Třikrát a dost! Po čtvrté se juniorům Warrior pokořit nepodařilo

08.12.2019, Gabriela Juříková

24. kolo REDSTONE Extraligy odehráli junioři Poruby v Brně. Druhou adventní neděli se podívali na led Warrioru, kde v říjnu v druhém kole vzájemných zápasů vyhráli těsným výsledkem 2:1. Obě domácí utkání Porubané taktéž ovládli, ale na čtvrtý pokus soupeř již vzdoroval. Porubští junioři jakoby si vzali příklad ze sobotního utkání A-týmu a do hokejového umu vložili i boxerské znalosti a obohatili si konto trestných minut. To sice i soupeř, který RT TORAX porazil 3:0.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 24.kolo ne 8.12.
HCM Warriors Brno
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Marčík (Kavický, Sedlaček), 15. Kavický (Snášel), 52. Favero (Snášel, Krška). Rozhodčí: Čuňočka – Komínek, Zábršová. Vyloučení: 11:8, navíc Rašovský (UVO) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Průběh utkání: 3:0.
HCM Warriors Brno: Kašpar – Miloš, Klimeš, Sedlaček, Rašovský, Bocián, Furch – Ludvík, Krška, Vysloužil, Kavický, Holotík, Favero, Snášel, Mudrych, Karpíšek, Staněk, Marčík
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Debnár, Havlík, Topolanský, Mrozek, Pitucha, Zajíc – Anlauf, Häring, Stodůlka, Žídek, Pavlík, Gebauer, Bochnak, Tvrdý, Benka-Rybár, Barčák, Morávek

Domácí šli do vedení v 8. minutě z hole Lukáše Marčíka, který využil přesilovku. Uklidňující vedení zařídil pět minut před první přestávkou Daniel Kavický.
V druhé třetině se nic dramatického neudálo. Žádné góly a sudí nikterak moc netrestal. To třetí dějství nenechalo emoce v klidu. Ve 48. minutě shodili rukavice Furch, Marčík, na druhé straně Žídek a Morávek. Všichni vyfasovali 2+2 minuty. Všichni pak přihlíželi, jak v 52. minutě Tadeáš Del Favero navyšuje vedení Warrioru na 3:0.
Ve čtvrtém vzájemném utkání RT TORAX nevyhrál a nevstřelil ani branku, takže Filip Kašpar získal čisté konto.

Příští utkání je na programu v pátek 13. prosince. A protože bude hlavní ARENA dějištěm koncertů, s Litomyšlí se porubští junioři střetnou v Kooperativa Areně po utkání dorostenců od 19:30 hodin.