Štěstí Porubě nepřálo, Kometě dala jeden gól a nastřelila tyč

21.09.2019, Patrik Rošič

V Havířově drželi jednobrankový náskok Moravcovi svěřenci více jak dvě třetiny. V sobotním utkání s Kometou v RT TORAX ARENĚ udrželi vedení gólem Kacpera Maciase jen dvě minuty. Brňané do první přestávky vyrovnali a vedení navýšili na rozdíl dvou gólů. V průběhu dalších třetiny se domácí dostávali na dostřel brány Komety sporadicky. Více méně se bránili tlaku hostů a jen díky zásahům Marka Slíže skončilo utkání 1:7 pro Kometu. Štěstí nestálo při Porubě ani v závěru zápasu při střele Chovance, když se kotouč odrazil od tyče ven z brány. Příští utkání je na programu ve čtvrtek 26. září a Porubané budou hrát v Třinci.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 4.kolo so 21.9.13:15
HC Kometa Brno
1:7(1:3, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Macias Kac. (Hradil) – 8. Boltvan (Harmim), 11. Sever (Sedláček), 12. Harmim (Vyroubal), 21. Sever (Prčík), 33. Prčík (Brabenec, Fajmon), 55. Pigl (Šalé), 56. Sedláček (Brabenec) Rozhodčí: Šutara – Návrat, Hlavatý Vyloučení: 11:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 18:57. Průběh utkání: 1:0, 1:7.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Velička, Križ, Macias Kac., Kosina, Bechný, Borkovec, Gelnar – Lambert D., Ślusarzcyk, Vehovský – Macias Krz., Hradil, Halata – Chovanec, Stibor, Stodůlka – Kovalčík, Koudelný
HC Kometa Brno: Schnattinger – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Zavřel, Němec, Prčík – Nesvadba, Brabenec, Vyroubal – Otava, Šalé, Sever – Sedláček, Pigl, Harmim – Boltvan

Začátek první třetiny byl z obou dvou stran vyrovnaný. Do gólových pozic se dostali domácí i hosté. Jako první do vedení šla Poruba, když Kacper Macias využil v šesté minutě početní výhodu, a tak na světelné tabuli svítilo 1:0. Pak přišly ke slovu góly Komety. V osmé minutě vyrovnal Adam Boltvan a pak přišel porubský dvouminutový výpadek v obraně. V jedenácté minutě se střelou přes hráče trefil pod horní tyč Alex Sever, o minutu později tlak v brankovišti ukončil Nesim Harmim. Porubané v závěru třetiny ustáli druhé oslabení a neměli daleko ke vstřelení kontaktní branky. Jen blokace soupeře nedovolili puku přímý let do sítě.

Druhá perioda začala tentokrát lépe pro hosty z Brna. Nadvláda Komety se projevila hned v první minutě, když po porubském útoku následovala kontra akce, kterou ukončil pukem v síti Alex Sever 1:4. Následovaly minuty, v kterých se trestalo na obou stranách, ale až přesilovka Komety byla ukončena střelou do branky. Dvanáct vteřin scházelo do konce druhého trestu Bechného, když do prázdné poloviny branky uklidil puk Matěj Prčík. Kometa navýšila svoje vedení na rozdíl čtyř branek a do poslední tercie měla více než výbornou pozici.

Ve třetí třetině se hosté trefili v další početní výhodě střelou Martina Pigla a čtyři minuty před koncem základní hrací doby přidal sedmý gól Ivo Sedláček. Za domácí překonal Schnattingera Chovanec, ale trefil horní tyč brány tak, že se puk odrazil do hřiště, ne za brankovou čáru. Kometa navázala na výhru s Přerovem a z Ostravy si zaslouženě odváží další body. Nováček soutěže dále na své první extraligové body musí pilně trénovat. Možnost budou Moravcovi svěřenci mít ve čtvrtek na ledě Ocelářů.