Zubři v Porubě potvrdili roli favorita

25.01.2012, Adam Bagar

Po dvou vysokých porážkách chtěli porubští hokejisté v zápase proti Přerovu konečně bodovat. V nepříliš pohledné první části se sice jako první radovali hosté, ale RT TORAX nejprve zásluhou Jana Chaloupky srovnal a v úvodu druhé třetiny šel dokonce po trefě Marka Pavlačky do vedení. To přinutilo hosty přidat a při drtivém tlaku Hanáci opět převážili misky vah na svou stranu. V závěrečné třetině sice Poruba měla snahu udělat něco s nepříznivým výsledkem, ale osm minut před koncem přišlo definitivní rozhodnutí. Na kostce tak po závěrečné siréně svítil stav 2:4. V neděli zajíždějí Hinnerovi svěřenci na vsetínský Lapač.

2. liga - skupina Východ - 38.kolo st 25.1.18:00
HC ZUBR Přerov
2:4(1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Chaloupka (Seidler), 26. Pavlačka (Matějný, Seidler) – 18. Kotásek (Hanák, Krajíček), 28. Menšík (Kotásek, Hanák), 33. Vlček (Brančík), 52. Blinka (Ditrich). Rozhodčí: Jeřábek J. – Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 257. Střely na branku: 30:33 (8:8, 9:18, 13:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Prokop, Chajretdinov, Hruzík, Mládenka – Vaněk, Ďurica, Zuber – Seidler, Pavlačka, Chaloupka – Zdráhal, Kotásek, Matějný – Vajda, Bartošek, Šimkovič.
HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Krajíček, Sklenář, Sedlák, Kolařík, Kundrátek, Ditrich, Brančík, Blinka, Menšík, Hanák, Kotásek, Kočara, Coufal.

První třetina příliš zajímavých momentů na porubském zimáku nenabídla. K vidění byla řada nepřesností a šancí jako šafránu. Alespoň nějaké náznaky se přece jen našly. Sedlák již mířil do odkryté klece, ale Gleich se stačil včas natáhnout. Na druhé straně v situaci dva na jednoho neuspěli ani Zuber s Vaňkem, který Tihlářovu branku minul.

V úplném závěru úvodní tercie přišly dokonce branky. Martin Kotásek potvrdil svou zkušenost a z prostoru levého kruhu se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Přerovu vedení nevydrželo příliš dlouho. Jan Chaloupka se totiž šikovně natlačil až před Tihláře a přízemní střelou přelstil strážce zubří svatyně. Když pak Gleich vychytal únik Brančíka, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé periody vstoupili lépe Zubři. Kundrátek nevyužil prostoru před brankou a Vlček ztroskotal na vymrštěné Gleichově lapačce. Z ojedinělé akce udeřila na druhé straně Poruba. Seidler našel Matějného a ten ještě vylepšil pozici příhrou na Marka Pavlačku, který propálil Tihláře. To jakoby vyburcovalo Hanáky k lepšímu výkonu.

Na vyrovnání se nemuselo dlouho čekat. Již do poloprázdné klece dorážel touš Lukáš Menšík. RT TORAX v těchto momentech jakoby dostal volňásky na kolotoč. Kotásek svůj únik ještě nevyužil, Kundrátek nepřehodil Gleichův beton a pořádný závar ukončil až hvizd hlavního sudího.

Třetí branka Přerova doslova visela ve vzduchu, a tak se i nakonec stalo. Při rychlém přečíslení zakončoval přesně pod horní tyč Tomáš Vlček. Domácí měli následně k dispozici jedenadevadesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Až v jejím úplném závěru nedokázal poslat touš do branky Matějný.

V poslední periodě si už hosté v poklidu hlídali své těsné vedení. Na konci pěkné kombinace byl Ditrich, Gleich byl ovšem opět připraven na svém místě. Necelých devět minut před koncem přišla definitivní pojistka. S Ditrichovou střelou si ještě domácí gólman poradil, ale na přesně trefenou dorážku Matěje Blinky již byl krátký.

Závěr sice přinesl porubskou snahu udělat něco s výsledkem, přišla i řada střeleckých pokusů, ale s nimi nemohl mít Tihlář prakticky žádné problémy. Poruba tak tentokrát nestačila na Přerov, kterému podlehla 2:4.

Ostatní výsledky 38. kola II. Hokejové ligy – Východ:

HC Karviná – HC Frýdek-Místek 3 : 2 sn.
LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 3 : 0
HC Uherské Hradiště – HC Bobři Valašské Meziříčí 1 : 5
HC Nový Jičín – VHK Vsetín 1 : 3

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Těžko se mi to hodnotí, protože všechny zápasy si jsou podobné. Opět jsme tam neproměnili nějaké šance, nedokázali jsme zužitkovat ani dlouhou přesilovku pět na tři, a to se pak těžko vyhrává. Opět přišlo několik hrubých chyb, po kterých soupeř dokázal skórovat a výsledek otočit ve svůj prospěch. V závěru se nám už z tlaku nepodařilo vsítit kontaktní branku.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Se třemi body jsme samozřejmě spokojení. Nechtěli jsme v Porubě zažít porážku, jako v minulém utkání. Chvíli ale trvalo, než jsme se do zápasu dostali. První třetina byla z naší strany dost profesorská. Místo střelby jsme pořád hledali možnost, jak zakončit do prázdné branky. Až od druhé třetiny se to zlepšilo a paradoxně nás zase nakopl inkasovaný gól. Kluci začali více bruslit a střílet, což vedlo k tomu, že jsme domácí hodně přehrávali. Důležité pak bylo ubráněné oslabení ve třech a po gólu na 4:2 už jsme hru kontrolovali.