Venkovní krize nekončí, Poruba přišla o Kilnara a klesá na páté místo

28.10.2015, René Chyla

Mohli atakovat třetí příčku a odskočit pronásledovatelům. Místo toho však přišel proti soupeři, jehož už desetkrát v řadě porazili, další zkrat. Už v osmé minutě se musel z brány pakovat Andreas Kubáň, který pustil za svá záda dva kotouče. Špetku naděje na zvrat vtěsnal do žil porubským fanouškům Marek Slavík, jenž vsítil kontaktní branku z mezikruží. Drtiči ale pokračovali v náporu a na začátku poslední třetiny vedli už o čtyři branky, na kterou našla odpověď již jen hůl Davida Zachara, jež korigovala na konečných 5:2. RT TORAX tak promarnil šanci na třetí příčku, místo toho opustil elitní čtveřici a jen prohloubil výkonnostní i výsledkovou krizi na venkovních kluzištích.

2. liga - skupina Východ - 14.kolo st 28.10.17:00
SHK Hodonín
5:2(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Peš (Jurásek, Špok), 8. Špok (Jurásek, Peš), 29. Škápik (Nedvěd, Peš), 41. Škápik (Nedvěd, Špok), 44. Matula (Sajdl, Kolář) – 12. Slavík (Kilnar), 49. Zachar (Bednář). Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:7, navíc Kilnar (POR) OK. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1260. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
SHK Hodonín: Zavadil – Kolář, Flamík, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Janota, Jedlička, Polesný – Charvát, Špok, Kučera, Tomi, Peš, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Vrba, Matula.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (od 8. Tihlář) – Slavík, Ostrčil, Buček, Ovšák, Šindelář, Malý – Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Szajter, Gelnar, Bednář, Ballner, Seidler, Stejskal, Zachar.

Začátek utkání se o pár minut opozdil. Ještě než bylo vhozeno úvodní buly totiž předsedkyně klubu Jana Gajošová pogratulovala kapitánovi domácího mužstva Petru Pokornému, který dnes odehrál své jubilejní pětisté utkání v hodonínských barvách. Po krátké ceremonii ještě čároví zalátali díru v síti jedné z branek a mohlo se jít na to.

Po úvodním krátkém oťukávání přebrali iniciativu domácí borci a jejich aktivita byla v šesté minutě odměněna první brankou utkání. Na Juráskovu přihrávku zpoza branky si výborně sjel Petr Peš, který ranou mezi Kubáňovy betony otevřel skóre zápasu.

Na začátku osmé minuty byl za napadení vyloučen porubský Kilnar a Drtiči početní výhodu bleskově přetavili ve druhý gól. Po třinácti vteřinách podruhé propálil Kubáně Martin Špok, ostravský brankář vztekle odjel na střídačku a jeho místo zaujal jeho kolega Tihlář.

Hosté se po dvojitém direktu nevzdali a pomalu ale jistě začali zatápět domácí obraně. Odměnou jim bylo snížení z hole Marka Slavíka vteřinu před vypršením dvanácté minuty. Po dvaceti minutách tak byl stav 2:1 pro domácí borce.

Osmadvacátá minuta přinesla další přesilovkovou trefu domácího mužstva. Bednářovo vyloučení potrestal už po pěti vteřinách Ľubomír Škápik a Baník vedl opět o dvě branky. Čtyřiatřicátá minuta přinesla jeden ze zlomových momentů zápasu. Nejlepší hráč Poruby Aleš Kilnar neudržel nervy na uzdě a po slovním výpadu na účet hlavního sudího si vysloužil nejprve osobní desetiminutový trest, což jej rozezlilo ještě více a následoval tak trest do konce utkání a předčasný odchod do kabin.

Do poslední třetiny šli domácí borci ve dvojnásobné výhodě. Časomíra ukrojila z třetí tercie čtrnáct vteřin a Baník potřetí v zápase proměnil přesilovou hru v přesný zásah. Autorem čtvrté branky byl opět znovuzrozený střelec Ľubomír Škápik.

A o tři minuty později to už bylo 5:1 pro Hodonín. Krásný Sajdlův průnik kolem levého mantinelu dotáhl do gólového konce pohotovou střelou Dominik Matula. V devětačtyřicáté minutě se hosté dočkali snižující trefy, když svůj samostatný nájezd na Zavadila proměnil nejlepší porubský střelec David Zachar.

V posledních minutách měli domácí ještě několik obrovských příležitostí na zvýšení svého vedení, ale Tihlář už za svá záda žádný puk nepropustil. Drtiči tak poprvé od 27. února 2014 porazili neoblíbeného ostravského soupeře, kterého vystřídali na čtvrtém místě tabulky.

Ostatní zápasy 14. kola II. ligy skupiny Východ

HC Moravské Budějovice 2005 vs. HC Kopřivnice5:2
HC Slezan Opava vs. HC Frýdek-Místek2:8
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. HC Lvi Břeclav3:1
VHK Vsetín vs. SK Karviná3:2 pr.
HK Nový Jičín vs. HC Technika Brno4:5 pr.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín):
Poruba je těžký soupeř, jsou hodně silní v útočné fázi, ale my jsme to dnes zvládli výborně. Delší čas se nám proti tomuto soupeři nedařilo, nějak se nám nedařilo najít ten správný recept. Kluci to všichni odmakali na sto procent a to jak do obrany, tak do útoku. Celý mančaft šlapal od začátku až do konce. Důležitá byla i disciplína, kterou Poruba asi úplně nezvládla, a hráči se často věnovali debatám s rozhodčím. Proměnili jsme tři přesilovky, za což jsme rádi. Nácviku přesilových her se věnujeme trochu intenzivněji, protože víme, že tyto situace mohou rozhodovat utkání. Do zápasu nenastoupil Nikita Garanin, který se musel vrátit zpět do Ruska, kde si vyřizuje vízum. Zpátky k týmu by se měl připojit příští středu.