Starší dorost složil reparát, Opavu skolil pěti góly v přesilovkách

09.08.2016, René Chyla

Ačkoliv přijelo mužstvo z Opavy pouze v deseti, svou kůži nedalo jen tak lacino. Hosté totiž zareagovali na úvodní gól domácích trefou z přesilovky, poté otočili zápas ve vlastním oslabení a překvapení mohlo být na světě. RT TORAX ale vyčkával a třemi góly ve třech minutách druhé třetiny si vzal náskok zpět. Opavě nepomohl ani oddechový čas, protože svěřenci Karla Suchánka ještě dvakrát zaúřadovali v oslabení a zaslouženě se tak mohli radovat.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 9.8.13:45
Hokejový klub Opava
6:3(1:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Rybár-Benka, 33. Plachý (Skalka), 36. Rybár-Benka, 37. Vojtášek (Vavřík), 51. Vavřík (Plachý), 52. Brodek (Rybár-Benka, Timura) – 11. Adamczyk (Kroček, Pělucha), 25. Bitomsky, 55. Kadula Rozhodčí: Janda, Kořistka. Vyloučení: 8:14, navíc Adamczyk (OPA) 10 min. OT. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2, 6:3.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Šolc, Nagy, Žídek – Timura, Kroček F., Zicháček, Plachý, Vavřík, Skalka, Puchala, Voznička M., Vojtášek, Rybár-Benka, Brodek, Antoš
Hokejový klub Opava: Lamla – Kviatalov, Vilinsky, Kroček L. – Adamczyk, Bitomský, Pělucha, Kadula, Tsyulev, Hymlarová, Zelenkov

Vyrovnaná první třetina dvou nováčků Ligy staršího dorostu

Starší dorostenci hodlali v úterním zápase napravit zaváhání z pátečního duelu, kdy překvapivě podlehli nedalekému Frýdku-Místku. Předpoklady k triumfu měli vynikající, neboť už v páté minutě šli svěřenci Karla Suchánka do vedení. V přesilové hře se puk odrazil k Alexi Rybáru-Benkovi, který neměl problém zamést puk do odkryté branky – 1:0. RT TORAX mohl své vedení navýšit, nebýt ale početných zbytečných vyloučení. Početní převaha hrála samozřejmě do karet hráčům Opavy, kteří ovšem nemohli dlouhou dobu najít recept na precizní obranu domácích. To se jim povedlo až ve dvojnásobné přesile, kdy Lukáš Kroček vypálil od modré a do trajektorie střely dokázal strčit hůl Emil Adamczyk, jenž poslal kotouč za Hasalova záda – 1:1.

Úder hostů v oslabení či branková smršť během tří minut

Na začátku druhé třetiny čekalo na domácí nepříjemné překvapení. Ve vlastním oslabení totiž využil zaváhání porubské obrany Jakub Bitomský, který překlopil pomyslné misky vah na opavskou stranu – 1:2. Druhá půle prostřední dvacetiminutovky už jasně patřila Porubským. Arnošt Plachý nejprve vypálil z hranice levého kruhu a puk napálil přímo pod víko – 2:2. Za dvě minuty RT TORAX využil další přesilovku. Alex Rybár-Benka našel skulinku mezi Lamlovými betony a porubská střídačka znovu ožila – 3:2. Za minutu opavský gólman Vavříkovu střelu sice vyrazil, na dorážku Tomáše Vojtáška už byl ale krátký – 4:2.

Přesilovková zbraň domácích

Přesilovková zbraň domácích ničila Opavu i v poslední třetině. Arnošt Plachý našel v předbrankovém prostoru Michala Vavříka, jenž bekhendem poslal puk mezi Lamlovy betony – 5:2. Poslední ostravský gól byla do slova a do písmene hokejová slast. Jiří Brodek napřáhl na hranici levého kruhu a bombou do pravého horního růžku nedal opavskému brankáři žádnou šanci – 6:2. Hosté ale dokázali ještě jednou odpovědět. Kryštof Kadula si najel mezi kruhy a střelou pod lapačku zkorigoval výsledek – 6:3.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Výsledek je určitě povzbudivý do další práce, jelikož loňské mužstvo se naprosto rozpadlo a my musíme skládat de facto nové. Stále hledáme optimální sestavu, ale myslím si, že jsme se poučili z předešlého zápasu. Neudělali jsme tolik individuálních chyb a byli jsme trpěliví. Oni poté v polovině zápasu úplně odešli a pak už jsme zápas strhli na svou stranu. Hodně mi ale vadilo, že jsme se nechali několikrát vyloučit v první dvacetiminutovce, snad tři z pěti faulů byly v naší útočné třetině. To se prostě nesmí stávat, v dalším průběhu zápasu se už ale kluci poučili. I když jsme dnes dali pět branek z přesilovek, tak je těžké z toho něco vyvozovat, neboť nacvičené jsme to neměli, každopádně už na úterním zápase byl vidět posun oproti utkání s Frýdkem-Místkem.