastoupil proti nám velmi dobrý soupeř. Je vidět, že tady na Ostravsku se umí dobře trénovat a hrát hokej. Hráli velmi čistě a prohra byla spravedlivým vyústěním,“ hodnotí zápas.

„Jeli jsme tady samozřejmě zvítězit, ale opravdu uznáváme porážku a budeme se těšit na nějakou odvetu, abychom to Porubě mohli vrátit,“ říká natěšeně valašský sympaťák. „Pracujeme od rána do večera, ale zvládáme to, máme v sobě valašskou energii a ta bude pokračovat i nadále,“ dodává na závěr s úsměvem.

Útočník Pavel Šebesta při svém výborně provedeném nájezdu