Budeme se snažit uhrát co nejvíce bodů, do každého utkání půjdeme naplno, říká Robert Najdek

Vladimír Vronka, 06.01.2008
Sareza Ostrava se v zápase se Šumperkem musela obejít bez řady opor. Trenér Sarezy Jan Vavrečka musel řešit problémy se sestavou. K několika zraněným hráčům se přidali odcházející kapitán Pavel Šebesta s Danielem Boháčem a také Vladimír Svačina, který vypomáhá Vítkovicím. Do zápasu nastoupila Sareza se spoustou juniorů. Kapitánem se po Pavlu Šebestovi stal obránce Vladimír Holík a do první formace se posunul Robert Najdek.

Trenér Sarezy Jan Vavrečka si mohl po zápase oddechnout. Sareza dokázala s omlazeným kádrem porazit Šumperk a připsat si „povinné“ tři body. „Dnes jsme vyhráli díky poctivé práci všech hráčů. Z vítězství mám velkou radost, neboť jsme se sedmi nebo osmi juniory porazili Šumperk. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě – perfektním pohybem a srdíčkem,“ naznačil trenér Ostravy hlavní příčinu otočení nepříznivého stavu. Nový rok v Sareze znamenal odchod několika hráčů, což pro trenéra není lehká situace, zvláště, když se jedná o opory týmu, které musí zastoupit talentovaní mladíci. „Svým způsobem mladé hráče známe. Myslím si, že je celkem jedno, kdo hraje, ale musí chtít hrát a vydat ze sebe maximum. Všichni hráči chtěli, to je pak práce snazší,“ ví ostravský kouč, že pokud jsou hráči odhodlaní odevzdat maximum, má ihned méně starostí. Tým měl v sobotu řadu gólových příležitostí, ale v koncovce občas scházel klid a zkušenost. „Šance jsme měli. Po druhé třetině jsem přišel do kabiny za situace, kdy jsme byli lepším týmem, ale nedávali jsme góly. Zkušenosti určitě chybí, ale máme zde dravé mládí a to se musí ukázat,“ zakončil sobotní rozhovor Jan Vavrečka.

Po odchodu Pavla Šebesty do Mladé Boleslavi nastoupil do zápasu s „Céčkem“ na hrudi Vladimír Holík. „Pocity mám dobré, protože být kapitánem je určitá zodpovědnost, člověk musí trochu změnit přístup, musí jít příkladem, vzít to více na sebe a musí mít respekt. Trochu jsem se toho bál, ale kluci to vzali dobře. Ukázalo se, že jsme dobrá parta a táhneme za jeden provaz, což také dokazuje to, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav a vyhráli jsme 4:2,“ byl po zápase spokojen s tím, že tým se porval s průběžným výsledkem a utkání dotáhl do vítězného konce. Mladý tým nastoupil do zápasu s elánem a chutí, což ale ne vždy zaručuje zisk tří bodů. „Zápas byl z naší dobrý, začali jsme velice dobře, bruslili jsme. Šumperk ale napadal a dobře bruslil, čekali jsme spíše, že bude hrát ze zajištěné obrany. Dali jsme první gól, ale v koncovce jsme se trápili. Ve druhé třetině jsme udělali dvě chyby, prohrávali jsme 1:2. Od naší nátlakové hry jsme neupustili a utkání jsme dotáhli do vítězného konce,“ byl nový kapitán ostravského týmu rád, že tým neupustil od své hry ani po inkasované brance na 1:2. Tým opustili opory a jejich místo zaujali mladí hráči hrající převážně extraligu juniorů. „Máme mladý tým, ale kluci s námi delší dobu trénují. Fyzicky jsou na tom dobře, teď to musejí prodat. Hrají v extralize juniorů, takže by měli být schopní něco předvést a sbírat potřebné zkušenosti. Jednou budou muset oni táhnout tým.“

Po odchodu Pavla Šebesty a Daniela Boháče je nejproduktivnějším aktivním hráčem Sarezy Robert Najdek. „Měli jsme ze zápasu obavy, máme omlazený kádr, ale od první třetiny bylo vidět, že máme dobrý pohyb, což jsme měli celý zápas a mě osobně to uklidnilo. Po druhé třetině jsme prohrávali 1:2, ale pořád jsme věřili, že na Šumperk máme, což jsme nakonec ukázali a výsledek jsme otočili.“ Robert Najdek, se společně s Adamem Červenkou a Martinem Bartošem, posunul do první útočné formace, která by měla táhnout tým. „Je na nás větší tlak, ale člověk si na to za ty roky zvykne. Tlak byl na nás vyvíjen pořád, teď hraji v první lajně, takže bude o něco větší. Góly, které dávali Šebe s Bohym nám budou chybět, ale na druhou stranu se může ukázat někdo z hráčů juniorky. Budeme se snažit uhrát co nejvíce bodů, do každého utkání půjdeme naplno, prostor dostalo mládí, dnes to vyšlo, snad to půjde i dál,“ ukázal ostravský forvard odhodlání týmu porvat se o co nejlepší výsledek v každém zápase.