Starší dorost rozsápal břeclavské Lvy, Vavřík se blýskl dvěma góly

15.01.2017, René Chyla

Poslední zápas první části soutěže. Starší dorost na závěr přivítal na svém ledě jihomoravskou Břeclav, která měla poslední možnost dostat se do nadstavby a vyhnout se tak nepříjemným bojům o udržení. Nestalo se, starší dorost po celý zápas dominoval, což potvrdil šesti góly, a do další části sezony tak jde s desíti výhrami v řadě.

Liga staršího dorostu - 26.kolo ne 15.1.13:30
HC Lvi Břeclav
6:2(3:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Brodek (Timura), 7. Ferleťják (Richtár, Plachý), 17. Vojtášek (Vavřík), 34. Vavřík (Vojtášek), 54. Skalka (Béreš), 58. Vavřík (Brodek, Lelek) – 15. Figura, 20. Sedláček (Svoboda). Rozhodčí: Šeděnka – Tuizal, Vaculík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 57. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček – Ferleťják, Richtár, Vavřík, Voznička, Béreš, Brodek, Skalka, Plachý, Vojtášek
HC Lvi Břeclav: Král – Göndör, Veselský, Hajdok L., Figura, Jáchymek, Sedláček, Svoboda – Smetková, Vacula, Daví, Horňák, Holeš, Šenk, Hajdok M.

Michal Vavřík (POR) (2+1)
Jiří Brodek (POR) (1+1)
Tomáš Vojtášek (POR) (1+1)

Brodkova individuální akce, tutovka Béreše a Ferleťjákova rána pod víko

Starší dorost začal parádně. Už v páté minutě se prezentoval individuální akcí Jiří Brodek, který zpoza brány vybruslil mezi kruhy, odkud zamířil přesně nad Královo rameno – 1:0. Neuběhla ani minuta a už to mohlo být o dva góly. Martin Voznička totiž v přečíslení skvěle našel po své pravé straně Viliama Béreše, porubský forvard ale ve vyložené šanci minul. Břeclav se ale ještě ze špatného vstupu do zápasu nevzpamatovala a podruhé nakonec inkasoval. V sedmé minutě se dostal k odraženému puku v mezikruží David Ferleťják, jenž trefil přesně prostor pod horní tyčkou – 2:0.

Figurovo snížení, Vojtáškova parádička či Sedláčkova trefa v oslabení

Lvi se osmělili až ve druhé části první dvacetiminutovky. Ve zmatku před porubským brankovištěm se nejlépe zorientoval Tadeáš Figura, který načapal Marka Hasalu střelou nad levé rameno – 2:1. Za dvě minuty si ale RT TORAX vrátil své vedení zpět. Tomáš Vojtášek se prodral až před břeclavského brankáře, kterého chytrou kličkou zmátl a poté už mu bekhendovou střelou nad levý beton nedal žádnou šanci – 3:1. Břeclav ale do první přestávky stihla dát ještě kontaktní gól. Vojtěch Svoboda vyslal v oslabení do úniku Tibora Sedláčka a ten už trefou mezi betony vykřesal živější naději pro svůj celek – 3:2.

Vavříkova dorážka nebo nebezpečné přečíslení Lvů

Druhá třetina už se nesla v poklidnějším tempu. Do vážnější šance se dostal až ve 33. minutě David Ferleťják, jeho střela zpoza modré čáry ale pouze prověřila pozornost Filipa Krále v břeclavském brankovišti. Domácí svému sokovi odskočili až o minutu později, kdy byl důrazný v brankovišti Michal Vavřík, který dorážkou k levé tyči překonal Krále počtvrté – 4:2. Břeclavští se ale mohli záhy do zápasu vrátit, v přečíslení dva na jednoho ale Tibor Sedláček vzal vše na sebe a vypálil pouze do hrudi Marka Hasaly.

Plachého šance, dělovka Skalky, hromadná bitka a Vavříkovo definitivum

Po čtyřech minutách v poslední tercii se znovu hosté dostali do přečíslení. Vojtěch Svoboda znovu nahrával Tiboru Sedláčkovi, ten ale znovu na porubském gólmanovi selhal. V minutě padesáté pak David Ferleťják našel perfektně před brankou Arnošta Plachého, proti jeho pokusu ale skvěle zasáhl Filip Král. RT TORAX se definitivně uklidnil až v poslední šestiminutovce. Jan Skalka vypálil na modré čáře a kotouč zaplul až nad pravé rameno břeclavského gólmana. V závěru byl pak zápas okořeněn hromadnou bitkou, po níž nakonec musel být jeden z hostujících hráčů odvezen do nemocnice. Porubští uzavřeli gólový účet večera v čase 57:55. Michal Vavřík se dostal až před brankoviště, odkud už porubský útočník trefil levou šibenici – 6:2.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že zejména v té první třetině jsme měli jasnou převahu. Nicméně neustále se trápíme v zakončení, kterému schází tolik potřebná přesnost. Nejsme tak schopni utkání rozhodnout dříve a trápíme se často až do konce. Mrzí mě zejména situace z první třetiny, kdy jsme nechali ujet v oslabení hostujícího hráče, který tak snížil a dostal se na dostřel. Na těchto chybách musíme ještě zapracovat, protože to se nám v další části sezony může vymstít.