(Ne)uznané góly v zápase na ledě Ústí nad Labem, ovlivnil rozhodčí Bejček utkání?

Redakce, 21.02.2022
Sobotní utkání Chance ligy mezi domácím celkem z Ústí nad Labem a hosty z Poruby přineslo dvě kontroverzní situace, které dle generálního manažera Pavla Hinnera poškodilo především ostravský celek.

„Studovali jsme stále dokola obě gólové situace,“ hodnotí sobotní duel Pavel Hinner, „a nemůžu zjistit, proč na jedné straně branka byla uznána a na té druhé ne.“

O čem je řeč? O situaci z 50. minuty, kdy nebyla na jedné straně uznána branka Tomáše Gumana, zatímco o osm minut později trefa domácího Štěpána Havránka přiznána byla.

„Vznesl jsem podnět jak na Komisi rozhodčích, tak oslovím Dozorčí radu Českého hokeje,“ pokračuje generální manažer klubu. „Na taková důležitá utkání musí být nominováni zkušení rozhodčí, čemuž výkon sudího Bejčka neodpovídal. Zápas řídil minimálně tendenčně, doslova zařízl vedení Poruby 3:2, kdy se mohl zápas vyvíjet zcela jinak. Proč takto zápas ovlivnil, nevím, ale jsme s jeho výkonem nespokojeni. Je potřeba si uvědomit, že hokej sledují sponzoři a ti zvažují, zda sport sponzorovat nadále, vidí-li tendenční výkony sudích. Nejedná se jen o Porubu, ale obecně o výkony napříč ligou.“