Ani potřetí za sebou nedokázali hokejisté 5. třídy RT Torax Poruba uhrát ani bod

Pavel Petruška, Gabriela Juříková, 08.12.2014
V neděli 7. prosince vyjeli svěřenci trenéra Mrázka na led Nového Jičína, kde odehráli zápas proti aktuálně třináctému týmu tabulky - HK Nový Jičín. K zápasu nastoupili žáci páté třídy v oslabené sestavě, kvůli nemocem či jiným mimo klubovým aktivitám. Na porubské střídačce chyběly hned tři opory – Matyáš Haladěj, Šimon Bialy a Daniel Skála, který dostal premiérovou šanci nastoupit v zápase šesté třídy. Ukázat se tak mohli další naděje porubského hokeje. Po zpackané první třetině dokázali mladší žáci utkání vyrovnat góly Davida Wawrzkiewicze a Matěje Kalety, ale nešťastná teč a vlastní gól v druhé polovině třetí třetiny připravil RT TORAX o body.

Zápas pro nás bohužel nezačal šťastně a po dvou chybách brankáře jsme první třetinu prohráli 0:2. Herně jsme hráli vyrovnaný zápas, bohužel však bez potřebné koncovky. Do druhé třetiny nastoupili kluci s odhodláním zápas otočit, což se díky Davidu Wawrzkiewiczovi ve čtvrté minutě druhé třetiny začalo dařit. David Wawrzkiewicz po vypíchnutém kotouči sám v nájezdu krásnou střelou k levé tyči snížil na 1:2.

Bohužel, poté co jsme si po vstřelení gólu vytvořili obrovský tlak na soupeřovu branku, neudržel Jakub Macho své nervy na uzdě a hrubě fauloval protihráče, za což dostal trest 2+2+do konce zápasu. Do šatny jsme tedy šli s tím, že jsme díky nedisciplinovanosti přišli o jednoho z nejproduktivnějších hráčů týmu, ale s nadějí, že se nám v třetím dějství tohoto zápasu může povést zápas otočit. Tomu odpovídala i trenérova řeč k hráčům v kabině.

Do třetí třetiny jsme nastoupili aktivně, což vedlo k vyrovnávacímu gólu z hole Matěje Kalety. Kluci v tomto okamžiku přepnuli na vyšší otáčky a šli za vítězstvím. Bohužel, sedm minut před koncem utkání, nešťastnou tečí Tomáše Petrušky do vlastní branky, jsme přišli o nerozhodný výsledek. Kluci se snažili o další vyrovnání, ale ani závěrečná power-play již nic nezměnila na výsledku 2:3. Páťáci se tak po třetí prohře za sebou pomalu propadají tabulkou a po 17. kole se nacházejí aktuálně na 6 místě.

V příštím týdnu nás čekají dva zápasy 13. prosince na ledě Krnova a následující den 14. prosince pak doma přivítáme Uničov. Doufáme, že kluci hodí toto utkání co nejrychleji za hlavu a na nadcházející zápasy se naladí zase na vítěznou notu.

Autor: vedoucí týmu Ing. Pavel Petruška
Úprava: Gabriela Juříková