Starší dorost dopustil drama v Kroměříži, tři body trefil Kroček

23.02.2018, René Chyla

Starší dorost potvrzoval v Kroměříži roli papírového favorita, na ledě soupeře vedl po dvou třetinách 4:1, v polovině zápasu ještě 5:2, domácí borci ale posledních deset minut ovládli, snížili na rozdíl jediné branky a jen štěstí udrželo Ostravany ve vedení až do závěrečné sirény. Filip Laciga totiž v posledních minutách dvakrát netrefil zblízka Mrázkovu branku. Kroměříž při hře pět na pět spíše tápala, výborně ale sehrála přesilovky, jednou ujela i v oslabení a v pátek večer se málem postarala o nečekané překvapení. Starší dorost ale nakonec vydřel výhru 5:4 a udržel ještě alespoň teoretickou naději na závěrečnou kvalifikaci.

Regionální liga staršího dorostu - N21 pá 23.2.17:45
HK Kroměříž
4:5(0:2, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 25. Kudlička (Apolenář, Vyoral), 44. Kaňa (Tkadlec, Křupka), 52. Hradil (Kudlička), 55. Pražan (Kudlička) – 15. Bořuta (Bukowski, Stodůlka), 18. Anlauf (Timura, Bukowski), 30. Stodůlka (Vavřík, Brodek), 34. Vavřík (Timura, Anlauf), 45. Kroček (Vavřík, Stodůlka). Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Vašíček. Vyloučení: 4:6, navíc Babulík (KRO) a Pliska (POR) oba 10 min. OT a Richtár (POR) 5 min. + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 36. Střely na branku: 24:30 (7:15, 7:6, 10:9). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.
HK Kroměříž: Křupka – Babulík, Tkadlec, Mrázek, Vyoral – Uhlíř, Kudlička, Hradil, Laciga, Kaňa, Apolenář, Hubík, Pražan, Kytka
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Pliska; Husák, Zajíc; Krátký, Kroček – Richtár, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Vojtášek – Anlauf

Michael Vavřík (POR) (1+2)
Daniel Timura (POR) (0+2)
Vojtěch Kudlička (KRO) (1+2)

Vavříkova šance a Bukowského přehled

Úvod zápasu byl vlažný z obou stran, trochu vzruchu způsobil až v desáté minutě Michael Vavřík, který ujížděl sám na branku, Adam Babulík však situaci dobruslil a zamezil porubskému útočníkovi adekvátně zakončit. Porubští se ujali vedení o pět minut později, když si Jakub Bukowski najel na pravý kruh, odkud zadovkou našel před brankou naprosto volného Richarda Bořutu, jenž už měl před sebou odkrytou branku – 0:1.

Vojtáškovo břevno a Anlaufova životní teč

V sedmnácté minutě se sám mezi kruhy objevil Jan Kaňa, domácí forvard ale prověřil pouze pevnost Mrázkových betonů. Z protiútoku mohli vytěžit maximum zase hosté, Tomáš Vojtášek ale z úhlu trefil jen břevno. To však Ostravany nemuselo příliš mrzet, už o minutu později napřáhl na modré Daniel Timura, jehož rána tečoval ze vzduchu za Křupkova záda Jan Anlauf – 0:2.

Sedm minut v oslabení, Kudličkova naděje a výtečný Mrázek

Ve 22. minutě odstartovalo po dohrání Jana Richtára jednoho z hostujících hráčů u mantinelu pětiminutové porubské oslabení, jež bylo ještě po krátké chvíli na dvě minuty zdvojnásobeno. To byla pořádně čerstvá voda na kroměřížský mlýn a domácí výběr ve 25. minutě snížil. Vojtěch Kudlička vyhrál puk před brankoviště a z hranice kruhu se trefil přesně mezi betony Kryštofa Mrázka – 1:2. Hosté po již zmíněném pětiminutovém trestu šli znovu na trestnou, v oslabení ale vynikal zejména porubský brankář, který sice moc práce neměl, upozornil na sebe ale hlavně trojnásobným vyhozením puku přes celé hřiště.

Závěr druhé třetiny patřil Ostravanům

V polovině základní hrací doby hosté skórovali potřetí, když nahrával Michael Vavřík Danielu Stodůlkovi, který navýšil porubské vedení – 1:3. Za čtyři minuty už bylo na první pohled prakticky téměř hotovo. Daniel Timura nahrával křížem přes celé pásmo Michaelu Vavříkovi, jenž střelou pod vyrážečku neselhal – 1:4. Ve 38. minutě se pak tváří v tvář Matěji Křupkovi postavil Jan Anlauf, porubský útočník sice naznačil a gólmana rozpohyboval, z těžké pozice pak už ale nedokázal usměrnit kotouč do prázdné brány.

Trestné střílení Hubíka, Kaňova parádička, rozhodl Kroček

Domácí měli na holi snížení už po 18 vteřinách ze třetí části. David Hubík se totiž dostal za porubskou obranu a v rozhodující chvíli byl faulován, tudíž následovalo trestné střílení. V něm ale kroměřížský útočník selhal, když trefil pouze Mrázkovu vyrážečku. Kroměříž se prosadila až o čtyři minuty později z početní převahy, v níž si Jan Kaňa lehce pohrál s několika porubskými hráči a z kruhu se trefil přesně ke vzdálenější tyči – 2:4. Za minutu si však Porubští vzali své tříbrankové vedení zpět. Michael Vavřík přenechal kotouč Filipu Kročkovi, který prostřelil přesouvajícího se Matěje Křupku – 2:5.

Kroměříži seděly přesilovky i oslabení, smolařem Laciga

Kroměříž neměla co ztratit a podle toho také na ledě vypadalo. Filip Laciga sice ve 52. minutě v jasné pozici nezužitkoval přihrávku Jana Kani, o pár sekund později ale domácí znovu trestali ostravské vyloučení. Na modré čáře napřáhl Adam Hradil, jehož dělovka propadla Kryštofu Mrázkovi mezi betony – 3:5. Jiří Brodek sice následně na druhé straně docílil gólu, ten však nemohl být uznán pro dosažení vysokou holí. HC RT TORAX dokonce mohl své vítězství pečetit v přesilovce, místo toho se ale borci Kroměříže dostali do situace dva na nikoho, v níž Vojtěch Kudlička nahrával před prázdnou Danielu Pražanovi – 4:5. Domácí ještě zkusili v závěru power-play, Filip Laciga ale znovu přestřelil.

Marek Rožnovjak (HK Kroměříž): Bylo to výborné utkání, přijel silný soupeř z druhého místa, což bylo znát. Klukům ale nemám co vytknout, protože makali na sto procent a předvedli skvělý výkon. U posledního gólu, který nakonec rozhodl, sice propadli, ale jinak to bylo z jejich strany parádní. V závěru už jsme to horko těžko dotahovali, ale vyrovnat už se nepovedlo. Jak ale říkám, před svými kluky smekám.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Mysleli jsme, že to bude takové pohodovější utkání, nicméně stejně jako všechna předchozí, tak i toto bylo naprosto identické a velmi jsme se s Kroměříží natrápili. Klukům se asi nechtělo moc bruslit, z čehož pramenily fauly a ty nás potom brzdily. Nakonec jsme dali nějaké góly, vedli o tři góly, ale další fauly dostaly Kroměříž znovu na koně a poté už se to táhlo s námi až do konce.