„Bylo to hodně i o štěstí,“ říká ke své trefě obránce Jiří Pindur

Adam Bagar, 21.03.2009
V předposledním kole baráže extraligy juniorů se na porubské půdě představil Vsetín. Utkání přineslo překvapivě bojovnou podívanou. I přes jistotu záchrany nejvyšší soutěže přistoupila Poruba k zápasu velice zodpovědně, což dokázal po utkání pochválit také hlavní kouč Jaroslav Vlk. Vsetínští hráli i přes ambice skončit na třetí pozici až příliš laxně, čehož si všiml obránce Jiří Pindur, který vstřelil druhou branku Poruby a již třetí v dosavadním průběhu barážových bojů. Nejproduktivnějším hráčem utkání se stal útočník Martin Vidlák, který neměl ani tak radost ze vstřelené branky, jako spíše z toho, že konečně dostává příležitost zahrát si.

Přestože v utkání s Valašským hokejovým klubem prakticky o nic nešlo, byl po Jaroslav Vlk spokojen a na kluky náležitě pyšný. „Já si myslím, že to vše začalo prvním zápasem, kdy jsme si s kluky řekli, že do toho půjdeme, budeme parta, nebudeme se ohlížet na to, kdo hraje méně a kdo více, bude hrát ten, kdo hraje momentálně nejlépe,“ a pokračoval, „nakonec si zahráli skoro všichni, protože jsme hráli na čtyři útoky a tři obrany.“ V jeho slovech byla cítit ta hrdost na svůj tým, který v baráži opravdu pořádně makal. „V čele s gólmany, přes Jelšíkovce a všechny další - strašná bojovnost, strašné chtění. Ten kolektiv se zde tak stmelil, že se nedivím, že to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ rozplýval se porubský lodivod.

Přestože se tento týden juniorka téměř neobjevila na ledě, v utkání se Vsetínem to nebylo vůbec znát. „Trénovali jsme pouze jeden trénink, protože udržet kluky v tomto věku je velice těžké, nějaké ty oslavy určitě byly. Motivaci příliš neměli, snažili jsme se je před zápasem nějak nabudit, ale v tom kolektivu je opravdu velká síla. Jsem na kluky moc hrdý za jejich výkon, super bojovnost a zodpovědnost, která rozhodla. To, co jsme po nich chtěli, to plnili, což je důležité,“ nadále chválil své svěřence. „Řekli jsme si, že by bylo dobré se rozloučit s diváky, vlastně to jsou rodiče většinou, důstojně a kluci to splnili. Velice si toho vážím,“ dodal.

Do utkání nenastoupil překvapivě útočník Radovan Vajda, místo něj se v úderné útočné trojici objevili mladíci ze čtvrté pětky. „Vajdovi praskla včera na tréninku brusle a doposud si nesehnal jinou. V Jihlavě už hrát bude, protože mu půjčí své brusle brácha. Ta čtvrtá pětka se tam střídala po jednom, jsou to mladí hráči a neodehráli tady celou sezónu, takže byli odpočatí a měli chuť do hry. Řekl jsem jim, aby se střídali sami, což skvěle plnili,“ nezapomněl s pochvalou na mladíky v porubském dresu. A co očekávat od zápasu s Jihlavou? „Jihlava byla vždy pro nás velice nepříjemný soupeř. Budou se chtít ukázat před svými diváky. Budeme se jim to snažit znepříjemnit. Jak moc se nám to bude dařit, uvidíme až po zápase,“ řekl na úplný závěr svého povídání.

Dalším na mušce byl obránce Jiří Pindur. Kdekdo by možná čekal od zápasu Poruby se Vsetínem tréninkové tempo a minimální nasazení, ale opak byl pravdou. „Určitě tam šlo o tu prestiž, protože v posledním zápase základní části jsme se Vsetínem prohráli. O nic nešlo, oba týmy hrály v pohodě,“ říká spokojeně porubský bek. Přestože Vsetínští hlásali, že chtějí skončit v tabulce alespoň na třetí příčce, na ledové ploše to příliš znát nebylo. „Nepřišlo mi, že by zde chtěli vyhrát. Byl to od nich až příliš takový laxní výkon,“ všiml si také obránce s osmatřicítkou na zádech.

I přes nedůležitost tohoto utkání bylo k vidění až příliš trestů a nervozity. „Samozřejmě, když už prohrávali, věděli, že prohrají, tak už se to vymykalo normálnímu hokeji a těch faulů tam bylo hodně,“ reaguje na tvrdou hru Vsetínských. Se svým osobním výkonem musel být zajisté spokojen, když přidal již třetí branku v baráži. „Určitě jsem spokojen, ale bylo to hodně i o štěstí. Ta moje střela letěla mimo branku, ale trefilo to nějakého hráče a spadlo to tam, takže bylo to o štěstí,“ popisuje svůj gólový moment. V neděli čeká VOKD duel o konečné první místo v Jihlavě, která se může spolehnout na své fanoušky. „Určitě tam bude dobrá atmosféra. Oběma celkům už o nic nejde, ale Jihlava bude chtít určitě vyhrát. Budeme se jim to snažit co nejvíce znepříjemnit. Uvidíme, jak to dopadne,“ mluví dvacetiletý obránce podobně jako hlavní trenér Vlk.

Martin Vidlák se hned na úvod rozpovídal na téma odehrání utkání, ve kterých již prakticky o nic nejde a ke kterým mohou týmy nastupovat pro hráče konečně v uvolněném tempu: „Alespoň jsme se neměli oč bát. Mohli jsme hrát uvolněně a dovolit si určité věci, které si nemůžeme dovolit v normálních zápasech,“ říká. Vidlák by se dal označit za muže zápasu, když jednu branku dal a na jednu přihrál. „Já jsem především rád, že jsem si zahrál, protože v sezóně jsem si moc nezahrál,“ pravil skromně a pokračoval, „Mario (Kalina – pozn. red.) tam dobře vystřelil. Puk tam zůstal ležet a já už kotouč do branky pouze dotlačil,“ popsal svůj gólový moment ze třetí třetiny.