V Přerově to nešlo. Gól útěchy vstřelil Roman Szturc

27.11.2019, David Kubatík

P ř e r o v – V rámci dvacátého šestého kola Chance Ligy zajížděli hokejisté týmu HC RT TORTAX Poruba 2011 na led svého tabulkového souseda z Přerova a očekával se tak vyrovnaný zápas. Ten ale bohužel nepřišel. Už v šesté minutě byl stav 3:0 pro domácí a přerovští Zubři měli zápas jednoznačně ve svých rukou. Gól porubské cti vsítil Roman Szturc.

CHANCE LIGA - 26.kolo st 27.11.18:00
HC ZUBR Přerov
6:1(3:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Pšurný (Navrátil, Krisl), 6. Pšurný (Weinhold, Doležal), 6. Hrabal (M. Kratochvil, Š. Kratochvil), 26. Popelka (Moučka, Berger), 27. Süss (Plášek ml., Kubeš), 44. Dvořák (Kubeš, Pšurný) – 45. Szturc (Husák). Rozhodčí: Dědek, Obadal – Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1484. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Hrabal – M. Kratochvil, Š. Kratochvil, Plášek ml. – Süss, Dvořák, Indrák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (6. Foltán) – Pastor, Dundáček, Slavík, Husák, Dluhoš, Rudl, Šendera – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Sikora, Hudeček, Ďurač – Nejezchleb, Jáchym, Špaček.

Porubský vstup do zápasu byl na přerovském ledě opravdu špatný. Již po osmadvaceti vteřinách přihrál Navrátil na levý kruh nikým nehlídanému Romanu Pšurnému a ten na nic nečekal a tvrdou ranou propálil Kůdelu – 1:0. A tlak domácích pokračoval i nadále. Ve čtvrté minutě mohl vedení Zubrů navýšit Moučka, ale ten po své kličce odkrytou Kůdeovu svatyni o pár centimetrů minul. Čas běžel dál a skóre se zanedlouho skutečně znovu měnilo. A to hned dvakrát během jedné minuty. Nejdříve v čase 5:11 vypálil od modré Weinhold a Martin Pšurný tečí přidal svou druhou branku v zápase a o třiatřicet vteřin později propálil Kůdelu po asistencích obou bratří Kratochvílů z levého kruhu Josef Hrabal. To už bylo na porubského gólmana příliš a přenechal své místo v brankovišti Frederiku Foltánovi. Od gólu na 3:0 už na hřišti existoval pouze jeden tým, a tím byl domácí Přerov. Další branka už ale v úvodní periodě nepadla a pro Porubu představovala malé světýlko naděje přesilovka, ze které si do druhé třetinu odnesla celou minutu a padesát vteřin.

Porubští svou velkou šanci na skórování v přesilovce hned ze startu druhé třetiny nevyužili a záhy šli sami do čtyř. A přišel trest. Po pěti a půl minutách se puk dostal po kombinaci k Moučkovi, který ho od pravé Foltánovy tyče poslal na opačnou stranu k Michalu Popelkovi a ten přesnou střelou nedal porubskému gólmanovi ani tu nejmenší šanci. Netrvalo to dlouho a rozdíl ve skóre byl pětibrankový. Jan Süss si totiž převzal na pravém kruhu puk od Pláška a střelou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Od té doby se už zápas odehrával hlavně v porubském obranném pásmu a Zubři drželi zápas pevně v rukou. Za vše mluvil rozdíl v počtu střel po druhé třetině v poměru 26:13. Ostravané si v druhé části žádnou větší šanci nevypracovali, a tak šly oba celky po čtyřiceti minutách do kabin za jednoznačného stavu 5:0 pro domácí Přerov.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Herní dominance Zubrů pokračovala i nadále a v čase 43:19 zvýšili své už tak vysoké vedení. Po přihrávce Pláška se ke střele z pravého kruhu dostal Kubeš a puk po Foltánvě vyražení vrátil do branky Filip Dvořák. Hned na to se gólově prosadili i Porubští. Puku se zmocnil Roman Szturc a střelou z mezikruží umazal z porubského konta onu potupnou nulu. O tři minuty později mohl dokonat svůj hattrick Pšurný, ale Foltán dokázal jeho střelu vytěsnit ramenem. V padesáté druhé minutě mohl přidat druhý porubský gól Sikora, ale po Foltánovi se na druhé straně vyznamenal i Petrásek. Oba týmy si ještě vyměnily pár šancí na obou stranách a nakonec třetí siréna porubské trápení ukončila.

Celek Miloše Holaně a Marka Pavlačky si tak zatím umístění v první osmičce definitivně nezajistil. Další pokus ale bude mít již tuto sobotu, když v RT TORAX ARENĚ od 16:00 přivítá chomutovské Piráty.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Pety, Suchoš, Krisák, Black, Kubišta, Zbořa, Wajny, Šnajny, Ďolík, Pšurka, Navrc, Mouka, Popel, Bergy, Šimon, Maty, Hrabča, Plašoň, Süssák, Dvořka a Dany Indrák. Ti všichni odehráli výborné utkání a díky tomu bereme tři body. Plus nám obrovsky pomohli vynikající fanoušci.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Hráči mě zklamali už od prvního střídání. Soupeři jsme cestu k vítězství hodně usnadnili. V prvním střídání jsme udělali hrubku v obranném pásmu a ze tří střel dostali tři góly. Zápas jsme neodehráli vůbec dobře. Chyběl nám důraz, prohrávali jsme osobní souboje. Přijeli jsme do Přerova bojovat o druhé místo, ale domácím jsme body darovali.