Starší dorostenci nezvládli třetí třetinu a po dvou kolech nadstavby spadli na první nepostupovou pozici

19.12.2015, Gabriela Juříková

Po pohodovém dopoledni stráveném v Pardubicích se dorostenci RT TORAX Poruby přesunuli do Prahy k utkání s Letci Letňany. Svěřenci trenéra Rambouska si na přímého soupeře o postupové místo věřili, jenže domácí tým je svou hrou a agresivitou překvapil. Neproměněné šance je brzy mrzeli. Dvoubrankové vedení Letců snížili až ve druhé třetině. Když až pátou přesilovku proměnil před brankou stojící Lukáš Prepsl, pro něhož to byla první branka sezóny. Po druhé přestávce to byl pro Porubu pořád hratelný stav, jenže Letci si nenechali ujít šanci na cenné body a třetí třetinu vyhráli 3:0, čímž se po celkové výhře 5:1 dostali v tabulce před RT TORAX o dva body.

NOEN extraliga staršího dorostu - 30.kolo so 19.12.15:30
HC Letci Letňany
5:1(2:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Valíček (Fabiánek), 15. Nedorost (Gebell), 42. Valíček (Danov), 48. Brabec (Rousek), 54. Fabiánek (Danov) – 28. Prepsl (Bijota, Malát). Rozhodčí: Horák – Krátký, Buček. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC Letci Letňany: Špirek – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Valíček, Kolenatý, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.
HC RT TORAX Poruba: Bayer – Prepsl, Bijota, Vondál, Dobeš, Prokeš, Skokan – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Krupa, Havránek – Žídek, Holub, Plachý – Timura

V Ice areně Letňany rozehráli starší dorostenci druhé kolo nadstavby a oba týmy začali hodně sebevědomě. Hodně blízko úvodní brance byl Lukáš Irgl, jenže Špirek stačil včas přistrčit beton k pravé tyči. Pak měli hosté dvě přesilovky, dokonce jednu v délce 34 vteřina 5/3, ale ani v početních výhodách jim nebylo přáno skórovat. S domácími Letci hráli vyrovnaně, ale zlomovou se stala patnáctá minuta, kdy šli domácí dvěma brankami do vedení. V čase 14:17 dotlačil puk za záda sedícího Bayera Matěj Valíček a jen co bylo rozehráno ve středovém kruhu, získal pásmo Gebell a Lukáš Nedorost v čase 14:35 zvyšoval na 2:0.

Třetina se dohrávala za stejného nasazení, jako byla odehrána před vyhlášenými góly a přestávka jistě pomohla hostům k získání sebevědomí a uvěření, že není vše ztraceno. Což v druhé části utkání naplňovali od první minuty. Jenže nespočet početních výhod, které jim Letci nabídli, využil RT TORAX až v té s pořadovým číslem pět, když na brankovišti dělal „černou práci“ obránce Lukáš Prepsl a byl odměněn prvním gólem sezóny, když sklepával střelu Bijoty od modré. Druhá třetina byla vyrovnanější, týmy hráli aktivní hokej s napadáním a nedávali si ani centimetr ledu zadarmo.

A přestože se po druhé přestávce hosté pokoušeli o vyrovnání, stačila malá nepozornost v obraně, aby toho využil Danov a ujel po levém křídle se zakončením. Bayer puk sice zastavil, ale propadl mu za betony a za brankovou čáru jej pak dostrčil Matěj Valíček. Porubská střídačka sice protestovala u hlavního sudího, ale verdikt změněn nebyl. Snahu hostujícího týmu na zisk bodů zhatil čtvrtý puk v porubské bráně. Před Bayerem změnil puk směr díky teči a klečícího gólmana přeskočil zapadáčkem. Autorem gólu byl Tomáš Brabec. A na ledě už vládl jen jeden tým. Letňany si byly vědomy, že vítězstvím odskočí v tabulce na nesestupovou příčku.

A dělali proto vše. Hosté se k bráně Špirka nedostávali snadno a případné střely si domácí gólman dokázal najít. Ice arenou Letňany zněla píseň „Pátá právě teď odbyla“ když se od mantinelu trefil Tomáš Fabiánek. Poruba pak už vážně působila odevzdaným dojmem, a byť se snažila o další góly, neměla na to již síly a po prvních dvou kolech nadstavby se v tabulce posunula na jedenáctou pozici, první nepostupovou. Na Letňany ztrácí starší dorostenci RT TORAX Poruby po dvou prohrách dva body.