V Uherském Hradišti byly opožděné žně! Dorostenci slaví šestou výhru v řadě

31.10.2016, Gabriela Juříková

Poslední říjnovou neděli si starší dorostenci HC RT TORAX Poruba udělali výlet do Uherského Hradiště za předposledním týmem tabulky. Ale jak víme z příkladu mladšího dorostu, který vyhrál s prvním týmem tabulky Vítkovicemi, nemohli si starší hráči být jisti výsledkem, byť byli a jsou favority soutěže. Překvapující scénář se však nekonal. Po první třetině vedla Poruba sice jen o branku, ale v druhé dvacetiminutovce si vypracovala slušný náskok dalšími čtyřmi góly do Peterkovy brány. Než podruhé domácí tým překonal porubského Remiáše, vedl RT TORAX již 8:1 i díky proměněnému trestnému střílení a mezi 54. a 58. minutou vsítil vedoucí tým soutěže ještě tři góly a utkání 11. kola vyhrál zatím největším rozdílem a počtem vstřelených branek a asistencí. Dohromady získali porubští hráči 22 kanadských bodů. Menší kaňkou bylo vyloučení Ernesta Bochnaka do konce utkání za dva desetiminutové tresty. Hattrick si připsal Jan Skalka. Tříbodovými hráči byli Tomáš Vojtášek a Viliam Béreš (2+1) a taktéž Michael Vavřík s Jiřím Brodkem (1+2).

Liga staršího dorostu - 11.kolo ne 30.10.17:00
HC Uherské Hradiště
2:11(1:2, 0:4, 1:5)
Branky a nahrávky: 16. Zatloukal (Šmíd), 51. Vitak – 6. Brodek (Vojtášek, Lelek), 11. Vavřík (Nagy, Brodek), 22. Vojtášek (Vavřík), 26. Skalka, 31. Kroček (Brodek), 37. Skalka (Lelek), 44. Voznička (Béreš), 47. Béreš, 54. Skalka (Havránek), 55. Vojtášek (Vavřík), 58. Béreš (Zicháček). Rozhodčí: Blaha – Spath, Zapletal. Vyloučení: 4:5, navíc Bochnak E. (POR) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:8, 2:8, 2:11.
HC Uherské Hradiště: Peterka – Zatloukal, Mikulec, Hrabec, Michalec, Macharáček, Buráň, Vyoral – Šobáň, Šmíd, Vranec, Vitak, Kubeš, Zalubil, Harna
HC RT TORAX Poruba: Remiáš – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček – Vojtášek, Ferleťjak, Voznička, Benka-Rybár, Žídek M., Vavřík, Bochnak E., Richtár, Béreš, Brodek, Skalak, Havránek