Starší dorost loupil v nepříjemném dračím doupěti, excelovala třetí lajna

09.12.2017, René Chyla

Starší dorost pokračuje v nadstavbové části sezony ve své krasojízdě. Svěřenci trenérského dua Karel Suchánek – Marek Pavlačka nechali zapomenout na nepovedené duely se šumperskými Draky z první části sezony a v podhůří Jeseníků si otevřeli střelnici. Draci sice dvakrát snížili na rozdíl jediného gólu, ovšem Porubští dokázali také vždy odskočit a o svém vítězství rozhodli na začátku poslední dvacetiminutovky, kdy se v krátkém sledu trefil Richard Bořuta s Michalem Morávkem, jenž potvrdili veledůležité tři body a výhru 6:2.

Regionální liga staršího dorostu - N2 pá 8.12.18:15
HK Mladí Draci Šumperk
2:6(0:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Vogel, 29. Haluza (Ott, Výkruta) – 6. Richtár, 19. Béreš (Bukowski), 26. Bořuta (Bukowski), 39. Häring (Richtár), 44. Bořuta (Bukowski, Béreš), 45. Morávek (Häring). Rozhodčí: Dufka – Navrátil, Skokánek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:28. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
HK Mladí Draci Šumperk: Venouš – Haluza, Ott, Hladiš, Habrman, Štrbík, Moučka – Čada, Vogel, Šíp, Výkruta, Scheuter, Urban, Blecha, Moravec
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Kroček, Timura, Nagy, Krátký, Pliska, Pitucha – Richtár, Bořuta, Bukowski, Stodůlka, Béreš, Häring, Brodek, Vavřík, Morávek

Jakub Bukowski (POR) (0+3)
Daniel Häring (POR) (1+1)
Jan Richtár (POR) (1+1)

Richtárův trest a navýšení Béreše

Starší dorost vkročil do šlágru kola pravou nohou. Úvod utkání byl sice ve znamení zdvižené pravice hlavního sudího a častého vylučování, nicméně oba týmy zkrácená oslabení ubránily, a přesilovky tak zůstaly nevyužity. HC RT TORAX otevřel skóre v šesté minutě, kdy chybnou rozehrávku jednoho z domácích zachytil Jan Richtár, který se dostal do samostatné akce, v níž nachytal Dalibora Venouše – 0:1. Šumperk mohl vyrovnat v dalších početních výhodách, Porubští ale znovu v defenzivní činnosti excelovali a sami na konci první dvacetiminutovky navýšili své hubené vedení. Jakub Bukowski nahrával Viliamu Bérešovi, který přesně mířenou ranou poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku – 0:2.

Tahanice ve druhé třetině a Häringova trefa v oslabení

Draky gól do šatny nepoložil, ba dokonce naopak. Ve 23. minutě se ke kotouči dostal Radek Vogel, jenž pokazil Kryštofu Mrázkovi sny o čistém kontu – 1:2. Vyrovnání se ale na šumperském zimním stadionu nekonalo, Poruba totiž za necelé čtyři minuty využila přesilovku a vrátila si dvoubrankové vedení. V početní převaze byl strůjcem úspěchu opět Jakub Bukowski, který přenechal puk Richardu Bořutovi, jenž prostřelil Dalibora Venouše – 1:3. Draci oplatili stejnou mincí za necelé tři minuty, jelikož v přesilovce našel Štěpán Ott Davida Haluzu, který opětovně zadělal na drama – 2:3. Domácí mohli v závěru druhé třetiny dokonce vyrovnat, nicméně Draci nevyužili čtyřminutovou převahu a v té následující šumperské přesilovce dokonce ujel porubský Jan Richtár, který poté ještě nahrával do výhodnější pozice Danielu Häringovi a ten nekompromisně propálil šumperského brankáře – 2:4.

Klid přinesly slepené góly Bořuty s Morávkem

Kdo čekal, že se Draci ještě vzchopí a pořádně přitlačí Porubské do jejich obranného pásma, byl zklamán, jelikož Ostravané rozhodli o své výhře během necelých dvou minut na začátku poslední třetiny. V čase 43:05 Ostravané předvedli parádní akci, na jejímž konci stál Richard Bořuta, který uklidnil hostující střídačku – 2:5. Za necelé dvě minuty kapituloval šumperský brankář pošesté. Daniel Häring vyzval přesnou přihrávkou Michala Morávka a porubský sváteční střelec bez lítosti uzavřel gólový účet pátečního večera – 2:6. Starší dorost tak vyzrál na svého neoblíbeného soupeře v pravý čas a z podhůří Jeseníků si odváží vysokou výhru.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): Do Šumperka jsme jeli určitě s respektem, protože jsme s nimi letos odehráli dva velmi vyrovnané zápasy. Soupeř na nás vletěl, na začátku utkání byl dle mého názoru i o něco lepší než my. Šumperk výborně bruslil a dostával se do přečíslení, hodně nás podržel i brankář. Nicméně když to vezmu komplexně, tak všichni kluci odehráli výborný zápas. Vždycky se nám podařilo v situaci, kdy Šumperk dotahoval, odskočit a gólem na 5:2 jsme se už de facto zcela uklidnili. Od té doby jsme už kontrolovali hru, každopádně výsledek rozhodně neodpovídá hře a pro soupeře je konečné skóre určitě hodně kruté. Jsou to vydřené, ale velmi důležité tři body.