Bojovnost a srdíčko zajistily dva zlaté góly, řekli shodně kapitán Robert Najdek a trenér Jan Vavrečka

Gabriela Juříková, 02.10.2008
Poruba hostila nováčka ligy HC Benátky nad Jizerou a zároveň po sedmi odehraných kolech souseda v tabulce. Do zápasu lépe vstoupili porubští hráči, kteří hned po prvním útoku vedli 1:0 zásluhou trefy Roberta Najdka. Hostům se podařilo srovnat až ve druhé třetině. Domácí hráči nechtěli připustit další prohru na vlastním ledě a tak hokejovost nahradili bojovností. Veškeré síly dali do bránění a i když měli spoustu možností a šancí navýšit bodové skóre, po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1. Ani po prodloužení nebyl znám vítěz. Po nájezdech byli nakonec šťastnější domácí.

Hostující trenér Mgr. Petr Haken byl se hrou svých svěřenců velice nespokojen. „Vstoupili jsme do utkání nekoncentrovaně, nebyli jsme vůbec připraveni. Byli jsme v Porubě již hodinu a půl před začátkem, ale hráči se na utkání nepřipravili, a to právě rozhodlo. Chtěli jsme hrát v pohybu, v tempu a agresivně, a to se nám vůbec nepovedlo. Naši hráči zaspali první třetinu a od toho se odvíjelo celé utkání. Penalty byly už jen loterií, takže s jedním bodem být spokojeni musíme.“

Zato trenér Jan Vavrečka byl po utkání s přístupem hráčů spokojen a zároveň šťasten za dva body, které nebylo lehké získat. „Jsem rád, že jsme vyhráli v těžké situaci a myslím si, že jsme byli vyrovnaným, ne-li lepším partnerem. Bohužel se opět ukázalo, že jsme nedali dva tři góly, a to nás trošku začalo pokládat. Kluci dneska moc chtěli. Byli pohybliví, rychlí a hlavně dali do utkání srdíčko. Dva body jsou zlaté a klukům děkuji.“

Je to náhoda nebo záměr, že Poruba dává rychlé góly a pak se trápí? „Taky mě to napadlo, že rychlý gól bude mít opačný efekt“ řekl kapitán Poruby Robert Najdek. „Hra je upracovaná, nervózní, na každý gól se nadřeme. Čtyři prohry doma není nic příjemného. Máme mladý tým, nehrajeme tak hezký hokej, jako minulý rok, ale v tomto duchu budeme zřejmě pokračovat. Budeme hrát na bojovnost a každý bod bude pro tento tým zlatý.“

V průběhu zápasu hrál mnoho času domácí tým v oslabení, což hráčům ubíralo hodně sil a nezbývalo někdy nic jiného než obětavě lehat do střel. Utkání dospělo až k nájezdům, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Ctirad Ovčačík. Svůj oblíbený bekhendový nájezd však nepředvedl. „V zápase se mi moc střelecky nedařilo, střel jsem měl hodně, ale nespadlo to tam. Oblíbený nájezd mám do bekhendu, ale říkal jsem si, že jsem dlouho nezkoušel forhendový blafák. Zvolil jsem jej záměrně a vyšlo to,“ zářil po zápase vítkovický bek.