Využitá přesilovka, proměněné trestné střílení, v Přerově to dorostencům k výhře nestačilo

17.10.2019, Gabriela Juříková

Čtvrteční návštěva Přerova, města s jedním s nejznámějších nalezišť kostí mamutů a dalších pravěkých zvířat, se zpočátku zdála být nadějnou cestou. Jakub Ślusarczyk střílel přesně v přesilovce a Krzysztof Macias proměnil trestné střílení. Jenže domácí Zubři na první gól odpověděli hned třemi trefami a v třetí dvacetiminutovce během necelé minuty vsítili další dva góly. Porubští nenavázali výsledkově na předešlá utkání a z Meo Arény odjeli s prohrou 2:5. Napravit si náladu mohou už v sobotu 19. října na domácím ledě proti Havířovu. Utkání začíná v 16:15.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 11.kolo čt 17.10.17:30
HC ZUBR Přerov
5:2(2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Brázda (Jobánek, Koblížek), 16. R. Hradil (Halík, Jobánek), 32. Halík (Holík), 54. Buršík (Mann, Kuchta), 55. Brázda (Šilhavý) – 13. Ślusarczyk (Stibor, Hlaváč), 40. Krz. Macias (TS). Rozhodčí: Grygera – Poláček, Pospíšil. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 45:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Suchánek – Koblížek, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda, Halík, R. Hradil, Richard Marek, Kuchta, Hyža, René Marek, Buršík, Mann, Jobánek, Šilhavý
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Kac. Macias, Gelnar, Černý, Kosina, Kríž, Michalčík – Ślusarczyk, Hlaváč, Stibor, Krz. Macias, Halata, Koudelný, Kovalčík, O. Hradil, Chovanec, Lambert, Stodůlka

Jestliže domácí v první třetině nevyužili dvě nabídnuté přesilovky, tak hosté tu svou první v čase 12:03 ukončili gólem Jakuba Ślusarczyka. Zubři ale brzy skóre dvěma brankami otočili. Dvě minuty po porubském góle vyrovnával Vladimír Brázda a o minutu později dal Přerovu vedení Radim Hradil.

V druhé třetině domácí navýšili vedení gólem Matěje Halíka, který překonal Slíže v oslabení. V dalších početních výhodách se ani jeden tým už neprosadil. Zato v jiné hokejové disciplíně se podařilo Porubě vsítit kontaktní branku. V poslední minutě druhého dějství nařídil sudí Grygera za sekání Marka trestné střílení, které Krzysztof Macias proměnil.

Proto třetí část jedenáctého utkání ELIOD Extraligy dorostu byla dějově otevřenou knihou. Veselejší příběh napsali Zubři. Sice tři přesilovky proměnit nedokázali, ale ve hře pět na pět byli produktivnější a během 48 vteřin vstřelili dva góly. Na 4:2 zvyšoval David Buršík a záhy poté střílel do správného místa podruhé v zápase Vladimír Brázda a pět minut před koncem základní hrací doby stanovil výsledek utkání na 5:2. Dorostenci HC RT TORAX Poruba výsledkově nenavázali na předcházející utkání. Vše může být jinak v sobotu doma proti Havířovu.