V Opavě se až po tuctu nájezdů rozhodlo o vítězi v utkání starších dorostenců

29.01.2017, Gabriela Juříková

Druhé utkání nadstavby si prožili hokejisté staršího dorostu na opavském ledě, kde dvakrát vyrovnávali. Poprvé stahovali jednobrankové manko v první třetině, když od třetí minuty prohrávali. Těsně před první přestávkou se podařilo vyrovnat Tomáši Vojtáškovi, ale Hokejový klub si v druhé polovině další třetiny vzal vedení zpět. Druhé vyrovnání se zrodilo ve čtyřicáté osmé minutě na hokejce Jana Žídka, díky kterému dospělo utkání k samostatným nájezdům. Na proměněný nájezd Pěluchy odpověděl až v druhé sérii Brodek a pak následovaly skvělé zákroky obou gólmanů. Nakonec se po dvanácté sérii z druhého bodu radoval Hokejový klub, když Šimon Pělucha proměnil i svůj druhý nájezd, čímž získal pro tým první body. Poruba je po dvou utkáních se čtyřmi body třetí.

Liga staršího dorostu - N2 ne 29.1.15:00
Hokejový klub Opava
3:2sn(1:1, 1:0, 0:1 )
Branky a nahrávky: 3. Bjurkland (Hymlarová, Zelenkov), 35. Kadula (Vilinskij), rozh. naj. Pělucha – 20. Vojtášek (Brodek), 48. Žídek J. (Richtár). Rozhodčí: Klapetek – Beránek, Hanzlík. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Hokejový klub Opava: Haas – Zouhar, Vilinskij, Vícha, Kroček, Adamczyk, Vácha – Teuber, Hladoník, Bitomský, Kadula, Hymlarová, Pělucha, Zelenkov, Bjurkland
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Pliska – Vojtášek, Žídek J., Skalka, Ferleťják, Richtár, Benka-Rybár, Plachý, Béreš, Bochnak E., Brodek, Vavřík