Z Berouna vezme dva body

30.10.2005, Vladimír Vronka, Lukáš Bajgar

Sareze opět utekla první třetina, kterou prohráli 2:0. Ve druhé třetina existavalo na ledě jediné mužstvo, ale překonat domácího gólmana Faltu se podařilo je Baranykovi. Nad vodou držel Falta Medvědy i nadále. Sareza dokázala vyrovnat přesnou střelou Boháče, která se odrazila od tyče. Prodloužení vydoloval bod navíc pro Sarezu Polášek.

- 17.kolo so 29.10.17:00
Medvědi Beroun 1933
2:3p(2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kašák (Pabiška, Novotný), 5. Trojovský (Eiselt) - 30.Baranyk (Vnenk, Badžo), 59. Boháč (Janeček, Brincko), 63. Polášek (Koláček). Rozhodčí: Souček - Pešek, Šatava. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 23:43.
Medvědi Beroun 1933: Falta - Filip, Kašák, Míka, Ovčačík, Sláma, Trojovský, Vaněček - Besser, Borovanský, Dragoun, Eiselt, Gengel, Křesťan, Novotný, Pabiška, Pajič, Šinágl, Toma, Tvrzník.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Štefanka, Holík, Brincko, Vnenk, Kramný, Tesařík - Chyba, Koláček, Janeček - Mleko, Boháč, Polák - Polášek, Badžo, Baranyk - Gelačák, Valušiak, Heřman.
Domácí okupovali 11. příčku tabulky a pomyšlení, že by nezasáhli do bojů o play – off, je muselo hnát dopředu. Medvědi si své drápy nabrousili na úvodní minuty na výbornou, ale jak se ukázalo, rychle se ztupily. Na střelu Novotného z úvodu 3. minuty ještě ostravský gólman Štěpánek vyzrál, ale chvíli nato, když se do kotouče přel Martin Kašák, musel jej zklamaně lovit ze své sítě. Hosté chtěli rychle srovnat, ale Gelačák oprášil je Faltův nárameník. Trest ostravského Chyby mohli využít hosté Heřmanovým únikem, ale pozorný berounský gólman jej dokázal zneškodnit. A tak se Medvědi usadili v obranném pásmu Sarezy a v 5. minutě Matěj Trojovský upravil na 2:0, když od vypálil zpoza kruhů a nejistý Štěpánek puk propustil za svá záda. Domácí rychlé vedení nabudilo, svého soupeře zaplavily řadou střel. Štěpánek se postupně jako celý ostravský tým rozehrál k dobrému výkonu. Za zákrok večera lze považovat Štěpánkovu reakci na dorážku Pabišky. Štěpánek dokázal perfektním vykopnutím betonů zabránit jistému gólu. Hosty tento zákrok vybičoval k lepšímu výkonu. Střely Boháče či Heřmana dokázal Falta pochytat. Domácí šli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili ostravští aktivněji. Medvědi se dlouhé minuty nemohli vymanit z obranného pásma, ale střely Brincka nebo Baranyka skončili jen u gólmana. Zle mohla být ostravským ve 24. minutě, kdy se Borovanský probil až před Štěpánka, ale ten udržel naděje hostí nad vodou. Na střeleckou šňůru navázal Milan Baranyk další korálek. Při přesilové hře dostal kousek prostoru na teč Vnenkovy střely. Berounští upadali čím dál více do letargie a jen díky famóznímu Faltovi v bráně neinkasovali znovu. Ve 33. minutě vychytal bleskovým semaforem Baranyka. Mizérii domácích potvrdil Míka střelou hodně nad Štěpánkovu svatyni. Poslední dvouminutovce dostali berounští možnost zahrát si přesilovou hru pěti proti třem, ale sehráli ji velmi špatně. Třetinu tak vyhráli hosté 1:0.

Falta za čtyřicet minut čelil 29 střelám, jeho protějšek Štěpánek jen 14. Hra navázala na dosavadní vývoj. Beroun zahrozil jako první. Šinágl projel obranou, jako pověstný nůž máslem, ale Štěpánek byl pozorný, a když se neradoval ani Křesťan po tvrdé ráně, mohl přijít trest v podobě srovnání skóre agilním Baranykem, který se jako Hopkirk zjevil před Faltou, nechal jen vyniknout gólmana Medvědů. Následující minuty byly plné soubojů, diváky oravský Polášek, který vyslal na gólmana Berouna svůj projektil, Falta lehce změnil dráhu a kotouč svůj souboj s plexisklem vyhrál na plné čáře. V čase 52:20 se tedy několik minut nehrálo, jelikož se muselo vysypané plexisklo vyměnit. Když už domácí sahali po třech bodech, dokázal se ke kotouči dostat v 59. minutě Daniel Boháč a nechytatelnou ranou, která se odrazila od tyče srovnal na 2:2. Následovalo prodloužení

V prodloužení byl vyloučen ostravský Koláček a berounským se naskytla příležitost k zisku bodu navíc. Definitivně však utkáni nedokázali Medvědi ukonči. Postaral se o to navrátilec z trestné lavice. Koláček chytře přihrál na osamoceného Libora Poláška, který si stáhl puk do forhendu a ležícího Faltu, i díky své síle paží, překonal. Ostrava se ziskem dvou bodů posunula na třetí příčku tabulky a dále pomýšlí na elitní čtveřici, to Beroun čeká ještě spousta práce, aby byl alespoň ve vyřazovacích bojích.

Zdeněk Vojta (Beroun): Měli jsme zápas krásně rozehraný, ale nezvládli jsme jeho konec. Vyloučení Tvrzníka bylo problematické, šel ven pro nafilmovaný pád, ale byl jasně faulován.

Josef Halouzka (Ostrava): Myslím, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem a asi jsme měli i vyhrát v normální hrací době. Domácí držel Falta. To co pochytal, tak klobouk dolů. Závěr nám vyšel a jsme rádi i za dva body.