Boje o play-off vrcholí, v dalším důležitém utkání Poruba hostí Frýdek-Místek

Boje o play-off vrcholí, v dalším důležitém utkání Poruba hostí Frýdek-Místek

Adam Bagar, 01.02.2013
Už jen pět kol zbývá sehrát do konce základní části. Letošní ročník soutěže je značně vyrovnaný a v případě vítězství nad Frýdkem-Místkem, kterému aktuálně schází na vyřazovací boje pouhý bod, by měl čtvrtý RT TORAX téměř definitivní jistotu. Dokáží Porubští zapomenout na nepovedené utkání v Prostějově a zdolat podruhé v sezóně hokejisty Frýdku-Místku? Pro oba celky důležité klání je na programu v sobotu 2. února od tradičních 17 hodin, kdy bude úvodní buly vhozeno z rukou hlavního arbitra Vojtěcha Fialy. Duel, který lze označit i jako derby, si přece nemůžete nechat ujít. V případě vaší neúčasti bude připraven i textový online přenos.

Základní informace

Tabulka východní části druhé hokejové ligy je nadále velice vyrovnaná a šestici celků na čtvrtém až devátém místě dělí pouhých sedm bodů. Přesto si jeden z nich vytáhne onoho Černého Petra a jeho sezóna skončí již ve středu 20. února. Aktuálně se na deváté příčce tabulky nachází právě Frýdek-Místek, který po výborném začátku, kdy se dlouho držel v horních patrech tabulky, jakoby postupně ztrácel dech. Naposledy hostil lídra soutěže, se kterým mu nevyšla úvodní dvacetiminutovka, která v duelu s množstvím vyloučených rozhodla o jeho porážce 1:3.

Svěřenci trenéra Jana Vavrečky se však mohou pyšnit především výbornou bilanci venkovních utkání. Ostatně jako jediný celek z celé soutěže dokázali netradičně nasbírat více bodů mimo svůj stadion než ve svém zastaralém domácím stánku. Pouze v Prostějově nedokázali ani v jednom utkání bodovat, jinak loupili na všech ostatních osmi stadionech. Zvítězili dokonce v Přerově i Havířově. Při poslední venkovní štaci si s chutí zastříleli ve Valašském Meziříčí, kterému nadělili rovných deset kousků, které rozdělili prakticky rovnoměrně do všech třetin.

V brance Frýdku-Místku nastupuje nejčastěji zkušený Michal Láníček s průměrem 4,18 inkasovaných branek na zápas. Trenér Jan Vavrečka již do branky poslal devětkrát také Daniela Chvostka (3,67), který odchytal i poslední duel s Přerovem. Z obránců si vede jednoznačně nejlépe zkušený Milan Ovšák (4+23), který je zároveň i nejproduktivnějším bekem celé soutěže. Na dvoucifernou metu to dotáhli i Michal Krutil a Jakub Teper (2+8).

V útoku Frýdku-Místku schází vyložený tahoun. Na čele kanadského bodování útočníků je tak Ondřej Sluštík (7+16). Nejlepším střelcem sobotního soupeře Poruby je Petr Škatula (14+6) a slušných bodových zisků dosáhli i Jaromír Gogolka (10+9), Petr Slovák (11+5) a Roman Kelner (8+8). Zlým mužem týmu je již zmíněný Milan Ovšák, ten od rozhodčích nafasoval 59 trestných minut.

Vzájemná utkání byla již v loňské sezóně značně vyrovnaná a oba celky si rozdělily shodně po šesti bodech. Letos začali lépe hokejisté Frýdku-Místku, kteří na svém ledě zvítězili vysoko 6:2 a postarali se tím o trenérskou rošádu v porubském celku. Ani druhé utkání RT TORAXu nevyšlo dle představ a před svými fanoušky podlehl těsně 2:3. Až před vánočními svátky byla Poruba úspěšná a o výhře 4:1 rozhodla především třemi góly ze závěrečné desetiminutovky.

Porubští hokejisté se nadále drží na výborné čtvrté příčce tabulky a na play-off mají momentálně náskok sedmi bodů. Naposledy zajížděli do Prostějova, kde sehráli jedno z nejméně povedených utkání sezóny a Jestřábům podlehli 0:3. Předtím naopak výbornou druhou polovinou duelu zdolali vysoko Nový Jičín a body přivezli i z horké půdy Přerova a Havířova. Na domácím ledě již svěřenci trenéra Tomáše Sršně neznají hořkost porážky téměř dva měsíce, kdy podlehli těsně havířovskému AZetu.

Brankář Radek Tihlář (2,73) je zraněný a poslední dvě utkání spolehlivě odchytal Michal Gleich, jehož průměr inkasovaných gólů na zápas je na čísle 3,34. Statistice obránců nadále vévodí Lukáš Prokop (2+9) a v útoku se nejvíce daří Martinu Bučkovi (21+15), jenž si drží bilanci více než bodu na zápas. Devět bodů na něj ztrácí Petr Seidler (10+17), na dalších místech pak můžeme vidět Michala Holušu (11+14), Rostislava Vaňka (10+13) a Lukáše Vránu (12+10). Už 95 trestných minut má na kontě extraligou ostřílený Luděk Krayzel.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

37. kolo: HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 1 : 3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
41. Rozum (Škatula) – 8. Pala (Sedlák, Hanák), 10. Brančík (Ditrich), 49. Hanák (Kundrátek).

37. kolo: LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
14. Černý (Šebek), 29. Popelka (Janota), 55. Popelka (Ševčík, Stráněl).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Frýdek-Místek: Chvostek D. – Gajda, Teper, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Šimkovič, Gogolka, Sluštík O., Škatula, Slovák P., Rozum, Kopún, Suchý, Slovák J., Balčík, Štubňa, Sluštík J., Kelner, Tomis.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Mládenka, Wolf, Axman, Slavík, Vychodil – Vaněk, Krayzel, Sedlář – Seidler, Vrána, Buček – Kilnar, Pavlačka, Piják – Holuša.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

5. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 2 (3:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky:
8. Kelner (Hrubý), 9. Ovšák (Rozum), 18. Kraft (Kanko), 46. Kanko, 49. Sluštík O. (Škatula), 51. Hrubý (Krutil, Kelner) – 37. Buček, 48. Prokop L. (Holuša).

Více info: Z Frýdku-Místku si Poruba odváží vysokou porážku

16. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek 2 : 3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Buček (Pavlačka, Hruzík), 56. Buček (Prokop P.) – 23. Slovák (Rozum), 31. Kopún (Ovšák, Slovák), 39. Ovšák (Rozum, Kopún).

Více info: Série domácích vítězství je u konce, podruhé v sezóně Poruba podlehla Frýdku-Místku

27. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 1 : 4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky:
22. Gogolka (Gajda) – 19. Holuša (Vaněk, Mládenka), 51. Buček (Slavík, Prokop P.), 54. Holuša (Galajda, Šindelář), 60. Vaněk (Galajda, Holuša).

Více info: Poruba třemi góly v poslední časti zdolala Frýdek-Místek

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Frýdkem-Místkem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka. Na čarách mu bude vypomáhat duo Marek Mrákava z Orlové a Marian Řezáč z Ostravy.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Poruby: 1,55
Remíza: 4,50
Vítězství Frýdku-Místku: 3,25

Ostatní duely 38. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

02.02. 16:00 HC AZ Havířov 2010 – LHK Jestřábi Prostějov
02.02. 17:00 HC ZUBR Přerov – HC Baník Karviná
02.02. 17:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava
02.02. 17:30 VHK Vsetín – HC Nový Jičín

Důležité odkazy

Webové stránky soupeře: www.hcf-m.cz

Online přenos: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek