Byl jsem před zápasem nervózní, protože  jsem dlouho nehrál zápas v první lize, svěřil se po utkání s Jihlavou Michal Holuša

Byl jsem před zápasem nervózní, protože jsem dlouho nehrál zápas v první lize, svěřil se po utkání s Jihlavou Michal Holuša

Vladimír Vronka, 24.01.2008
Sareza Ostrava sehrála další ze smolných zápasů. Během utkání několikrát zazvonily tyče. Ke třem bodům nepomohla Sareze ani dvě trestná střílení. Ostravský kouč Jan Vavrečka na lavičce často nabádal hráče k častější střelbě. V Ostravském dresu se opět představil Michal Holuša, který při své premiéře pomohl Sareze k zisku bodu gólem a asistencí, ale radost mu jistě zkazil právě hubený bodový zisk.

Sareza podlehla ve středu Jihlavě po samostatných nájezdech. Trenér Sarezy Jan Vavrečka se vzhledem k vývoji utkání nespokojil s bodem. „Nejsem úplně nespokojen, ale v první třetině jsme nedali góly. Ve druhé třetině jsme měli tutovky, které jsme opět neproměnili. Musíme být mnohem důraznější v zakončení,“ hledal ostravský lodivod místo, kde Sarezu nejvíce tlačila v zápase proti Jihlavě bota. Na lavičce často nabádal k častější střelbě, tým dokázal otočit nepříznivý stav 2:3 na 4:3, ale hosté dokázali využít třetí přesilovou hru v zápase a opět srovnali, a nakonec se radovali z bodu navíc v penaltové loterii. „Nabádal jsem hráče, aby do třetí třetiny hru zjednodušili a všechno dávat hned na branku. Myslím si, že to hráči plnili, ale Patrik Černák bohužel špatně vyhodil kotouč a dostal dvě minuty, pak jsme byli u puku, ale nedostali jsme ho z obranného pásma, takže gól nemusel padnout. Jsou to všechno kdyby. Nechci říci, že jsem spokojen s bodem, ale kdybychom prohráli, tak je vše mnohem horší,“ viděl Jan Vavrečka situace před čtvrtým jihlavským gólem.

Staronovou tváří Sarezy je Michal Holuša, který si odbyl letošní premiéru v dresu Sarezy. „Zápas byl hodně těžký, fyzicky náročný a se špatným koncem pro nás. Měli jsme vyhrát za tři body,“ říká smutně. Ostravský štírek se před sezónou přesunul z Ostravy do Jihlavy, kde však nedostal příliš prostoru ukázat své umění. „K tomu bych se už nechtěl vracet, co bylo bylo. Teď jsem zpět v Sareze a účinkování v Jihlavě musím hodit za hlavu,“ naznačil, že svou jihlavskou anabázi bere za uzavřenou. Ostravský odchovanec byl po návratu poslán do druholigové Karviné, kde se měl dostat do zápasového rytmu. „Druhá liga je úplně něco jiného, méně kombinační. Ve druhé lize se každý snaží prosadit sám, což je náročné. Hraje se nahoru dolů,“ porovnával Michal Holuša rozdíly lig. Ve středu si připsal první letošní start za Sarezu. „Byl jsem před zápasem nervózní, protože jsem dlouho nehrál snad dva měsíce zápas v první lize. Měl jsem z toho trochu strach, ale po prvním střídání to ze mě spadlo. Byl jsem překvapený tím, že mi pan Vavrečka dal tolik prostoru a doufám, že jsem ho svým výkonem nezklamal,“ doufá ostravský útočník, že se trenérovi předvedl v dobrém světle. Když opouštěl Michal Holuša Sarezu byla hráčská kabina o poznání jiná, než před několika měsíci. „Mám tady pořád hodně kamarádů. Lidé dělají chyby. K tomu co bylo loni bych se nerad vracel. Udělal jsem spoustu chyb, kterých lituji. Měl jsem spoustu času na přemýšlení a uvědomil jsem si, že by se člověk neměl takto chovat. Jsem velmi šťastný, že mi Sareza dala druhou šanci a já se budu snažit podávat co nejlepší výkony, abych jí to vrátil,“ je Michal rád, že může opět obléknout ostravský dres a naznačil, že dá do hry úplně vše.