Starší dorost zametl v dohrávce v derby s Opavou, Vavříkova lajna zařídila pět branek

06.03.2018, René Chyla

Starší dorost se v derby s Opavou vůbec nemazlil. Ač měl opavský Slezan na začátku každé třetiny mírně navrch, Ostravané se z toho vždy oklepali a udeřili v pravou chvíli. Zápas definitivně zlomila až poslední třetina, kdy se Porubští prosadili v přesilovce i oslabení a po výhře 7:2 se výborně naladili jak na středeční turnajové semifinále s polskou osmnáctkou, tak na odvetu v derby, která je naplánována na ledě soupeře již tento pátek.

Regionální liga staršího dorostu - N18 út 6.3.18:00
Hokejový klub Opava
7:2(2:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Brodek (Anlauf, Vavřík), 19. Vavřík (Brodek), 31. Anlauf (Brodek, Vavřík), 35. Zajíc (Vavřík), 47. Häring (Vojtášek), 55. Timura (Béreš), 58. Brodek (Vavřík) – 20. Adamczyk E., 26. Adamczyk P. (Raček). Rozhodčí: Koziol – Tkáč, Tomis. Vyloučení: 6:6, navíc Římský (OPA) TH. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 33:25 (10:11, 14:8, 9:6) Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Pliska; Becher, Kroček; Zajíc, Krátký – Bořuta, Bukowski, Béreš – Anlauf, Vavřík, Brodek – Richtár, Häring, Vojtášek
Hokejový klub Opava: Ovčáček – Pachula, Adamczyk P., Zouhar – Římský, Kovačič, Raček, Pělucha, Hon, Pieczonka, Adamczyk E., Buršík

Michael Vavřík (POR) (1+4)
Jiří Brodek (POR) (2+2)
Jan Anlauf (POR) (1+1)

Ovčáček vyškolil Vavříka, pak udeřil Brodek

Dohrávka slezského derby začala z obou stran opatrně, opticky lepší byli mírně Opavští, nicméně nepotvrdili svou aktivitu úvodním gólem. V desáté minutě ale vybojoval puk v obranném pásmu Jan Anlauf, načež se mohl do úniku dostat Michael Vavřík, jeho nájezd si ale Jindřich Ovčáček pohlídal. To už se ale nedá říct o následné akci, kdy se do puku na levém kruhu opřel Jiří Brodek, který našel skulinku mezi gólmanovými betony – 1:0.

Tragická přesilovka Opavy, Vavříkovo navýšení a kontakt Emila Adamczyka

V patnácté minutě hrál Slezan téměř dvě minuty dvojnásobnou převahu, v ní ale příliš neexceloval a Kryštof Mrázek si mohl v poklidu vypít šálek kávy. Za tři minuty jeli v přesilovce domácí tři na jednoho, i tentokrát ale Jindřich Ovčáček vyšel z akce jako vítěz. V devatenácté minutě nahrával Jiří Brodek mezi kruhy Michaelu Vavříkovi, který nenápadnou střelou trefil odkrytou část branky – 2:0. Slezan ale dokázal ještě snížit. Emil Adamczyk zkusil bekhend z předbrankového prostoru a kotouč zapadl ke vzdálenější tyči – 2:1.

Souhra Buršíka s Pieczonkou, vyrovnání Petra Adamczyka a Anlaufova výstavní trefa

Hosté měli dobrý vstup i do druhé třetiny. Už po pár vteřinách připravil dobrou šanci pro Martina Buršíka Jan Pieczonka, opavský útočník ale mířil pouze do porubského brankáře. Ve 26. minutě bylo vyrovnáno. Patrik Raček sice trefil pouze Mrázkův beton, kotouč se ale odrazil na opačný kruh k Petru Adamczykovi, jenž už měl před sebou odkrytou bránu – 2:2. HC RT TORAX ale obrat soupeři nedovolil a za pět minut znovu vedl. Jiří Brodek přenechal kotouč v brankovišti Janu Anlaufovi, který se trefil výstavně pod víko – 3:2.

Pělucha v jasné šanci nedal, z protiútoku trestal Zajíc

Ve 34. minutě se pak mezi kruhy ocitl sám Šimon Pělucha, v dobré pozici ale mířil mimo tři tyče. Za minutu tak tuto neproměněnou šanci potrestal Daniel Zajíc, který se od modré trefil přesně mezi betony – 4:2. Porubští dostali stejně jako Opava v první třetině výhodu přesilovky pět na tři, v ní ale nedokázali naprosto nic vymyslet, a tak šli Ostravané do kabin s dvoubrankovým vedením.

Emil Adamczyk spálil tutovku v oslabení, Häringův důraz a kiks Římského

Ani třetí třetina se neobešla od lepšího začátku hostujícího celku. V oslabení totiž Jan Pieczonka objel Mrázkovu klec, naservíroval puk Emilu Adamczykovi, který mohl pálit už do prázdné brány, nicméně Kryštof Mrázek se dokázal fantasticky přesunout. A od té doby to šlo s hrou Slezanu od desíti k pěti. Ve 47. minutě byl pořádně důrazný v brankovišti Daniel Häring, který uštědřil Opavě další ránu do zátylku – 5:2. O šest minut později pak předvedl nevídaný kiks Jakub Římský, který kopl bruslí jednoho z Porubských a po následném inkasování trestu ve hře musel odpochodovat pod sprchu.

Timura navyšoval od modré v přesilovce, trestné střílení pro Emila Adamczyka a Brodkova rána v oslabení

Porubští početní převahu využili. V 55. minutě si mezi kruhy sjel Daniel Timura, který pohotovou střelou k levé tyči navýšil porubské vedení – 6:2. Ostravská přesilovka pokračovala, nicméně byla následně utnuta porubským vyloučením a hrálo se čtyři na čtyři. V této herní situaci pak Slezan pořádně rozebral domácí defenzívu, přičemž téměř jistému gólu hodlal hozením hole zabránit Daniel Timura, a tak hlavní sudí nařídil trestné střílení. To ale opavský útočník Emil Adamczyk neproměnil, jeho bekhendovou kličku si Kryštof Mrázek pohlídal. V 58. minutě bylo hotovo definitivně. Jiří Brodek se v oslabení dostal na pravý kruh a střelou nad Ovčáčkovo rameno dokonal opavský zmar – 7:2.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Zápas se nám vůbec nepovedl. První dvě třetiny jsme byli bez pohybu, bez osobních soubojů, nebruslili jsme a předváděná hra se nám absolutně nelíbila. Trochu se na to dalo koukat až poslední tercii, nicméně mohu být spokojen maximálně se třemi body, hra totiž nebyla vůbec optimální.

Martin Repper (Hokejový klub Opava): odmítl komentář.