Valašský trojboj zakončila Poruba těsnou porážkou na vsetínském Lapači

31.10.2012, Adam Bagar, Dominik Tobola

Po dvou vložených zápasech s beznadějně posledním Valašským Meziříčím zajížděli porubští hokejisté na vsetínský Lapač. Valaši již potřebovali po předchozích neúspěších naplno bodovat. V nezajímavé první třetině se dostali do vedení, které v prostřední dvacetiminutovce navýšili již na 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže RT TORAX zlepšil pohyb a ještě v závěru druhé tercie dokázal brankami Marka Pavlačky a Lukáše Vrány snížit. Ve třetí části se svěřenci Tomáše Sršně snažili o vyrovnání, ale pozorná obrana Vsetína jim už další gól nepovolila. V úplném závěru nejprve domácí své vedení navýšili, ale poslední slovo měl David Vychodil, který dal výsledku konečnou podobu 4:3.

2. liga - skupina Východ - 12.kolo st 31.10.17:30
4:3(1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Podešva, Dubec), 28. Dubec (Podešva, Kajaba), 35. Vrba (Vrána P., Vaněk D.), 59. Mikšovský (Vaněk D., Zúbek) – 36. Pavlačka (Prokop P.), 39. Vrána L. (Vychodil, Sedlář), 60. Vychodil (Axman, Buček). Rozhodčí: Obadal – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1022. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Vrána P., Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Bezuška – Mikšovský, Vaněk D., Zúbek – Kajaba, Podešva, Dubec – Kubo, Tobola, Vítek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Šindelář, Hruzík, Prokop P., Vychodil, Prokop L., Axman – Vaněk R., Krayzel, Holuša – Seidler, Pavlačka, Buček – Galajda, Vrána L., Sedlář.

Ihned od začátku střetnutí bylo na obou stranách jasně vidět, že ani jeden tým nehodlá udělat zbytečnou chybu. První perioda byla plná osobních střetů a fyzicky náročného bruslení. První šanci si připravili Valaši a to ve 13. minutě, kdy Zúbek našel najíždějicího Mikšovského, jehož slibná teč skončila nakonec na betonu Tihláře.

Za několik okamžiků již však něco málo přes tisícovku přihlížejících diváků vidělo branku. V čase 13:27 se druhá útočná pětice usadila v pásmu Poruby, odkud Marek Dubec směřoval přihrávku na Podešvu, jehož vidění následně zužitkoval René Kajaba, který se trefil přesně do odkryté branky - 1:0. I po vstřeleném gólu pokračoval styl hry až do konce první třetiny.

Do začatku té druhé nastoupili lépe Vsetínští, kteří si nasazením vytvořili hned několik šancí, z níž se ujala ta z 28. minuty. Po nedůrazném vyhození porubského obránce zachytil kotouč Podešva, který směřoval svoji střílenou přihrávku na hůl Marka Dubce a jeho šikovná teč rozvlnila síť branky hostí podruhé. Nejvíce šancí zaznamenali domácí v rozmezí 30. - 35. minuty. Nejprve byl v samostatném úniku stažen Dubec a bylo nařízeno trestné střílení, které však domácí ostrostřelec neproměnil, trefil břevno. Ihned poté se v přesilovce zjevil tváří v tvář Tihlářovi Juraj Tichý, jehož dělovka švihem rozezvučela opě břevno. A jak se říká, do třetice všeho dobrého, se domácím podařilo vsítit branku na 3:0.

V přesilové hře se kotouč dostal na Patrika Vránu, který si všiml v mezikruží postaveného Lukáše Vrby a ten prostřelil Tihláře, tentokrát mezi betony. Vsetín byl na koni, ovšem tříbrankové vedení netrvalo dlouho. V čase 35:16 Marek Pavlačka vyhrál buly, aby poté tečoval střelu Prokopa a snížil tak na 1:3. Poté si Valaši cestu za vítězstvím ještě více zkomplikovali. Špatně střídali a v následném oslabení opět inkasovali. Opět to bylo z kvalitní práce v brankovém prostoru, kde se nyní nejlépe orientoval Lukáš Vrána a těsně před druhou přestávkou snížil na jednobrankový rozdíl.

V závěrečném dějství hráli Valaši víceméně na to, aby neinkasovali branku. K té měli nejblíže svěřenci Tomáše Sršně v čase 48:41, kdy po pasu od Rostislava Vaňka jen těsně minul branku Wolf. Poté se Valaši mohli radovat z pojistky svého vítězství, jenomže v přečíslení 4 na 1 se to jak Mikšovskému, tak Zúbkovi nepovedlo. Co se nepovedlo v 52. minutě, povedlo se o sedm minut později. Do přečíslení, nyní 2 na 1, se dostal Vaněk, který našel skvěle připraveného Adama Mikšovského a ten neméně přesně zakončil.

Poruba si poté ještě vzala oddechový čas, což stačilo "pouze" ke vstřelené brance v čase 59:59, kdy se po nedůslednosti ve vsetínské obraně prosadil další tečí v předbrankovém prostoru David Vychodil. Valaši si tedy připsali tolik vytouženou výhru a po třech nezdarech konečně okusili chuť tří bodů za vítězství. O to další pojedou Vsetínští bojovat již tuto sobotu, kdy se představí na ledě karvinského Baníku. Naopak Poruba zajíždí na led Havířova.

Ostatní výsledky 12. kola II. ligy – sk. Východ:

HC ZUBR Přerov – HC AZ Havířov 2010 2 : 1
HC Slezan Opava – LHK Jestřábi Prostějov 2 : 3 pr.
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín 3 : 9
HC Baník Karviná – HC Frýdek-Místek 4 : 5

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Dnes jsme se soustředili hlavně na defenzívu a myslím, že jsme to celkem zvládali. Až na dvě zbytečné branky, které jsme dostali ve druhé třetině. Nesmíme tolik prohrávat buly. Poruba má zkušené hráče, už vloni hráli dobře a letos mužstvo ještě více posílili. Ono se to zdá, že když se hraje doma s Porubou, tak se musí vyhrát, ale nás to dnes stálo spousty sil. Bylo to ubojované, umlácené, zdaleka jsme neměli tolik šancí, kolik doma míváme. Mrzí mě zbytečná branka z poslední minuty, protože pořád o tom mluvíme, vysvětlujeme si to, že když už hrajeme vítězné utkání, tak si nemůžeme dovolit ztratit puk ve vlastním pásmu. Z toho strašně „pěním“ v takovém zápase. Na druhou stranu musím říct, že kluci si sáhli na dno a zápas odmakali.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Škoda, že nám Vsetín v zápase utekl na 3:0, dvě branky padly po našich zbytečných chybách. Poté jsme se dostali více do zápasu a snížili na rozdíl jediné branky. Třetí třetinu jsme odehráli skoro celou v útočném pásmu, ale bohužel vyrovnávací branku jsme nevstřelili. Naopak po chybě jsme inkasovali a naše branka na 4:3 už přišla moc pozdě.