Starší dorost drží vítěznou šňůru. Brumov na Porubu nevyzrál

06.11.2016, Kateřina Juříková

Porubský starší dorost se stále drží a doposud vyhrál šest utkání v řadě. V tomto utkání si připsali výhru proti Brumovu-Bylnici a počet výher se tedy navýšil na číslo sedm. Hosté jsou na konci výsledkové tabulky, takže by se jim každý bod hodil. Přestože se snažili, vyzrát na domácí mužstvo se jim nepovedlo.

Liga staršího dorostu - 12.kolo ne 6.11.10:00
HC Brumov - Bylnice
5:1(3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Richtár (Lelek), 14.. Vojtášek (Brodek, Kroček), 14. Havránek, 38. Vojtášek (Havránek), 46. Brodek (Voznička, Timura) – 34. Tulpa. Rozhodčí: Janda – Bala, Šimůnek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Vojtášek, Timura, Nagy, Ferleťják, Šolc, Zicháček, Benka-Rybár, Žídek, Béreš, Brodek, Skalka, Havránek, Voznička, Richtár
HC Brumov - Bylnice: Ondruš – Lysák M., Divoš, Vilímek, Kužílek, Častulík T., Lysák L., Holba, Častulík J., Tulpa, Lukšo, Morávek, Novosad, Pacík

Začátek utkání mezi Porubou a Brumovem byl docela vlažný. Ani jeden tým se horlivě nehrnul před bránu a hrálo se docela klidně. Domácí sice obsadili útočné pásmo a dostali se i před Ondruše, nedokázali ale protlačit kotouč za jeho záda. Také Brumovu se na pár sekund podařilo vpadnout domácím do jejich teritoria, jenže ani jemu se nepodařilo skórovat.

Domácím se naskytla příležitost v podobě přesilové hry, ale nedokázali ji proměnit. Soupeř je držel zkrátka a nedovolil Porubě započít jakoukoliv akci. Brumovští se po oslabení rozjeli o trochu více, ale jejich první výrazná akce se nezdařila. Lysák L. nahrával Holbovi, ovšem ten nezachytil puk na svou hůl, takže jej nemohl ani zpracovat a akci dokončit. Poruba se tak trochu trápila a Lysák L. to zkusil znova. Tentokrát se neobtěžoval nahrávat svým spoluhráčům a pálil rovnou z mezikruží. Střela mířila příliš vysoko.

Domácí si v útočném pásmu vynutili další faul a zahráli si opět přesilovku. Tentokrát Poruba zabrala a během několika sekund se jí povedlo skórovat (a ne jednou). Nejenže se podařilo Janu Richtárovi využít oslabení Brumova, ale v zápětí inkasoval gólman hostí podruhé a to z hole Tomáše Vojtáška. A aby toho nebylo málo, tak hosté obdrželi ještě třetí branku od Marka Havránka. Ve všech třech případech měl brumovský strážce odkrytý prostor a nehlídal si ani škvíru mezi betony.

Hra ve druhé třetině měla docela jiný náboj. Hosté věděli, že stav 3:0 se dá ještě zvrátit, takže nepřetržitě atakovali domácí klec. Poruba se na chvíli dokázala přesunout na opačný konec kluziště, soupeř se ovšem neustále vracel a napadal její bránu. Uběhla téměř polovina druhé třetiny a Brumov nepolevoval v nátlaku. Dokonce se snažil skórovat tak, že se broumovští hráči lepili na gólmana a pokoušeli se hokejkami protlačit puk mezi beton a tyč. To se nepovedlo a v zápětí musel Hasala zasahovat svou lapačkou.

Ani domácím se nedařilo. Lelek pálil od modré a i jeho střela skončila v lapačce. Na ledě se začalo přiostřovat! Hosté se pořád tlačili dopředu a snažili se také vynutit si nějaký faul. Při jednom sporném okamžiku začal brumovský trenér napomínat hlavního sudího, který na ten popud přerušil hru a důrazně sdělil, že vedení utkání má na starost on a tento moment dle jeho uvážení faulem nebyl.

Hostům se nakonec vyplatil jejich nátlak a ve 34. minutě snižoval stav Tomáš Tulpa. Hosté se pokusili vzápětí o další gól, ale nezdařilo se. Zato Porubští se zvedli a dokázali se dostat do útoku, kde po dlouhém boji padla další branka. O tu se postaral Havránek s Tomášem Vojtáškem. Havránek zpracovával kotouč za bránou a nahrál pak před ní svému kolegovi. Vojtáškovi se napoprvé rána nepovedla, ale zachytil odražený kotouč a puk prošel mezi betonem a tyčí brankové konstrukce.

Poruba se v začátku poslední třetiny dostala do oslabení díky kapitánovi, který zvolil špatnou taktiku k zastavení protihráče. Přestože se Brumov pokoušel porubské oslabení využít, nepodařilo se. Hosté se neustále drali do pásma domácích, ale Hasala se již nenechal zviklat. Naopak gólman hostí neustál vpád TORAXU a zpoza zad musel lovit kotouč po páté. Po nahrávce Vozničky skóroval Jiří Brodek.

Brumovští se nemohli dostat ze sevření a pokusy o vyvezení či vyhození kotouče mimo obranné pásmo byly marné. Poruba se držela v útoku zuby nehty a častovala Ondruše střelami. Havránek ani jeho spoluhráči ovšem nedokázali poslat puk do sítě. Ani jednomu týmu se nedařilo skórovat a spíše se o kotouč přetahovali. V 54. minutě se na chvíli přerušila hra, neboť se Hasalova brána vychýlila a kolíky již nechtěly zapadnout do děr, takže čároví rozhodčí museli požádat rolbaře o vrtačku. Opraveno měli sudí za chvilku a hra tak mohla pokračovat.

Dobíhaly poslední dvě minuty utkání a Nagy s Divošem se nechali vyloučit za hrubost. Zaklesli se do sebe a nechtěli se pustit. Navíc se domácí vzápětí dostali do třech díky Richtárově vysoké holi, takže měl Brumov přesilovku 4 na 3. Poruba celou situaci ustála a utkání se dohrávalo v obranném pásmu hostů.