Bronzová 7.třída na turnaji ve Žďáru nad Sázavou

Bronzová 7.třída na turnaji ve Žďáru nad Sázavou

Romana Opatová, 11.04.2022
Na závěrečný turnaj sezóny vyrazili svěřenci Květoslava Foltýna a Marka Pavlačky do poměrně vzdáleného Žďáru nad Sázavou. V rámci jednodenního turnaje si poměřili síly s týmy, se kterými se celou sezónu a pravděpodobně i po celou dobu své kariéry nikde dosud nepotkali. Vyzvali zde postupně k dílčím utkáním své vrstevníky z prvoligových mužstev Pardubic a Kladna, dále Havlíčkův Brod a místní tým ze Žďáru. O konečném pořadí ve výkonnostně velmi vyrovnaném obsazení se rozhodovalo až v posledním utkání turnaje a porubský tým celkově vybojoval skvělé 3. místo.

V režimu každý s každým 2x15 minut vstoupili hráči HC RT TORAX do turnaje proti očekávanému favoritu HC Dynamo Pardubice. V herně vyrovnaném utkání měl brankami lehce navrch pardubický soupeř – po první polovině vedl 1:0, následně počátkem druhé půle 2:0. Porubští hráči korigovali v další části hry výsledek na 2:1, ale vyrovnat již nestihli. I další soupeř byl minimálně svým jménem favoritem v utkání. Rytíři z Kladna se také postupně ujali vedení 2:0, tým HC RT TORAX sice snížil opět na dostřel jedné branky, ale v závěrečných minutách si celkovou výhru gólem na 3:1 pojistil soupeř. Do třetího utkání tak mladí hráči HC RT TORAX vstupovali stále bez bodu, ale to jim naštěstí neubralo houževnatost a energii s výsledkem turnaje něco udělat. Proti domácímu týmu, který měl za zády početný tým svých fanoušků, vstoupili aktivně a brzy se ujali vedení 1:0. Domácí sice průběžný stav srovnali na 1:1, ale po zbytek utkání střelecky kralovala Poruba. Konečnou výhrou 5:1 si tak mladí hráči připsali první body do průběžného hodnocení. V závěrečném zápasu proti Havlíčkovu Brodu si svou střeleckou formu udrželi a zvítězili celkově 4:1. Díky vzájemné bilanci s bodově stejně úspěšným týmem ze Žďáru patří svěřencům Květoslava Foltýna a Marka Pavlačky konečné 3. místo.

Sestava Poruby: Výtisk, Kalužík – Lamacz, Krupník, Vašíček, Pelikán, Šnapka, Halfar – Fišer, Slezák, Pěnčíková, Myšík, Opat, Boniatti, Sobek, Veselý, Recman

Konečné pořadí:
1. HC Dynamo Pardubice
2. HC Rytíři Kladno
3. HC RT TORAX Poruba
4. SKLH Žďár nad Sázavou
5. BK Havlíčkův Brod

Hodnocení turnaje trenérem Květoslavem Foltýnem: Na tento turnaj se díváme s Markem dvěma pohledy, ten první je, že naši kluci dokázali hrát s favority turnaje Kladnem a Pardubicemi vyrovnané zápasy a chybělo snad jen to pověstné štěstíčko, aby s těmito celky bodovali, a ten druhý, že ani po těchto prohraných zápasech nehodili flintu do žita, byť nálada v šatně nebyla nejveselejší, a šli za svým cílem, který si vytýčili, dovézt medaili, což se jim nakonec podařilo, a osladili si tak, myslím si, pro ně už tak úspěšnou sezónu pěkným třetím místem. Tím chceme zároveň dětem naším jménem poděkovat za celou sezónu a za vzornou reprezentaci HC RT TORAX Poruba. Náš dík taky směřuje samozřejmě vedoucím panu Opatovi a Uhrovi a samozřejmě rodičům za trpělivost a podporu dětí v sezóně 2021-2022.