Tři góly za 61 vteřin?! Litoměřice nedarovaly Porubě ani bod

02.12.2019, Pavlína Vítková

V rámci 28. kola Chance ligy vycestoval porubský A-tým do vzdálených Litoměřic. Souboj celků, které už mají v kapse postup do nejlepší osmičky, rozhodl již v první třetině Markus Korkiakoski. Čtyřmi góly zajistil kališníkům vítězství a poslal Ostravany domů bez bodu.

CHANCE LIGA - 28.kolo po 2.12.17:30
HC Stadion Litoměřice
6:1(4:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Korkiakoski, 11. Vitouch (Kropáček, Šik), 12. Korkiakoski (Střondala, Marcel), 17. Korkiakoski (Krutil, Jícha), 50. Korkiakoski (Marcel, Beran), 59. Strejček (Jícha, Jánský) – 10. Jáchym (Szturc, Sikora). Rozhodčí: Pavlovič, Hucl – Flegl, Šimánek. Vyloučení: 6:7, navíc Husák (POR) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
HC Stadion Litoměřice: Beran – Jebavý, Kukla, Marcel, Klejna, Dajčar, Strejček, Krutil – Korkiakoski, Střondala, Voženílek – Štohanzl, Havelka, Jánský – Šik, Jícha, Kangas – Vitouch, Kropáček
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Pastor, Šendera, Dluhoš, Rudl, Dundáček – Kanko, Zdeněk, Káňa – Szturc, Jáchym, Sikora – Špaček, Hlinka, Ďurač – Ollender

Porubští vkročili do zápasu lépe, skóre otevřel v čase 10:00 Tomáš Jáchym. Jeho přesná střela od levého kruhu zaskočila domácího gólmana Adama Berana a Ostravané tak mohli slavit. To byl ovšem konec porubské radosti. Po půlminutě totiž vyrovnal Markus Korkiakoski. To však nebylo všechno. Foltán se v bráně ještě ani nevzpamatoval z obdrženého gólu a Litoměřičtí zvedali ruce nad hlavy podruhé. V čase 10:50 střelecky uspěl David Vitouch.

Rozjetí kališníci neztráceli čas a hrnuli se do útoku. Čas 11:30 znamenal další vstřelenou branku. Po vydařené sólo akci opět přesně zamířil Markus Korkiakoski. RT TORAX se posléze pokoušel o snížení, litoměřická obrana si ale se všemi porubskými pokusy hravě poradila. V sedmnácté minutě pak Michael Krutil vypálil na Foltána, Korkiakoski tečoval a zpečetil tak výsledek první periody. Díky hattricku Korkiakoskiho svítil na světelné tabuli hrozivý stav 4:1.

Po přestávce se hra výrazně uklidnila. Poruba se začala dostávat do tempa a chtěla smazat trojbrankovou ztrátu. Litoměřická defenziva nicméně nechybovala. Na opačné straně ledu čaroval Foltán, na kterého postupně vyslali střely Korkiakoski, Voženílek a Střondala. Stav však zůstával stále stejný. Ve třicáté minutě pak za ostravskou klecí došlo k šarvátce mezi Josefem Jíchou a Markem Sikorou. Oba zmínění museli za potyčku pykat, Sikora si dokonce vykoledoval osobní trest. Litoměřičtí poté stihli ještě dvakrát trefit tyč, gól ale před zazněním sirény už nikdo nepřidal.

Koncovka již žádný zvrat nepřinesla. Kališníci jen kontrolovali výsledek a dohrávali v poklidu. Při vyloučení Tomáše Pastora pak pohodlně zvýšili na 5:1 a o výsledku už bylo opravdu jasno. Střelcem branky nebyl nikdo jiný než Markus Korkiakoski. V čase 58:38 následně dokonal ostravskou zkázu Jan Strejček. Porubští přes veškerou snahu nedokázali prorazit litoměřickou obranu a skóre už se tedy neměnilo. Domů tak RT TORAX putuje s prázdnou.