Útočníkům zvlhl střelný prach, junioři nezvládli domácí šlágr s Warriorem

09.12.2016, René Chyla

Byli dva body za svým pátečním soupeřem a v případě výhry konečně mohli brněnský Warrior přeskočit a vyhřívat se tak na čele tabulky. Nestalo se, juniorka díky promrhaným přesilovkám a neproměněnému trestnému střílení nakonec padla ve šlágru východní skupiny Ligy juniorů na domácím ledě 1:2.

Liga juniorů - 21.kolo pá 9.12.17:00
HCM Warriors Brno
1:2(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 53. Hranoš (Kurnik, Štěpán) – 23. Stupka (Kosorín, Gombarčík), 50. Kůst (Nohel, Hussein). Rozhodčí: Krenželok – Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 27:37 (12:9, 8:16, 7:12). Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Boháč, Jendruš – Malát, Gola P., Dang – Korec, Bernát, Fráner – Veselý, Vilček, Bialoň – Kurnik
HCM Warriors Brno: Huzlík – Neusser, Sabol, Mudrych, Dobiáš, Svoboda, Vágner – Kůst, Nohel, Hussein, Dvořák, Jarolím, Paulík, Stupka, Gombarčík, Kosorín, Kazlepka

Matouš Stupka (BRN) (1+0)
Marek Huzlík (BRN) (27 střel, 1 gól, 26 zásahů, 96.30% úspěšnost)
Michael Hranoš (POR) (1+0)

Promrhané přesilovky i trestné střílení

Šlágr kola měl vlažnější úvod. Do první vážnější šance se dostal až v šesté minutě Patrik Gola, který obelstil tři hráče a dostal se tak až před brněnského gólmana, toho ale už zaskočit nedokázal. Při signalizované výhodě pak musel Marek Huzlík zasahovat proti jedovaté střele Jana Bernáta, ani tentokrát se ale bezbrankový stav nezlomil. V patnácté minutě dostal k dispozici Tomáš Vilček dokonce trestné střílení, hostující brankář ale skvěle zasáhnul vyrážečkou. Brno zahrozilo zhruba dvě minuty před koncem, kdy Marek Mudrych z pravé strany našel před Zavadilem Matouše Stupku, exporubský útočník ale nedokázal patřičně zakončit.

Stupkova pomsta

Warrior udeřil hned na začátku druhé třetiny. Kristián Kosorín našel mezi kruhy Matouše Stupku, který prostřelil dělovkou přesouvajícího se Zavadila – 0:1. Hůře mohlo být o čtyři minuty později, kdy David Jarolím z levého kruhu rozezvonil bekhendem levou porubskou tyč. Ideální možnost na vyrovnání měl ve 37. minutě Jan Korec, jenž vypíchl brněnskému obránci na modré kotouč a uháněl sám na Huzlíka. Porubský útočník se snažil pálit k pravé tyči, místo toho ale vůbec netrefil branku.

Kůstova teč a Hranošova jiskra naděje

V padesáté minutě udeřili hosté podruhé. Michal Nohel poslal puk před brankoviště, kde jej ještě dokázal šikovně tečovat Filip Kůst, který našel skulinku mezi Zavadilovými betony – 0:2. Za necelé tři minuty přišla konečně porubská odpověď. Matěj Štěpán přenechal puk Michaelu Hranošovi, který nadzvedl kotouč a uklidil jej nad Huzlíkovu vyrážečku – 1:2. O minutu později ještě nahrával Jan Korec před branku Kevinu Fránerovi, ten ale vyprášil pouze beton brněnského gólmana. RT TORAX se ale na více už nezmohl a ve šlágru kola o čelo tabulky znovu s brněnským Warriorem padl.

Boskovicevs.Uničovodloženo

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme si sami prohráli v první třetině, kdy jsme nedokázali využít pět přesilovek a ani trestné střílení. Podali jsme v koncovce jalový výkon a tím jsme soupeře nastartovali. Ten začal ve druhé třetině bruslit a hra už pak byla nahoru dolů. Naše potence v zakončení v tomto utkání vůbec nevycházela a Brno nás tak potrestalo. Útočníci se nedokázali prosadit vůbec, a tak jsme nemohli na výhru ani pomýšlet. Warrior zaslouženě vyhrál, upevnil si svou pozici a nám nezbývá nic jiného než se připravovat na další zápas.

Michal Bartoněk (HCM Warrior Brno): Určitě šlo poznat, že se v zápase utkaly týmy z horních pater tabulky. Diváci se rozhodně nenudili, jelikož byli svědky skvělého duelu. O osudu utkání rozhodla první třetina, kdy jsme ubránili pět přesilovek i samostatný nájezd. Od druhé tercie jsme začali konečně hrát to, co jsme si řekli. To znamená hrát ze zabezpečené obrany a čekat na své šance. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, jelikož jsme parádně zvládli tu první dvacetiminutovku.