To byla jízda! Přerovští Zubři si na cestu z Ostravy přibalili osmigólový náklad

19.02.2020, David Kubatík

V rámci dvacátého druhého kola nástavby Chance Ligy zavítali do RT TORAX ARENY druzí přerovští Zubři. Ten, kdo by však očekával jasnou záležitost z pohledu hostů by ale měl pravdu pouze z poloviny. Jasná záležitost to vskutku byla, ale z pohledu Ostravanů. Ti svému favorizovanému soupeři nastříleli rovných osm gólů a po jasném vítězství si připsali důležité tři body, které by se v budoucnu mohly jistě hodit v boji o co nejlepší umístění. Dvěma vstřelenými góly se prezentoval Jan Káňa.

CHANCE LIGA - 52.kolo st 19.2.17:30
HC ZUBR Přerov
8:1(2:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Špaček (Káňa, Jáchym), 15. Sikora (Gřeš, Slavík), 33. Gřeš (Husák, Hudeček), 36. Káňa (Jáchym, Krejčí), 42. Kanko (Zdeněk, Nejezchleb), 43. Káňa (Rudl, Jáchym), 47. Toman (Ďurač, Šendera), 60. Slavík (Husák, Jáchym) – 14. Pšurný (Zbořil, Navrátil). Rozhodčí: Kašík, Vrba – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 602. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, Krejčí, Pastor, Šendera – Gřeš, Hudeček, Sikora – Špaček, Jáchym, Káňa – Nejezchleb, Zdeněk, Kanko – Ďurač, Toman, Brodek.
HC ZUBR Přerov: Petrásek (42. Klimeš) – Krisl, Weinhold, Bodák, Zbořil, Forman, Šnajnar, Kleiner – Navrátil, Pšurný, Berger – Číp, Hejcman, Moučka – Kratochvil, Dvořák, Goiš – Zmeškal, Süss, Matěj Svoboda.

V první třetině mohli diváci v RT TORAX ARENĚ vidět poměrně svižně se odvíjející zápas s šancemi na obou stranách. První opravdu výraznější šance ale přišla až v sedmé minutě. A v ohrožení byla klec Zubrů. Po Jáchymově přihrávce ale Jan Káňa neposedný puk za Petráskova záda nedostal. Co se však nepodařilo v minutě sedmé, podařilo se už v minutě jedenácté. Káňa dokázal pohotově zachytit přerovskou rozehrávku a vrátil puk zpět do útočného pásma, kde se k němu dostal Marek Špaček a nádhernou střelou přes dva obránce otevřel skóre – 1:0. Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat. V čase 13:26 totiž dostal před Foltánem až trestuhodně moc prostoru Roman Pšurný, který nabízenou šancí nepohrdl a ranou pod horní tyč nedal Foltánovi šanci – 1:1. A odpověď domácích byla ještě rychlejší než ta hostující. Již po minutě a sedmnácti vteřinách dojel Gřeš s pukem do pásma a geniální přihrávkou uvolnil Marka Sikoru, který na nic nečekal a pohotovou střelou vrátil Porubanům vedení. Do úvodní sirény se už nic velkého neudálo, a tak oba týmy odešly do kabin za těsného vedení domácího týmu.

Porubští i v druhé části pokračovali ve velmi kvalitním výkonu, přežili oslabení a naopak ve své vlastní početní výhodě udeřili. Ve třiatřicáté minutě nahodil puk na Petráskovu branku Husák a puk ještě šikovně tečoval Tomáš Gřeš, který doslova změnil směr letu puku a rozjásal RT TORAX ARENU potřetí. Chvíli poté šli Zubři znovu do čtyř a Ostravané i svou druhou přesilovku v zápase proměnili v gól. Čtyři a půl minuty před koncem druhé části přihrál Jáchym na pravý kruh Janu Káňovi, který se napřáhl a dělovkou zvýšil stav skóre již na luxusních 4:1. Za tohoto výsledku se také oba týmy podruhé rozloučily a zamířily do kabin čerpat síly na závěrečnou periodu

.

Jestliže v prvních dvou třetinách Porubští zápasu dominovali, v té poslední už to byl naprostý střelecký koncert. Už po minutě a půl zabojoval v rohu kapitán Zdeněk, přihrál Petru Kankovi a ten šikovně prostrčil puk mezi Petráskovy betony. To už bylo na přerovského gólmana přespříliš a přenechal své místo mezi třemi tyčemi Lukáši Klimešovi. Tomu však čisté konto vydrželo pouhou minutu a sedm vteřin. Přesně po této době poslal Rudl přihrávku přes celé kluziště Janu Káňovi, který zachoval chladnou hlavu a pomocí překrásné bekhendové kličky zvýšil již na 6:1. Uběhly další čtyři minuty a hala se bavila ještě víc. Po chybě hostující obrany práskl do puku Radim Toman a zvýšil na 7:1. A když už to vypadalo, že zápas tímto výsledkem i skončí, přišla tři čtvrtě minuty před závěrečnou sirénou Husákova přihrávka na Marka Slavíka, který střelou z první roztáhl přerovskou síť i poosmé.

Porubští tak deklasovali svého soupeře 8:1 a stáhli náskok předposledního Havířova na pouhé čtyři body. Na přímý postup do play-off ztrácí družina Františka Výborného ještě o bod více.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba 2011): Po pondělním krutém výsledku a špatném výkonu v třetí třetině jsme si k tomu něco v kabině řekli a trošku pročistili vzduch. Dnes bylo vidět, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a vydrželi makat celých šedesát minut. Výsledek je sice pro soupeře krutý, ale tři body jsou pro nás zasloužené. Dnešní dobrý výkon podpořený trochou štěstí a dnes výborným Frederikem Foltánem nám ještě udržel malou naději se poprat o šestku a vyhnout se tak předkolu o play off. Ještě bych chtěl v závěru poděkovat klukům za předvedený výkon.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Prohráli jsme a domácí zaslouženě vyhráli. Myslím si, že tady v té komorní atmosféře si zaslouží pochvalu pouze naši fanoušci. Jednoduše jsme ten zápas nezvládli a zaslouženě jsme prohráli.