Budou čekat zejména na naše chyby, má jasno autor vítězné branky Petr Seidler

René Chyla, Adam Bagar, 27.02.2017
Porubští hokejisté se ve druhém čtvrtfinále znovu pořádně natrápili. Na vedoucí trefu Kociána nemohli dlouho najít patřičnou odpověď, poté ale zavelel k obratu David Zachar, na něhož navázal v poslední třetině Petr Seidler s Markem Slavíkem. „Trefilo mě to do stehna,“ líčí autor šťastné, ale hlavně vítězné branky. RT TORAX se tak proti oslabenému Novému Jičínu nakonec prokousal k výhře 3:1 a sérii tak vyrovnal.

STATISTIKY & FAKTA: PETR SEIDLER #24
Věk: 26 let, narozen 10. prosince 1990 Výška: 185 cm Váha: 92 kg Post: útočník, hokejku drží napravo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Další kluby: HC Slezan Opava (2006-2007, 2009-2011), Cracovia Krakow (2011-2012), LHK Jestřábi Prostějov (2016) Úspěchy: 1. místo ELJ (2009), 3. místo II. liga (2014, 2015)

RT TORAX do zápasu vlétl jako blesk z čistého nebe, už v první minutě mohl hosty poslat do vedení David Zachar, za tři minuty pak byl jen centimetry od úvodní trefy utkání Tomáš Jáchym. Jiří Slovák ale v brance čaroval a nemálo tak motal hlavy porubským útočníkům. Novojičínský brankář ale čaroval i po zbytek zápasu a Ostravané jen horko těžko hledali cestu, jak přerovského odchovance v domácí brance překonat. „Jejich gólman sice chytá výborně, ale hlavně si myslím, že jej spíše jen trefujeme,“ kroutí nevěřícně hlavou Petr Seidler.

Porubským borcům tak neproměněné šance mohly připomenout i předchozí dva zápasy ze základní části, kdy Sršňova družina padla na ledě nepříjemného Nového Jičína 3:5 a o dva týdny později dokonce 3:6. „Na porážky z Nového Jičína jsme se snažili zapomenout. Chtěli jsme je hodit za hlavu a na nic takového nemyslet,“ hlásí šestadvacetiletý útočník, který hájí porubské barvy již šestým rokem. Prohra s nepříjemným soupeřem visela ve vzduchu i tentokrát, jelikož Poruba nedokázala na novojičínského brankáře najít recept téměř celých třicet minut.

PORUBŠTÍ VYDŘELI VÝHRU V NOVÉM JIČÍNĚ, ROZHODLA AŽ POSLEDNÍ TŘETINA »

Pak to ale přišlo. David Zachar vyrovnal, na něhož navázal v poslední třetině Petr Seidler, jehož šťastná trefa byla ale také klíčová, vítězná. „Vaňous (Rostislav Vaněk, pozn. red.) perfektně vybojoval puk v rohu, nějak to nastřelil do brankoviště, kde mě kotouč trefil do stehna a odrazil se do brány. Štěstí ale k hokeji patří,“ má jasno vítkovický odchovanec. Vítězný gól ale mohl přijít již daleko dříve, jelikož na konci druhé dvacetiminutovky RT TORAX dostal k dispozici třiadevadesát sekund trvající dvojnásobnou početní převahu.

Tu ale RT TORAX promrhal a znovu nechal několikrát vyniknout Jiřího Slováka. „Měli jsme nějaké střely, ale musíme začít více pracovat před brankou, mít větší tlak, dorážet a tečovat,“ velí před dalším zápasem playoff, kde jsou přesilovky často tím klíčovým. Nový Jičín se tři minuty před koncem nadechoval k závěrečnému tlaku, proti velkým šancím ale skvěle zasáhl Jakub Čech, který při jednom ze zákroků posunul branku, za což byl potrestán dvěma minutami. Ostravané tak ve čtyřech museli čelit ataku šesti bruslařů, jelikož Petr Macháček dvě a půl minuty před koncem odvolal z brány i Jiřího Slováka.

Petr Seidler otáčí zápas. // Nový Jičín – Poruba 1:2 v 50. minutě.

Hra bez gólmana se ale Novému Jičínu příliš nevyvedla, v oslabení nejprve jen o centimetry minul domácí klec Jan Puškár, aby o pár sekund později rozjásal porubskou střídačku i fanoušky střelou ze střední třetiny do odkryté branky Marek Slavík. „Jsme velmi rádi, že to konečně vyšlo. Snažili jsme se hrát trpělivě zezadu, což se vyplatilo,“ oddechl si krátce po závěrečné siréně Petr Seidler. Stejně jak tomu bylo v sobotu, tak i v úterním duelu se porubský tým pořádně natrápil a výhru doslova vydřel. „Je pravda, že v koncovce se trápíme. Netuším ale, v čem to je, každopádně tohle musíme ještě zlepšit a doufám, že jsme to konečně zlomili již tady a začne nám to tam padat,“ věří mistr juniorské extraligy z roku 2009.

Novinkou letošního čtvrtfinále je fakt, že o postupujícím týmu do další fáze rozhodne až čtvrtý vítězný zápas, nikoliv ten třetí. Mohlo by se tedy zdát, že tento formát daleko více svědčí favoritům, že by ale Novému Jičínu měly s postupem času ubývat síly, Petr Seidler odmítá. „Myslím, že i ostatní zápasy budou podobné, hodně urputné a bojovné. Oni se určitě budou snažit spíše bránit než útočit, a hlavně budou čekat na naše chyby,“ ví porubský střelec. „Jsou velmi dobře zkoncentrovaní zezadu, hrají výborně v obraně, drží si vždycky hráče před brankou, a tak se jen velmi těžko dostáváme před gólmana. Musíme ale častěji stát před brankovištěm, clonit gólmanovi, a hlavně také střílet,“ dodává.

Petr Seidler v utkání na vsetínském Lapači.