V den oslav Sareza podlehla Mladé Boleslavi

25.11.2006, Jan Škarpa

Po exhibičním utkání "starých gard" Poruby a Vítkovic patřil ostravský led prvoligovému utkání Sareza Ostrava - Mladá Boleslav. Sareza se sice ujala ve druhé třetině vedení z hole Lukáše Bokroše, ale záhy o něj přišla. V závěrečné části dostala Ostrava tvrdý zásah po dvou gólech v rozpětí 25 vteřin. Sareze se sice podařilo snížit Danielem Boháčem, ale ani následná power-play nic nezměnila na porážce 3:2.

- 25.kolo so 25.11.18:00
BK Mladá Boleslav
2:3(0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Bokroš (Mocek D.), 57. Boháč (Šebesta) - 37. Zdráhal (Výborný, Nouza), 53. Paroulek (Koláček), 53. Piecha (Eiselt, Kolda). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Střely na branku: 44:43. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Mocek D., Rimmel, Brincko, Tesařík, Holík, Mocek J., Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Bokroš - Gelačák, Najdek, Baranyk - Klimek, Holuša, Janečka - Glas, Pavlačka, Badžo.
BK Mladá Boleslav: Altrichter - Sláma, Kolda, Štrach, Jindra, Bauer, Výborný - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Piecha, Krupka M: - Krupka L., Sýkora, Eiselt.

V zápase proti Mladé Boleslavi oslavila Sareza 60. výročí od založení hokeje v Porubě. Před samotným utkáním proběhlo na Zimním stadionu v Ostravě Porubě exhibiční utkání "starých gard" Poruby a Vítkovic, ve kterém nakonec domácí borci podlehli slavnějšímu ostravskému celku 5:4 po samostatných nájezdech.

Mladá Boleslav se pustila do oslavence zhurta, již ve 30. sekundě zkoušel pozornost domácího brankáře Paroulek. Na druhé straně kontroval tečí Baranykovy střely Najdek. Akce se zprvu přelévaly ze strany na stranu a tak byl se zásahem na řadě domácí Štěpánek, který se postavil střele Bauera. Ve 3. minutě roztleskal domácí publikum Štěpánek dalším zákrokem, tentokrát zasahoval proti střele Lukáše Krupky. O chvíli později se před Altrichtrem v bráně hostí usadila první ostravská pětice, Boháč, Šebesta ani Bokroš skóre zápasu neotevřeli. Ostravský tým začínal mít v zápase navrch, nadvakrát se neprosadil Baranyk, poté se netrefil do odkryté brány Janečka po pěkné příhře Klimka. Po střele Ovšáka měl velkou šanci Glas, ke kterému se dostal puk po ráně Vnenka, ale skóre se neměnilo. V deváté minutě zahrozili hosté nebezpečnou tečí Zdráhala, ten však neuspěl stejně jako Holuša v přesilové hře Ostravy. V oslabení tvrdě střílel boleslavský Bauer, jeho střelu však Štěpánek chytil ramenem. Ve 13. minutě vybojoval puk pro Pavlačku Badžo, ostravský útočník však bránu přestřelil. O tři minuty později se vyznamenal Štěpánek, který zlikvidoval střelecký pokus Koláčka vymrštěním betonu. Další skvělý zákrok si připsal ostravský gólman po chvíli, kdy v přesilovce střílel do prázdné brány po příhře Piechy Nouza a tak se odcházelo po první části do kabin za stavu 0:0.

Do prostřední části nastoupili domácí s výhodou jednoho hráče v poli a tak zatápěli Altrichtrovi v bráně hostí. Neprosadili se ale ani tečí Boháč, po něm střelou David Mocek ani nadvakrát Baranyk. Na druhé straně zahrozili střílející Eiselt a dorážející Lukáš Krupka. Hrálo se "nahoru dolů" a tak si další zákroky připsal Altrichter při střele Ovšáka a dorážce Glase. Sareza pokračovala v pokusech otevřít skóre, Najdek sklepával Tesaříkovu střelu jen těsně vedle. Že oba gólmani jsou ozdobou zápasu potvrdil ostravský Štěpánek, když fantasticky vychytal nájezd Zdráhala. Do velké šance se dostal domácí Boháč, když se dostal k puku dříve než vyjíždějící Altrichter a dával puk do prázdné brány. Ke smůle po Sarezu trefil pouze tyč. Do další šance se dostával Boháč při dalším střídání, byl však hákován. Z následné přesilové hry se ke smutku domácích diváků Sareza neprosadila. Ve 33. minutě střílel boleslavský Výborný, poté byl ale vyloučen jeho spoluhráč Sýkora a při přesilové hře se Sareza prosadila – při skrumáži v útočném pásmu Sarezy se k puku dostal Lukáš Bokroš, který střelou mezi betony otevřel skóre zápasu. Boleslav se po gólu nesesypala, ba naopak se snažila rychle vyrovnat. To se sice Lukáši Krupkovi a poté Výbornému nepovedlo, ale na počátku 37. minuty již hosté slavili. Po ose Výborný – Nouza se dostal puk ke zcela volnému Pavlu Zdráhalovi, který střelou do prázdné branky vyrovnal. Chvíli nato mohla jít Sareza opět do vedení, střela Pavlačky ale skončila pouze na vyrážečce boleslavského gólmana.

Zatímco Sareza měla vstup do druhé části usnadněn přesilovkou, v třetině poslední tuto výhodu dostali hosté. Výborný se však neprosadil a nedařilo se ani dorážejícímu Koláčkovi. Loňská výpomoc Ostravě z Chomutova Koláček se proti svému bývalému týmu velmi snažil, ve 45. minutě ale Štěpánka nahozením z nulového úhlu nepřekvapil. První polovina závěrečbé části příliš vzruchu nepřinesla, týmy se sice snažily dostat se do vedení, akce však končily u pozorných gólmanů. Chvíli před polovinou třetí části vybojoval puk Baranyk, přihrál Holušovi, který jej však pořádně nezpracoval a tak touš doputoval až ke Gelačákovi, jenž byl proti Altrichtrovi neúspěšný. V 51. minutě se nejprve snažil nachytat boleslavského gólmana na švestkách Boháč aby poté Altrichter vynikl při zásahu proti najíždějícímu Holušovi, kterého ideálně vyslal do brejku Ovšák. V čase 52.20 se ostravským fanouškům připomněl Koláček, který našel před bránou volného Martina Paroulka, který již neměl problém poslat Boleslav do vedení. Přesně za 25 sekund se opět měnilo skóre - Martin Piecha poslal hosty do vedení o dvě branky gólem z kategorie šťastných, když dokázal v poslední možnou chvíli sklepnout puk za Štěpánka. Sareza si po dvou rychlých gólech vyžádala oddechový čas, což se nakonec částečně vyplatilo – v přesilové hře 5 na 3 snížil ranou pod víko Daniel Boháč, kterého ideálně našel Šebesta. V závěrečné minutě Ostrava odvolala brankáře, ale ke změně skóre to již nevedlo a tak Sareza podlehla na vlastním ledě Mladé Boleslavi 3:2.

Petr Fabián: „Opět jsme byli minimálně půl zápasu lepším týmem. Posledních šest minut druhé třetiny měla navrch Boleslav. Třetí třetinu jsme se stabilizovali, nepouštěli jsme hosty do šancí. V hlavách hráčů už asi probíhaly myšlenky na to, že uhrajeme remízu. Třetí třetina tomu odpovídala. Pak jsme dostali dva góly po individuálních hrubkách v obraně, kdy jsme nepokryli hráče před bránou, i když obránce u střelců stál, a to nás stálo tři body. V závěru jsme snížili, hráli jsme vabank, ale vyrovnat se nám nepodařilo.“

Jiří Režnar (Mladá Boleslav): „ Sareza má mladé hráče, kteří jsou bruslaři. Naši zkušení hráči si raději podrží puk. Máme problém s rychlým předáváním kotoučů, mladí kluci nás dobře křižovali a dobruslovali. Chvilinku to trvá, než se s tím zkušení hráči srovnají. Ztratili jsme dynamičnost a rychlost. Musíme hrát aktivněji dopředu a přidat na důrazu. Stále na tom pracujeme. Jsme rádi, že vezeme tři body.“