Starší dorost obral Draky o body, první místo je na dosah

04.03.2017, Gabriela Juříková

Porubští starší dorostenci přijeli ze Šumperka s třemi body. Už v první třetině si vydobyli vedení dvěma brankami Jiřího Brodka, z toho byla jedna vsítěna v oslabení. V dalších dvou třetinách přidali po gólu Tomáš Vojtášek a Jan Žídek. Draci snížili stav jen ve druhé třetině, kdy o čisté konto Hasalu připravil David Haluza. Závěr utkání byl hodně vyhrocený. K mnoha trestům uděleným během zápasu přibyl i vyšší trest pro porubského hráče a střelce dvou gólů Brodka. Za úder do hlavy a krku šel do kabin o dvě minuty dříve. Po ukončení zápasu pak diváci zdramatizovali odchod hráčů do šaten, když napadli jednoho z čárových rozhodčích. Poruba se výhrou 4:1 dostala na druhé místo, dva body za vedoucí Opavu. Do konce nadstavby zbývá odehrát ještě tři kola. To příští je na porubském ledě v neděli od 13 hodin s Frýdkem-Místkem.

Liga staršího dorostu - N11 pá 3.3.16:15
HK Mladí Draci Šumperk
1:4(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Haluza (Moučka) – 2. Brodek, 14. Brodek, 26. Vojtášek (Lelek), 60. Žídek J. (Lelek, Bochnak E.). Rozhodčí: Markovský – Krejčí, Kubíček. Vyloučení: 9:9, navíc Brodek (POR) 5+KO. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
HK Mladí Draci Šumperk: Vanouš – Moučka, Uhlíř, Dudycha, Habrman, Štrbík, Rutar – Haluza, Čada, Blecha, Žižlavský, Scheuter, Jurča, Borovička, Šíp, Vaňous, Mácha
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Zicháček – Ferleťják, Vojtášek, Richtár, Vavřík, Benka-Rybár, Béreš, Brodek, Žídek J., Bochnak E.