„Velká síla týmu přišla s příchodem nové trenérské dvojice, která mančaft neskutečně oživila,“ pravil Jakub Voznica

„Velká síla týmu přišla s příchodem nové trenérské dvojice, která mančaft neskutečně oživila,“ pravil Jakub Voznica

Adam Bagar, 23.03.2009
V posledním kole baráže nastoupili proti sobě právě jediné dva týmy, které si vybojovaly účast v extralize i pro další sezónu. Jelikož prakticky o nic nešlo, hrály oba celky velice uvolněně, příliš nebránily a padlo množství zajímavých a laciných branek. Není tedy divu, že na světelné tabuli svítilo po vypršení šedesáti minut divoké skóre 5:8. Juniorka tak zcela ovládla, s šestibodovým náskokem na druhou Jihlavu, barážové boje. Nikdo z tázaných nemohl být příliš spokojen s herním projevem, ale radost z vítězství znát jednoznačně byla. Kromě kouče Petra Trojana se k utkání vyjádřili také Jakub Voznica, jenž vstřelil svou první branku v sezóně, a také útočník Radim Blažej.

Přestože v utkání s Jihlavou prakticky šlo pouze o první příčku barážové tabulky, což se projevilo také na výkonu obou celků, z vítězství se radovala hostující Poruba, která tak suverénně pod taktovkou koučů Jaroslava Vlka a Petra Trojana ovládla baráž. „Určitě jsme spokojeni. Ani kluci už vlastně nechtěli hrát hokej, v podstatě s týmem, který s námi bude hrát příští rok extraligu. Nakonec to i přes obavy docela dobře dopadlo, ale nemám z toho zápasu moc dobrý pocit,“ reagoval kouč Trojan na velice zvláštní hokej, který byl k vidění na jihlavském Horáckém zimním stadionu, a pokračoval, „kdybych měl někoho vyzdvihnout, tak i přes počáteční extempore určitě Kubáně, který zachytal fantasticky,“ vyzdvihl výkon teprve sedmnáctiletého juniorského gólmana.

Utkání bylo velice vyrovnané, Dukla dokonce soupeře přestřílela, ale přesto odešla z ledu poražena 5:8, což lze označit za krutý výsledek. „Nebyl krutý, dostali osm branek od Vsetína, šest od Hradce, takže já si myslím, že poté, co získali dvacet bodů, přestali hrát hokej. Řekl bych, že výsledek byl tudíž spravedlivý.“ V případě porubské prohry by se z prvního místa radovala Jihlava. Jela Poruba na Vysočinu s cílem udržet první pozici? „My jsme to především chtěli odehrát se ctí, nechtěli jsme se ukázat jako nějací lajdáci. Jestli to bude první nebo druhé místo, tak nad tím jsme opravdu nepřemýšleli,“ pravil. Ve druhé periodě zahrávalo VOKD trestné střílení, ke kterému se možná překvapivě postavil Jakub Voznica. „Dal dnes svou první branku v sezóně, tak jsme chtěli, aby to potuploval. To tam nic neřešilo, Jelšík je na nájezdy sice specialista, ale opravdu o nic nešlo,“ poodhalil Petr Trojan na závěr.

Podobně jako kouč juniorů hodnotil utkání také útočník Radim Blažej. „Žádný pořádný zápas to nebyl. Připomínalo mi to spíše přípravák. Ale přesto jsme moc rádi, že jsme vyhráli, takže určitě spokojenost,“ řekl s úsměvem na tváři. O svém vítězství rozhodli Porubští brankovou smrští ve druhé dvacetiminutovce, které naopak předcházela nepovedená první třetina. „První třetinu jsme se na to jakoby vykašlali, nehráli jsme svůj hokej. Dostali jsme o přestávce seřvané od trenérů, a tak jsme začali hrát lépe a začalo nám to tam padat.“ Přesto některé góly byly velice kuriózní a pro jihlavské zadáky laciné. „Jihlava si dala snad čtyři vlastní góly, takže bylo to hodně i o štěstí, ale to patří k tomu hokeji,“ pravil osmnáctiletý útočník.

V sezóně si útočník s osmasedmdesátkou na zádech příliš nezahrál, až ke konci základní části a především v baráži, dostával pravidelně příležitost a potvrdil, že právem. „Pan Polášek mi dal možnost hrát, a tak jsem toho využil. Pak přišli pánové Vlk s Trojanem, ti mi dali rovněž velkou šanci a chtěl jsem ukázat, že to umím. Jsem se svým výkonem spokojený, ale snad to bude příští rok ještě lepší,“ přál si. Každý, kdo viděl výkony juniorky v průběhu celé sezóny, musel vidět v bojích o udržení ten ohromný rozdíl, to velké chtění a soudržnost týmu. „Určitě jsme se semkli, začali jsme hrát konečně jako tým, v tom vidím hlavní příčinu dobrých výkonů a výsledků v baráži,“ řekl na úplný závěr.

Pozápasového hodnocení se ujal také útočník malého vzrůstu Jakub Voznica. „Určitě to bylo utkání, ve kterém šlo vlastně o nic. Do Jihlavy jsme jeli s jasným cílem, že si utkání užijeme,“ což se nakonec potvrdilo. Také „Voza“ si všiml špatného začátku svého týmu. „Nezačali jsme vůbec dobře, ale nakonec jsme ukázali, že hokej chceme hrát a zaslouženě jsme zvítězili.“ Pro útočníka, který nosí na dresu číslo 27, to bylo velké utkání, protože vstřelil vůbec první gól v této sezóně, přesto příliš radosti neměl. „Spokojený moc nejsem, protože určitě bych byl rád za více branek, ale alespoň, že přišla ta jedna,“ přece jen našel pozitivum a pokračoval, „dostal jsem se na modrou čáru, vystřelil jsem a bek soupeře kotouč nějakým způsobem tečoval a byl z toho gól,“ viděl takto svůj gólový moment.

Nemuselo zůstat u jediného gólu. Ve 35. minutě byl totiž zafaulován Marek Galajda a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil právě Voznica. „Marek říkal ať jedu, stejně o nic nešlo, trenér na mě zařval, a tak jsem to zkusil,“ řekl k exekuci svého trestného střílení. Přesto v Jihlavě bylo štěstí nakloněno spíše k porubské straně. „Určitě jsme měli v dnešním utkání štěstíčko, ale na druhou stranu jsme letos odehráli strašně moc zápasů, ve kterých nám to štěstí chybělo,“ poukázal na mnohdy smolná vystoupení porubské juniorky. A v čem tkví neskutečné pozvednutí juniorů v baráži? „Já si myslím, že jsme konečně začali táhnout za jeden provaz. Změna a velká síla týmu přišla s příchodem nové trenérské dvojice, která mančaft neskutečně oživila a otočilo se to k úplně jiným výkonům,“ pochválil na závěr nové trenérské duo, které odvedlo neskutečný kus práce.