V gólové přestřelce zkrotili mladší dorostenci vzdorující Vlky

06.03.2016, Soňa Molatová

Do zápasu vstoupila obě družstva s vcelku vyrovnanými útočnými silami na ledě, i tak šel ale krátce po začátku do vedení domácí tým HC Černí Vlci. Vzápětí srovnal stav porubský útočník Vojtěch Střondala, po kterém se chopil navýšení kapitán Marek Havránek. Domácí Vlci ale dostáli svému jménu a minimálně v první třetině útočili tak divoce, že si porubský celek nemohl být vítězstvím jistý, jelikož na první přestávku odcházel do šatny s náskokem pouhého jediného gólu. Ten navíc záhy po začátku druhé třetiny ztratili a zápas šel do vyrovnaného stavu. Porubě poté jako první vrátil vedení Jan Anlauf, který překvapil domácího gólmana střelou k tyči. Na hráčích z Ostravy šlo znát, že se hrou konečně dokázali bavit a nakonec opouštěli hřiště s výhrou o rozdílu pěti branek.

ELIOD liga mladšího dorostu - 35.kolo ne 6.3.10:30
HC Černí Vlci
5:10(2:3, 2:4, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Buršík, 9. Vavrečka, 21. Najzar, 24. Žídek M. (Kotala) 51.Žídek M. – 2. Střondala (Vojtášek), 3. Havránek (Žídek J., Kroček), 9. Bochnak (Šimek, Boniatti), 23. Anlauf (Gajdoš), 27. Havránek (Střondala), 30. Havránek (Střondala, Žídek J.), 39. Puchala (Šolc), 49. Benka-Rybár (Gajdoš), 58. Střondala (Havránek), 59. Kroček (Havránek,Střondala) Rozhodčí: Fiedler – Novák, Valentík. Vyloučení3:3, navíc Gajdoš (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení:0:1
HC Černí Vlci: Rybár (40. Kantor) – Solanský, Brandstetter – Žídek M., Pernický, Fojtík, Buršík, Mituchovič, Janík, Vavrečka, Zajíc, Kotala, Najzar
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (24. Pobuta) – Gajduš ,Pitucha, Husák, Becher, Krátký Šolc, Kroček, Nagy – Benka-Rybár, Häring, Anlauf – Šimek, Bochnak, Boniatti – Zicháček, Puchala, Vojtášek – Žídek J., Střondala, Havránek.

Skóre zápasu otevřeli domácí, když necelé dvě minuty po začátku utkání překvapil porubského gólmana Mrázka Martin Buršík. Vlci se ale z vedení nemohli radovat dlouho. Během minuty se totiž dostala ke kotouči porubská jistota jménem Vojtěch Střondala, na jehož střelu domácí brankář nedokázal dostatečně rychle zareagovat. Po pár vteřinách si Poruba obrátila skóre na svou stranu, když Rybár neposlal puk z brankoviště. Následně si totiž černý kus pryže vzal do své režie Marek Havránek, který jej pohotově zasadil do odkryté brány. Domácí sice bojovali, ale k většímu ohrožení Mrázka se nedošlo.

V drcení soupeře pokračoval po chvíli Ernest Bochnak, kterému se podařilo v 9. minutě opět propašovat kotouč za Rybárova záda. Po několika sekundách inkasoval další bránu RT TORAX Poruba, když se Vlkům podařilo vyhrát buly ve středu hřiště, probojovat se do útočného pásma, kde se puku ujal Radek Vavrečka a poslal kotouč nad Mrázkovu lapačku. O něco později si porubský kapitán Marek Havránek najel před bránu, chopil se odraženého kotouče a vyslal na Rybára svou další střelu. Ozvalo se sice pouhé cinknutí tyčky, ale bylo dost pravděpodobné, že byl domácí gólman opět pokořen.

Pouhou minutu po začátku druhé třetiny střílel jen kousek od modré Petr Najzar. I přes poměrně velkou vzdálenost jeho ale na překonání strážce porubské kasy stačila. Ve 24. minutě se k bráně Vlků rozjel Jan Anlauf, který nejdříve zajel až za rožnovskou svatyni a následně ze strany překvapil gólmana střelou k tyči. Po pár sekundách domácí vyrovnali, když nastal u porubské brány pořádný zmatek, během kterého se Mrázkovi ztratil puk z dohledu a po střele Martina Šimka inkasoval čtvrtou bránu. Následně pak brankář Poruby odjel na střídačku a v bráně jej vystřídal Martin Pobuta.

O chvíli později zavítal kotouč do domácí kasy, když si jej po přihrávce Vojtěcha Střondaly přebral do své režie Marek Havránek. 30. minuta zápasu přinesla opět radost na porubské střídačce, o kterou se zasloužil svým gólem opět Marek Havránek po nahrávce od Vojtěcha Střondaly a Jana Žídka. Druhou třetinu uzavřeli porubští dorostenci sedmým gólem, před kterým sice nejdříve nastřelili pouze tyč domácí brány, následně ale do odraženého puku udeřil Patrik Puchala, který jej poslal až do sítě.

Osmou ránu zasadil domácím celku Alex Benka-Rybar, jenž dokázal využít odkryté brány. Rožnovští ale rozhodně nehodlali další průběh zápasu už jen bezmocně sledovat, což potvrdil povedenou střelou z kličky Martin Žídek, kterému Pobuta nestačil vzdorovat. V oslabení pak ujel rožnovské obraně Sebastiano Boniatti, kteréhož střela sice letěla na horní tyč, ale rozhodčí nakonec kvůli faulu rozhodl vyklidit hřiště a Boniattiho nájezd zopakovat trestným střílením. To se sice porubskému útočníkovi nepodařilo proměnit, ale o pár chvil později si kotouč přebral do své režie Vojtěch Střondala, jenž svou ránou kousek od pravého kruhu vymetl pravý horní roh vlčí brány. Šest sekund před koncem dotočil desítku Filip Kroček podobně vzdálenou střelou nad Kantorovo rameno, čímž podepsal vítězství hostujícího celku.