Výhra nad Olomoucí číslo dvě, druhý bod zařídil Hlaváč

16.11.2019, Gabriela Juříková

Dorostenci po reprezentační přestávce představili doma a hned proti ambicióznímu soupeři. Olomouc přijela do Ostravy s jediným cílem! Oplatit prohru a sebrat Moravcovým svěřencům body, které doma ztratila. Tehdy Porubané poprvé bodovali. Po první třetině byl stav 1:1 a přestože se hosté v druhém dějství dostali do vedení, porubští borci dokázali z mála střel vytěžit vedení 3:2. Sedm minut před koncem třetí třetiny si hosté vynutili prodloužení, v kterém domácí trpělivostí a krocením emocí docílili vítězství a zisku dvou bodů. Prodloužení ukončil dvě minuty před koncem Filip Hlaváč.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 16.kolo so 16.11.15:15
HC Olomouc
4:3p(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Ślusarczyk (Černý), 32. Krz. Macias, 35. Chovanec (Hlaváč, Krz. Macias), 63. Hlaváč (Ślusarczyk, Kac. Macias) – 19. Fasner (Havel, Ruda), 26. L. Přidal (Zelinka), 53. Prísažný (Drábek, Nesvadba). Rozhodčí: Novák – Klimek, Kořistka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kac. Macias, Križ, Kosina, Michalčík, Gelnar, Pasek – Krz. Macias, Hlaváč, Koudelný – Ślusarczyk, Černý, Lambert – Stodůlka, Kovalčík, Chovanec – Hradil
HC Olomouc: Hořejší – Nesvadba, Holcman, Drábek, Přecechtěl, Pekr, Radová – Havel, Zelinka, L. Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda

Hra kočky s myší, tak by se dal přirovnat začátek utkání. Je pravdou, že střelecky aktivnější byla Olomouc, ale Drabčík si vedl v bráně náramně dobře. Pomáhala mu i obrana, která případné odražené puky dostávala pod kontrolu a mohla tak rozjet útočné výpady. Oba týmy se dvakrát dostaly do výhodných pozic a až druhé přesilovky proměnily. HC RT TORAX otevřel skóre ve třinácté minutě. O skoro čtyřicet vteřin zmenšil olomoucký trest Jakub Ślusarczyk střelou do odkryté poloviny brány, a i když se Hořejší dostal do osy střely, puk mu propadl tzv. teploměrem. V závěru třetiny srovnal stav Matyáš Fasner, který ukončil porubské oslabení o půl minuty dřív.

Do patnácté minuty druhé třetiny diktovala hru Olomouc a z mnoha střel vytěžila vedoucí branku. Vyústění akce dobře přečetl Lukáš Přidal, když se těsně před brankovištěm protáhl mezi hráči a zavěsil do odkryté brány. Drabčík v té chvíli ještě střežil pravou tyč a než se zorientoval, měl kotouč za sebou. Hosté nadále určovali tempo a ráz hry, až domácí něco změnili, těžko říci co, ale stále více na kotouči a pomalými krůčky dostávali do hry i Hořejšího, který se musel jistě nudit. Při jedné akci odrazil několik střel, až se kotouč dostal mezi kruhy k Krzysztofu Maciasovi, který puk zpracoval a vystřelil po ledě ke klečícímu brankáři. Hořejší nevěděl, kde kotouč má a při obratu na kolenou si puk postrčil za brankovou čáru. O tři minuty později už Poruba vedla gólem Pavla Chovance, když tečoval před gólmanem střelu Hlaváče.

Ve třetím dějství byl k vidění asi nejlepší hokej. Mnoho osobních soubojů, střetů a také nepřesností v nahrávkách, takže pořád byli všichni ve střehu. I diváci na tribunách ukazovali své emoce a při šancích, které na obou stranách byly, dívali najevo svá očekávání. Až při olomoucké přesilovce, sedm minut před koncem základní hrací doby, byl do střelecké listiny zapsán gól. Vyrovnání zařídil dvě vteřiny před vypršením trestu Andrej Prísažný. Pak se už střelecky neprosadil žádný hráč, takže utkání dospělo do prodloužení. To ukončil ve třetí minutě, po mnoha střelách na obě brány, Filip Hlaváč trefou pod horní tyč.