V juniorském souboji o čelo tabulky padlo třináct branek, dva body zůstaly v Havířově

13.01.2012, Tomáš Vlček, Adam Bagar

Další kolo druhé nejvyšší juniorské soutěže nabídlo kromě několika dalších duelů také šlágr kola mezi prvním Havířovem a druhou Porubou. V první třetině měla navrch Poruba, přesto odcházel do kabin šťastnější AZet, když čisté svědomí nemohl mít po několika laciných brankách gólman Rudl. Ten přenechal své místo za již hrozivého stavu 6:2 v polovině mače Lesákovi. Brankové hody nakonec skončily výsledkem 8:5. Diváci tak museli být spokojeni. Premiérovou trefu si v juniorském dresu připsal na konto obránce Jakub Baca. V neděli si mohou junioři spravit chuť v utkání s posledním Rožnovem.

Liga juniorů - 26.kolo pá 13.1.18:00
AZ Heimstaden Havířov
8:5(3:2, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Pechanec (Barnošák, Putniorz), 5. Matějíček (Smuž), 14. Barnošák (Přívara, Putniorz), 23. Pechanec (Putniorz), 25. Matějek (Szewieczek), 29. Dýrr (Matějek), 35. Pechanec (Mráz), 51. Matějíček (Gios, Smuž) - 3. Baca (Kameníček), 12. Kanaloš (Lužný, Vidlák), 30. Kysučan (Rosypka, Dusík), 34. Šimkovič (Maček), 41. Rosypka. Rozhodčí: Škrobák M. - Novák, Škrobák P. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 430. Střely na branku: 33:35 (9:16, 18:12, 6:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:4, 7:4, 7:5, 8:5.
AZ Heimstaden Havířov: Matoušek - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Matějek, Matějíček, Moržol, Mráz, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Kopún, Pechanec.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (od 29. Lesák) - Axman, Jasiok, Vrána, Lužný, Baca, Dusík - Kysučan, Odsedek, Mihal - Kanaloš, Vidlák, Maček - Kofroň, Kameníček, Rosypka - Šimkovič.

Úvod zápasu přinesl vývoj jako na houpačce. Na začátku 3. minuty totiž poslal Porubu do vedení výstavní trefou Jakub Baca. Na jejím konci vyrovnal Antonín Pechanec a za další necelé dvě už AZet zásluhou Marka Matějíčka vedl. Hosté dostali v 8. minutě šanci na vyrovnání, ale paradoxně měli v oslabení největší šanci domácí. Matějek však v situaci dva na jednoho Kopúnovu přihrávku nevyužil. Také přesilovka zůstala bez využití, ale hostům to vadit nemuselo. Ve 12. minutě totiž Jiří Kanaloš dorazil za záda domácího gólmana Matouška střelu Lužného a bylo vyrovnáno.

Jenže chvíli na to šli i Porubští do čtyř a AZet v přesilovce trestal. Přívara se protáhl po křídle, jeho bombu Rudl jen vyrazil a Dominik Barnošák doklepl puk do branky – 3:2. Více branek, ani výraznější šanci už první třetina, v níž byli střelecky o něco aktivnější hosté, ale těsně vedli domácí, nepřinesla.

Ani ve druhé třetině se nemuselo na branku čekat dlouho. Hosté v jejím úvodu sice hráli přesilovku, ale vyrobili při ní hrubku v rozehrávce a Antonín Pechanec poslal ve 23. minutě puk do jejich svatyně počtvrté. Od této branky byli domácí lepším týmem a dvakrát to vyjádřili i gólově. Ve 25. minutě, po střele Szewieczka, dorazil puk za Rudla Tomáš Matějek a ve 29. Filip Dýrr skóroval po parádní příhře Matějka zpoza branky. Zvýšil tím vedení AZetu na 6:2 a také vyhnal Roberta Rudla z porubské klece.

Jeho nástupce, dorostenec Tomáš Lesák, nastupoval za nelehké situace, ale zvládl ji výborně. Nutno však říct, že mu v tom pomohli i spoluhráči, protože začali hrát jednak důrazněji a pak také přece jen zodpovědněji v obraně. Odměnou jim byla branka Reného Kysučana v polovině utkání a pak především krásně provedený blafák Štefana Šimkoviče ve 34. minutě - 6:4. Jenže domácí měli ve svém středu Antonína Pechance a ten se za necelou minutu protlačil z křídla před branku a střelou nad Lesákovo rameno zkompletoval hattrick.

Ještě jednou se Poruba přiblížila ve skóre alespoň na dostřel. Třicet vteřin po začátku závěrečné části zápasu překonal Matouška blafákem Vladimír Rosypka a dal tak hostům šanci na zvrat. Jenže domácí už si dávali v obraně více pozor a navíc jim v 51. minutě vrátil tříbrankový náskok střelou do víka Marek Matějíček. V poslední desetiminutovce dostala Poruba výhodu tří přesilovek, ale nic z nich nevytěžila a tak vyhrál duel dvou týmů z čela tabulky AZet 8:5.

Ostatní výsledky 26. kola LJ - Východ:

HC Rožnov pod Radhoštěm - HC ZUBR Přerov 1 : 6
SK Horácká Slavia Třebíč - HCM Warrior Brno 2 : 2
HC Slezan Opava - Hokej 2003 Šumperk 4 : 1
LHK Jestřábi Prostějov - VHK Vsetín 3 : 6

Dalibor Pasker (AZ Havířov): Na to, že hrál první s druhým týmem tabulky, tak v zápase bylo až příliš chyb při hře dozadu. Samozřejmě se zápas musel líbit divákům, protože jinak to mělo slušnou úroveň a padlo celkem třináct branek. Z pohledu trenéra to však bylo na vypadávání zbytku vlasů.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Těžko se mi to hodnotí, protože kluci hráli na sto procent a strašně moc chtěli vyhrát, ale udělali jsme šest hrubých chyb, které jdou na vrub gólmana i hráčů. Vlastně ty rozhodly o utkání. I přes všechny chyby jsme neustále makali. Udělali jsme jich více než soupeř a proto jsme prohráli. S výkonem jsem spokojený, ale s výsledkem už samozřejmě ne. Doufám, že se z toho poučíme.