Střelecká mizérie Sarezy pokračuje

10.12.2005, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava hostila ve 30. kole berounské Medvědy a přestože prahla po vítězství, aby si vylepšila pozici pro případné play-off, sehrála se soupeřem vyrovnaný duel, který po 60 minutách skončil 1:1. Do vedení poslal domácí Marek Badžo v polovině střetnutí, ale o dělbu bodů se postaral Petr Horčička ve 43. minutě.

- 30.kolo so 10.12.17:00
Medvědi Beroun 1933
1:1p(0:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Badžo (Pazdera) - 43. Horčička (Novotný, Filip). Rozhodčí: Jeřábek - Brabec, Pospíšilem. Vyloučení: 7:8, navíc Vaněček (BER) 10OT. Využití: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Vnenk, Ovšák, Kramný - Šebesta, Sochorek, Janeček - Polášek, Ivan, Baranyk - Valčák, Holuša, Valko - Bokroš, Heřman, Badžo - od 50. Buček
Medvědi Beroun 1933: Falta - Filip, Sláma, Vaněček, Míka, Kašák, Novotný - Bakrlík, Šinágl, Vlček - Horčička, Křesťan, Borovanský - Buďa, Gengel, Přeučil - Tvrzník

Medvědi z Berouna zajížděli ve 30. kole na led Sarezy Ostrava. Oba týmy v posledním duelu podlehli svým soupeřům svorně 1:3 a chtěli si tak spravit chuť případným plným bodovým ziskem. Kádr Ostravy doznal několika zásadních změn – před vlastním publikem se prvně představil velezkušený Marek Ivan a také vsetínský Lukáš Valko. O první střelecký zápis utkání se postaral berounský Šinágl a na druhé straně Šebesta. Zápas ihned v úvodu nabral grády a již ve 2. minutě část obecenstva křičela: „Gól“, když Ivan nasměroval kotouč za Faltova záda, jenže ten se odrazil od tyče ven. V téže minutě byli opět vítězní oba gólmani – domácího Čecha nepřelstil Buďa a hostujícího brankáře zase Ovšák. V 7. minutě při početní výhodě domácího celku nalezl zpoza brány Šebesta Janečka v mezikruží, ale následnou střelu Falta kryl. To při přesilové hře hostí oprášil domácí jedničce betony Filip dvěma ranami od modré čáry, při první puk od ostravského Holíka odskotačil těsně vedle brány. Tři minuty nato popadl Buďa touš, objel si ostravskou klec, vypálil a Gengel i přes svůj důraz Čecha nepřekonal. Po pár vteřinách před ostravskou bránou opět hořelo – puk se objevil před brankovištěm, všiml si jej jako první Šinágl a gólman Sarezy měl spoustu práce, aby neinkasoval. Když měly oba týmy na trestné lavici po jednom hráči, vybídl ostravský Polášek k akci Ovšáka, jenž ze tří metrů těsně obstřelil berounského kasaře. V 19. minutě zase Valko zblízka minul a když v samotném závěru donutil Filip gólmana Čecha k výstavní a úspěšné šňůře, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Šebestův útok chtěl ihned po nástupu na led do druhé dvacetiminutovky vstřelit branku, leč stále neúspěšně. Již v čase 21:49 se Berounu naskytla bez pěti sekund dvouminutová přesilová hra proti třem Ostravským, jenže za celou dobu nenasměroval jedinou střelu přímo na Čecha a navíc propustil domácího kapitána Šebestu až před Faltu, který jistě kryl. Přesilová hra uběhla jako voda a před Faltou stál Holuša, drze se pokoušel o kličku, které chybělo jen řádné zakončení. Vteřinu před polovinou utkání napřáhl u modré Marek Badžo a poslal kotouč do vinklu Faltovy brány – 1:0. Neuběhla ani minuta a berounský brankář mohl lovit z brány podruhé, kdyby Janeček lépe usměrnil svou nezištnou teč. Na druhé straně se před Čechem zjevil Gengel se svou bekhendovou parádičkou, se kterou si gólman poradil. Ve 34. minutě zase čaroval berounský Medvěd Falta při likvidaci Šebestovy střely s dorážkami Sochorka a Pazdery. A v samotném závěru Čech vyjíždí z brány, aby hasil Borovanského pokus, jenž se vyrojil z klubka hráčů jako Vilík z úlu při hledání včelky Máji.

Do třetí třetiny nastoupili Medvědi s jasným cílem srovnat. Šinágl ještě dvěma pokusy cíl nenaplnil, ale Petr Horčička již ano, neboť Novotného zatažení do pásma s asistencí před bránu by bylo po hříchu neproměnit. Hrálo se tedy odznovu. Ve 47. minutě odmítl poslat hosty do vedení při přesilové hře Novotný a poté nastaly chvíle sedících střelců, ale jak Přeučil, tak domácí Sochorek minuli. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby se na Čecha natlačil Gengel, třikrát klepl do puku, až střelce do brány sklepla domácí obrana. V téže minutě si na druhé straně najel před Faltu Šebesta, počkal si, až si gólman lehne a poté přestřelil bránu. V 60. minutě nadvakrát neuspěl Valko a oba celky čekalo prodloužení.

Až pět minut hry navíc chtěl zkrátit Borovanský střelou, s níž nakonec neměl Čech mnoho práce. Po 62. minutě si Polášek neudělá další zářez na pažbě, neboť dvacetimetrové sólo zakončil střelou vedle. A když v posledních sekundách neproměnil další gólovou šanci Ivan, rozešly se oba týmy s jedním bodem. Sareze i nadále pokračuje střelecké trápení, protože v posledních pěti utkáních dala pouhopouhé tři branky a Beroun ani napotřetí nezískal plný bodový zápis do prvoligové tabulky.

Josef Halouzka (Sareza Ostrava): Pořád se trápíme s koncovkou, mnoho zápasů jsme nedali gól a nemůžeme vstřelit více než jednu branku a tím se nedá vyhrávat, ani doma. Soupeře jsme přehrávali, místy jsme měli drtivý tlak. Bohužel z něj nedáme gól. V prodloužení to bylo markantní, kdy jsme byli dva na nula a nedali jsme. Sahali jsme po dalším bodu, ale když ani takové šance nedáme, tak je to trápení.

Miloslav Růžička (vedoucí týmu Berouna): My jsme s bodem maximálně spokojeni, protože přijeli jsme sem v hodně slátané sestavě. První tři minuty měla Ostrava řadu šancí, Falta nás držel celý zápas a konec zápasu měla Ostrava (poslední dvě minuty) převahu. Ale mohli jsme tady vyhrát, mohli jsme tady prohrát – byl to vyrovnaný zápas. Remíza je asi spravedlivá.