Tříbodový Svačina! RT TORAX otočil v Ústí a bez ztráty bodu dál vede ligu

23.09.2019, David Kubatík

Pošesté a znovu vítězně! Hokejisté týmu HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděli v rámci šestého kola Chance ligy na led Ústeckých Lvů a dlouho to na vítězství nevypadalo. Ke třem bodům však dvě minuty před koncem zavelel Vladimír Svačina, který nejdříve asistoval u trefy Michala Hlinky a za dalších devět vteřin přidal i pojistku.

CHANCE LIGA - 6.kolo po 23.9.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4(0:0, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 26. Severa (Melka, Roubík), 34. Roubík (Melka, Brož) – 28. Kanko (Obdržálek), 41. Husák (Svačina, Sikora), 59. M. Hlinka (Svačina, Husák), 59. Svačina (Kanko, Sikora). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:3, navíc Jáchym (POR) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 491. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Růžička – Müller, Zelingr, Brož, Krejčí, Veber, Zdvořáček, Zukal – Vildumetz, Pšenička, Kružík – Severa, Roubík, Melka – Procházka, Maršoun, Filip – Dörner, Bláha.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Sikora, Hlinka, Svačina – Obdržálek, Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – Káňa, Ďurač, Špaček.

Porubští do zápasu proti Severočechům vstoupili rázně a už na začátku druhé minuty ohrozil branku Jan Růžičky Petr Obdržálek, který ale ve velké šanci u pravé tyče selhal. Od deset minut později se do zajímavé šance na druhé straně dostal ústecký Tomáš Pšenička. Frederik Foltán v brance hostí se však nenechal zaskočit a uschoval puk ve své výstroji.

V bezgólové první třetině byli k vidění také dvě početní výhody. Tu první měli rozmezí 14. a 16 minuty k dispozici domácí po faulu Filipa Dundáčka. Brankově se však neprosadili. To samé se pak na druhé straně přihodilo Porubě, která také nedokázala potrestat soupeřův přečin proti pravidlům.

První gólové radosti se diváci na severu Čech dočkali až ve druhé části. V té otevřel gólový účet zápasu Jiří Severa, který nenápadnou střelou překonal Foltána. Na jeho trefu zvládl o dvě minuty později odpovědět Petr Kanko, který osamocen v před brankovém prostoru nedal šanci domácímu brankáři. Ústí se však ještě do přestávky znovu dostalo do vedení. V 33:35 vymetl šibenici hostující svatyně Jaroslav Roubík. Do konce prostřední části se potom už nic významného neudálo, a tak oba týmy zamířily do kabin za stavu 2:1 pro domácí Lvy.

Porubští si do třetí třetiny přenesli minutu a čtyřicet sedm vteřin dlouhou početní výhodu, kterou se jim po pár vteřinách podařilo proměnit. V čase 40:23 pohotově dorazil Svačinovu ránu od modré Patrik Husák a srovnal stav zápasu. Tento gól hosty nakopl a rázem to byli oni, kdo utvářel obraz hry, ve čtyřicáté deváté minutě nastřelil Jan Hudeček dokonce horní tyč. To ale neznamenalo, že by byl domácí Slovan úplně bez šance. V rozmezí padesáté druhé a padesáté třetí minuty mohl skórovat jak Vildumetz, který mířil těsně nad, tak i Brož, jehož ránu bruslí vykopl Dominik Rudl. Následně se ještě oba týmy vytasily ze svými šancemi a utkání pomalu spělo do prodloužení. Spělo, ale nedospělo. V čase 58:27 vypálil Svačina a puk umístil krásně pod víko Michal Hlinka - 2:3! Uběhlo pouhých devět vteřin a Poruba se mohla radovat počtvrté. Kanko nabídl puk před bránu Vladimíru Svačinovi a ten z první nedal Růžičkovi šanci – 2:4! Tímto výsledkem utkání také skončilo. Svěřenci Miloše Holaně a Marka Pavlačky si tak připsali šestou výhru ze šesti zápasu a s plným počtem bodů i nadále kralují prvoligové tabulce. Ústečtí Lvi se i nadále budou muset spokojit se dvěma uhranými body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Věděli jsme, že k nám jede první mužstvo tabulky, které je absolutně v pohodě a neztratilo ani bod. Přesto jsme první dvě třetiny odehráli snad nejlepší v sezoně. Hokej se ale hraje šedesát minut. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme hrát dobře do obrany, ale bohužel jsme hned v prvním střídání dostali branku. Dvě třetiny jsme hráli dobře a nakonec jsme se individuálními chybami porazili sami.“

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „Pro nás to bylo hodně náročné utkání po sedmi hodinách v autobuse. Pro hráče je to strašně vyčerpávající, já je obdivuju, v jakém tempu jsou schopni zápasy odehrát. Tušil jsem, že to bude těžké utkání, i z toho pohledu, když jsem zjistil, že bude chytat Honza Růžička z Mladé Boleslavi. A to se také potvrdilo. Bylo to vyrovnané utkání, ale měli jsme výborný nástup do třetí třetiny, kdy se nám podařilo srovnat. V koutku duše jsem doufal, že mužstvo má sílu utkání otočit. To se nám nakonec povedlo. Hráli jsme šedesát minut poctivý hokej, což nám přineslo body.“