Velice vyrovnaný duel musely rozhodnout nájezdy

30.01.2015, Kateřina Juříková

Mladší dorostenci před reprezentační pauzou sehráli duel se Vsetínem. Utkání bylo nabité hokejovou energií od začátku do konce, akorát že se ani jednomu z mužstev nedařilo využívat šance. V první třetině mohli diváci vidět dvě parádní branky na obou stranách. Nejprve v sedmé minutě vsítil Vsetín, který využil odkrytého prostoru v brankovišti, a o pár minut později dorovnali domácí, když vytvořili Davidu Sachrovi clonu, přes kterou bohužel puk nespatřil. Až do konce utkání ovšem další branky nepadly a ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo. Díky Michalu Koňaříkovi si odvážejí dva body Vsetínští. Jedinou branku za domácí vstřelil Martin Pliska a ještě před reprezentační pauzou čeká na dorostence nedělní duel v Přerově.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 30.kolo pá 30.1.13:30
VHK ROBE Vsetín
1:2sn(1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Pliska (Střondala) – 7. Klímek (Koňaříka, Ševčík), 65. Koňařík. Rozhodčí: Janda R. – Hranoš, Tuizal. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Pitucha, Balcárek, Kroček, Glumbík, Dobeš, Pliska – Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bochnak, Zicháček, Voznička Martin
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Kollár, Kamas – Koňařík, Zetocha, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klimek, Fajkus, Půček, Paťava, Vilém

Nástup do první třetiny byl rychlý. Jak Poruba, tak i Vsetín vstoupili do utkání s odhodláním a touhou po vítězství. Hrálo se střídavě na obě strany, ale prolomit Remiáše a Sachra bylo velice obtížné. Porubského gólmana překonali hosté v sedmé minutě. Když Koňařík netrefil roh branky nad pravým ramenem gólmana, chopil se odraženého puku Daniel Klímek, jež stál na opačné straně, a jeho prudká střela skončila v brankovišti. Remiáš se bohužel nestačil přesunout.

Netrvalo dlouho a domácí stav po pár marných pokusech dorovnali. Při přesilovce pár domácích hráčů začalo clonit Sachrovi a vsetínští obránci se k nim přidali, neboť se pokoušeli Porubské vystrnadit pryč. Toho využil Martin Pliska, jehož střela pronikla klubkem hráčů a vyhnula se také nastavené Sachrově lapačce. Do konce utkání se puk do brankoviště již nepodíval.

Ani v další třetině kotouč nepronikl do klecí, ačkoliv šancí měli týmy dostatek. První příležitost skórovat se naskytla domácím. Jelikož hosté přišli o pár minut později na ledovou plochu, dostala hráčská lavice dvě minuty. Přesilovku ovšem domácí nevyužili. Střel bylo nespočet, ale hráči trefovali pouze betony, brankovou konstrukci a při nejhorším i klec minuli.

Třetí třetina také nepřinesla žádné ovoce, vlastně branky. Stejně jako ve druhé části, i tentokrát byl scénář téměř stejný. Remiáš i Sachr předváděli své nejlepší triky, které fungovaly, a kotouč se tak za jejich záda nedostal. Obě třetiny tedy spíše byly soubojem brankářů, než střelců. Muselo se tedy prodlužovat. V prodloužení se o vítězi nerozhodlo, neboť se oba týmy spíše o kotouč přetahovaly. Sice pár střel bylo vystřeleno, ale mířily mimo klece. K zjištění, kdo si odnese dva body, stačily pouze tři série. Klíma sice branku vstřelil, ačkoliv nikdo netušil jak, jenomže po něm se strefil Ondračka a druhou branku vstřelil za Remiášova záda Michal Koňařík.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Bez nasazení a obětavosti hráčů, a také bojovného srdce se extraliga mladšího dorostu hrát nedá. Dneska byl jednoznačně Vsetín lepší, silnější a hlavně ti kluci chtěli, což zřejmě rozhodlo. Myslím si, že je dělba bodů spravedlivá.

Luboš Janáček (VHK Vstín): Samozřejmě jsme ještě neměli definitivu záchrany, takže jsme dneska ten zápas chtěli uhrát. Jestli by to byly dva nebo tři body, dalo by se říct, že by to bylo jedno. My jsme rádi, že jsme vyhráli, protože Poruba má sice mladý, ale za to dobrý mančaft. Utkání bylo vyrovnané a nebylo jednoduché. Jsem rád, že nakonec jsme dva body brali my a klukům děkuji. Máme již čtyři výhry v řadě a myslím si, že tím jsme již zachráněni.