Utkání ELIOD Extraligy se lámalo v druhé třetině! Mladší dorost v Havířově neskóroval

09.10.2016, Gabriela Juříková

Devátý den měsíce října sehráli mladší dorostenci HC RT TORAX Poruba 9. kolo ELIOD Extraligy na ledě Havířova. V přípravě na sezónu sehráli s tímto soupeřem vyrovnaný duel, ale když šlo o důležité body do tabulky, nedokázali svěřenci trenéra Leksovského vsítit branku. Střelba ze strany Poruby byla poněkud chudá. Za šedesát minut hry poslali porubští hráči na branku Štipčáka pouhých čtrnáct střel. Víc jak třikrát tolik střel si do statistik ovšem připsali porubští gólmani a to i díky šesti havířovským přesilovkám, z nichž pět využili. V porubském brankovišti se vystřídali oba gólmani. Třetí třetinu místo Vojtěcha Mokrého odchytal Daniel Morys. Příští zápas je na programu ve středu 12. října v 18 hodin na hlavní ledové ploše RT TORAX ARENY a soupeř přicestuje ze Zlína.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 9.kolo ne 9.10.13:15
6:0(1:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Grygar (Dufek), 22. Dufek (Hrček, Pindel), 36. Tomeček (Thiel), 36. Wawrczkiewicz (Pindel), 38. Pindel (Pavelek, Wawrzckiewicz), 54. Backa (Wawrzckiewicz). Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Stonavský. Vyloučení: 5:6, navíc Gajdoš (POR) 10 OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 49:14. Průběh utkání: 6:0.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Frančiak, Thiel, Macurák, Dabrowski – Pindel, Szturc, Wawrzckiewicz, Backa, Tomeček, Revaj, Čempel, Dufek, Přeček, Stromko
HC RT TORAX Poruba: Mokrý (40. Morys) – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Stebel, Foldyna, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Bořuta, Boniatti

V první minutě dostali hosté dárek v podobě početní výhody. Jenže ji nedokázali využít, byť si tlak v brankovišti vytvořili. Poté si šance skórovat vypracoval Morávek, ale jeho pokus skončil těsně vedle tyče. Po ubránění se v oslabení udeřil AZet. V začátku čtvrté minuty poslal kotouč do branky po jejím objetí Ondřej Grygar. Víc branek v první třetině diváci neshlédli. Šance byly na obou stranách kluziště, jenže gólmani byli pozorní nebo se střelcům nepodařilo mířit přesně do odkrytých míst branky.

Po výměně stran se opakoval scénář z první třetiny. Tentokrát si přesilovku zahrál domácí tým a v této herní činnosti byl úspěšný. Od 22. minuty vedl Havířov 2:0, protože se Karel Dufek nejlépe zorientoval v závaru v brankovišti Mokrého. Porubští nic nevzdávali, jenže střelecká produktivita poněkud vázla. Na druhé straně Havířov dával Mokrému zabrat. Utkání se definitivně zlomili v 36. minutě, kdy nejdříve druhou početní výhodu využil Daniel Tomeček, když střelu Thiela ve vzduchu tečoval.
Po dvanácti vteřinách se skóre opět měnilo. Loni hráč Poruby Mateusz Wawrzkiewiecz ihned po vhození středového buly navýšil havířovské vedení na čtyři branky.

Pak přišlo další vyloučení na straně RT TORAX Poruby a další využitá přesilovka Havířova. V samém začátku 38. minuty si udělal z hostujících hráčů kužely Vojtěch Pindel a akci zakončil kličkou před Mokrým. Po dvou třetinách vedl AZ Havířov 2010 díky využití početních výhod již 5:0. Naopak Porubě přesilovky nijak dobře nevycházely.

Po druhé přestávce se do porubského brankoviště postavil místo Vojtěcha Mokrého Daniel Morys a již od prvních minut třetí třetiny měl plnou lapačku práce. AZet měl trochu navrch, jenže nepřesnosti ve střelbě bránily v navýšení vedení. Porubští se snažili o zkorigování stavu, ale v tom jim bránila dobře postavená obrana. Sudí oběma stranám nabízel přesilovky a až v 54. minutě se skóre utkání měnilo. Havířovský Ondřej Backa využil netradiční přesilovku 4/3. Byl nejvíc důrazný v před brankovém prostoru. Víc důležitých událostí se v zápase ELIOD Extraligy mladšího dorostu mezi Havířovem a Porubou nestalo, byť měli hosté ještě možnost hry v početní převaze, nulu Štipčáka nevymazali.