Starší dorost i díky dvěma trefám Vavříka a Benky-Rybára smetl Techniku a jde do čela

16.10.2016, René Chyla

Starší dorost po hladké výhře ve Valašském Meziříčí přivítal na svém ledě Techniku Brno. Svěřenci Karla Suchánka nedali soupeři v první třetině soupeři žádnou šanci a už po dvaceti minutách vedli jasně 3:0. Poté sice tempo poněkud opadlo, nicméně porubští borci zaváhání nepřipustili a díky dvěma trefám Michaela Vavříka se posouvají do čela tabulky.

Liga staršího dorostu - 8.kolo ne 16.10.10:00
Technika Hockey Brno
6:1(3:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Benka-Rybár (Béreš), 11. Vavřík (Nagy), 15. Vavřík, 23. Béreš (Voznička), 33. Benka-Rybár (Béreš, Lelek), 60. Brodek (Vavřík) – 36. Krejčiřík (Kousal). Rozhodčí: Janda R. – Moravec, Vaculík. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Vojtášek, Nagy, Ferleťják, Šolc, Voznička, Benka-Rybár, Vavřík, Žídek J., Richtár, Béreš, Brodek, Zicháček
Technika Hockey Brno: Richter – Bajkalov, Hejduk, Kousal, Kučera, Suchý, Zapletal – Kerbler, Krejčiřík, Limback Stokin, Lučivňák, Ludvík, Mach, Malý F., Malý J., Ognar, Ševčík, Zapletal

Jednoznačná záležitost v první dvacetiminutovce

Starší dorost neponechal nic náhodě a už od začátku utkání osmého kola s brněnskou Technikou pálil ostrými. Viliam Béreš převzal puk na červené čáře, poté parádně obehrál tři brněnské hráče a následně dokázal přihrát přesně na hůl Alexe Benky-Rybára, na něhož už zívala prázdná branka – 1:0. V jedenácté minutě přidal RT TORAX další zásah. Ondřej Nagy nahodil kotouč na gólmana, který dokázal puk pouze vyrazit, čehož využil Viliam Béreš, jenž nemohl prázdnou branku netrefit – 2:0. V patnácté minutě byla Technika na ručník. Michael Vavřík dostal mnoho prostoru na pravé straně, a tak si pohodlně udělal ještě pár kroků do výhodnější pozice, odkud zamířil přesně mezi gólmanovy betony – 3:0.

Bérešova trefa v přesilovce a bitka Jana Žídka se Suchým

RT TORAX pokračoval v převaze i po přestávce. Viliam Béreš se v přesilové hře nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a střelou do odkryté Richterovy kasy navýšil porubské vedení – 4:0. Diváky pak vytrhla ze sedadel nervy drásající bitka mezi Janem Žídkem s Michalem Suchým, v níž nakonec zvítězil porubský forvard. Ve 33. minutě udělala brněnská obrana neskutečnou hrubici a porubští borci tak postupovali v situaci tři na jednoho. Viliam Béreš nahrával Alexi Benku-Rybárovi, který se trefil přesně pod vyrážečku – 5:0. Technika se ale dočkala v přesilové hře. Marek Krejčiřík získal puk na útočné modré a následně vyrazil po levé straně směrem na Marka Hasalu, kterého překonal bekhendovou střelou do šibenice – 5:1.

Definitivum Brodka

Po dvou třetinách bylo již téměř rozhodnuto a podle toho také vypadala hra v poslední části. Definitivní úder do brněnské svatyně tak přišel až 35 sekund před závěrečnou sirénou. Jiří Brodek se dostal k odraženému kotouči a dělovkou v přesilovce zpoza kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:1. Starší dorost tak prodlužuje domácí neporazitelnost a jde do čela tabulky.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že zejména ta první třetina byla z naší strany výborná a byl jsem rád, že jsme navázali na parádně sehraný páteční zápas ve Valašském Meziříčí. Od druhé třetiny jsme se ale hodně přizpůsobili soupeři a ta hra tedy poměrně upadla. My jsme tak zbytek zápasu museli už ubojovat a chyběla tomu ta hokejová krása. První třetina tedy fantastická, ale od druhé třetiny už jsem s tou hrou spokojen nebyl.