Za sedmero góly ve frýdeckomístecké bráně a za první výhrou si šli starší dorostenci

29.08.2017, Gabriela Juříková

V pohádkově poklidném zápase si šli starší dorostenci Poruby v úterním odpoledni 29. srpna. V závěru své přípravy na novou sezónu, kdy se opět pokusí získat extraligovou příslušnost, získali první výhru a rovnou s čistým kontem pro Kryštofa Mrázka. Gólově se svěřenci trenéra Suchánka a Pavlačky začali prosazovat až od druhé třetiny a přestože měli hosté slibné šance utkání zdramatizovat, do druhé přestávky se jim to nepovedlo. Klíčovým zlomem byla 50. minuta, kdy Daniela Morys dvakrát inkasoval. Na sedmi porubských gólech měl dvojitý podíl Michal Vavřík.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 29.8.14:00
HC Frýdek-Místek
7:0(0:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 24. Voznička (Timura, Benka-Rybár), 31. Brodek, 40. Vavřík (Stodůlka), 50. Béreš (Richtár), 50. Vavřík (Nagy), 54. Richtár (Béreš, Bukowski), 60. Bořuta (Vojtášek). Rozhodčí: Mikula – Rajnoch, Bialoň. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 7:0.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (Remiáš) – Nagy, Timura, Šolc, Husák, Kroček, Becher, Krátký – Richtár, Bukowski, Béreš – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Häring, Bořuta, Vojtášek – Benka-Rybár, Anlauf, Voznička – Fabianczyk
HC Frýdek-Místek: Morys (Jonás) – Piskoř, Řehák, Kolář, Popelář, Srníček, Poprocký O., Polášek, Pastor, Vlček, Cháňa, Zoubek, Janík, Hysek, Kotala, Poprocký M., Demel

Po turnajovém víkendu se porubští starší dorostenci představili opět na domácím ledě. Přivítali na něm Frýdek-Místek, který se tak stal druhým českým sparing partnerem v přípravě. Před turnajem v Polsku to byli dorostenci Šumperka. Jinak se svěřenci trenérů Suchánka – Pavlačky střetli v úvodu přípravy třikrát s polskou osmnáctkou. A jakže si porubský dorost tentokrát vedl?
V první dvacetiminutovce se diváci gólu nedočkali. Šance si obě mužstva vytvořily, gólmani si kotouče dostatečně osahali, hlavně Morys, když měli domácí něco přes minutu početní výhodu pěti proti třem.

Po výměně stran se frýdecký gólman poprvé zapotil při průniku Vavříka. Bekhendem však porubský útočník kotouč nezvedl dostatečně vysoko nad betony ležícího Moryse. Od čtvrté minuty byla střelecká listina otevřená. Domácí obránce Filip Kroček, který pálil od modré čáry a puk se těsně před gólmanem odrazil nad jeho levé rameno. V třicáté první minutě zvýšil vedení RT TORAX Poruby Jiří Brodek, když ujel všem a šikovností svého zápěstí překvapil Moryse mačkajícího se u levé tyče. Největší šanci v druhém dějství si v patnácté minutě vypracoval Petr Hysek. Z porubských hráčů si udělal tréninkové kužele, ale jeho bekhendová střela skončila jen v gólmanově výstroji. V závěru třetiny hosté polevili v koncentraci, už se asi viděli v kabině, protože nechali před brankou stát Michala Vavříka , který v klidu a pohodě dopravil odražený kotouč po ledě za brankovou čáru. Morys byl v rozkleku a už nedokázal udělat pohyb do pravé strany, aby ubránil betonem svou pravou tyč – 3:0.

Ve třetí třetině se nejvíce v brankovišti zapotil hostující maskovaný muž. Na začátku padesáté minuty jej prostřelil Viliam Béreš a na konci téže minuty nezachytil na zádech ležící Morys prostrčení Michala Vavříka. Puk se otřel o levou gólmanovu tyč a porubský útočník si tak připsal druhý gól. O tři minuty později Morys opět lovil kotouč zpoza svých zad po střele Jana Richtára, jenž se trefil pod horní tyč. Frýdeckomístecký Cháňa mohl odčarovat Mrázkovi nulu, ale porubský brankář si útočníkův výjezd zpoza branky u své pravé tyče pohlídal. I v této třetině si domácí hráči užili gól v posledních vteřinách. Sedmý gól si autorsky užil Richard Bořuta.

V pátek 1. září si obě mužstva zahrají odvetu a to na ledě zimního stadionu Polárka v 14:30.