Bude to hodně těžké, ale v pondělí si jedeme pro druhé vítězství, říká trenér Tomáš Sršeň

Adam Bagar, 03.03.2013
Na Lapači ještě jako hráč působil dlouhých pět let a získal tam dokonce v nejslavnější éře vsetínského hokeje pět mistrovských titulů. O patnáct let později je již v roli trenérské, navíc na zcela opačné straně střídačky. S Porubou, kterou dokázal výrazně pozvednout, bude chtít v pondělí navázat na bezchybný sobotní výkon, vypracovat si hned dva mečboly a přiblížit se postupu do semifinále. Na Vsetíně se však letos porubským hokejistům nedaří. Dokázali bodovat dokonce v Havířově, Přerově či Prostějově, ale ze vsetínského stánku odjížděli ve všech třech případech s prázdnou. "Pokusíme se konečně prolomit smůlu, jedeme si pro vítězství," hlásí před pondělním duelem.

Porubský trenér Tomáš Sršeň prožil na Vsetíně velmi krásná hokejová léta, v nichž získal celkem pět extraligových titulů. „Vzpomínky na Vsetín jsou pro celou mou rodinu velmi pozitivní. Jak po stránce hokejové, tak i rodinného života, jsme se tam cítili velmi dobře. Už je to však nějakých patnáct let,“ vzpomíná. Čtvrtfinálová série tak pro něj má speciální nádech. „Neberu tuto sérii nějak jinak, ale určitě pokaždé, co se na Vsetín vracím, tak tam jedu rád a mám dobrý pocit,“ přiznává.

Už do Poruby zavítala skupina téměř tří stovek vsetínských fanoušků a výborná kulisa se dá očekávat i na Lapači. „Doufám, že přijde dost lidí. Sám jsem zvědavý na to, kolik lidí na Vsetíně hokej ještě stále miluje. Hokej by se měl hrát pro diváky, pro všechny aktéry utkání je parádní, když bude výborná atmosféra,“ přeje si zkušený porubský stratég. „Pro mě bylo vždy plné hlediště signálem k tomu hrát naplno. Každého hráče nabudí, když vidí plné hlediště a slyší rachot,“ dodává.

Porubští hokejisté mohou v pondělí odjet na Lapač přece jen s mírnou výhodou prvního vítězného duelu, který rozhodl jedinou trefou zápasu Lukáš Piják. „Snažili jsme se hrát náš hokej, ale Vsetín bránil velice dobře,“ vrací se k sobotnímu utkání. „Každý zápas je jiný a v tuto chvíli se vůbec nedívám na to, co bylo. Zajímá mě jen pondělí a pokusíme se konečně ve Vsetíně prolomit smůlu, když jsme tam v sezóně nevyhráli ani jedno utkání,“ říká.

Ano, Porubští patřili v základní části na cizích kluzištích k nejčastěji bodujícím celkům, pouze na Vsetíně se jim ovšem nepodařilo uhrát ani bod. „Zbytečně jsme vždycky přestali hrát naši hru a dělali jsme hodně zbytečných faulů. Pokud takto budeme hrát, tak se vyhrát nedá. Většina zápasů se v dnešním hokeji rozhoduje v přesilovkách a oslabeních, takže pokud budeme hrát půlku zápasu ve čtyřech, tak ubudou síly a logicky se to projeví,“ přibližuje důvody předešlých neúspěchů ve vsetínském hokejovém chrámu.

„Jedeme tam vyhrát, samozřejmě to bude hodně těžké, protože Vsetín je pro mě favorit, ale můžeme to zvládnout,“ říká sebevědomě porubský trenér Tomáš Sršeň. A jaký je jeho tip na výsledek celé série? „Nerad tipuji, ale každý trenér věří, že série bude pro jeho tým úspěšná,“ říká na závěr svého povídání.