Stále ta samá písnička. Starší dorostenci se střelecky trápili, proti Olomouci doplatili na chyby

01.11.2014, Kateřina Juříková

Proti porubským starším dorostencům se postavila silná Olomouc, která nyní okupuje šestou příčku. Kvůli konání charitativní akce na hlavní hale se muselo utkání mezi extraligovými celky konat na té chladnější, což se podepsalo na výkonu Olomouce, která si těžko zvykala. Porubští se v první třetině urputně snažili, ale hokejové štěstí se jim i v tomto utkání vyhýbalo obrovským obloukem. Olomouc nasázela ve druhé třetině za Marcela Škodu celkem tři branky. Nejprve hosté využili přesilovku pět na tři, poté si nechal Jakub Bialoň ujet protihráče a nakonec padla branka i v domácí přesilovce, kdy selhala celá porubská pětka. Jediný domácí gól vstřelil ve třetí třetině Filip Boháč.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 19.kolo so 1.11.13:30
HC Olomouc
1:3(0:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Boháč (Skokan), 25. Metelka (Spurný), 36. Beutl (Heža), 38. Kuba (Husták). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 16:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda – Bijota, Boháč, Prepsl, Prokeš, Pažický, Skokan – Bialoň, Horváth, Konvička – Žídek, Dohnal, Šustala – Csabala, Malát, Korec – Konečný, Dang
HC Olomouc: Pospíšil – Zabloudil M., Kališ, Kolovratník, Štreit, Metelka, Klvaňa, Beutl, Škoda – Heža, Janků, Spurný, Hajšman, Zabloudil Z., Horák, Marek, Říčka, Husták, Malý, Beier, Kuba

První třetina byla bojovná a plná zvratů. Bojovalo se o každý kus ledu a oba gólmani museli být velice ostražití. Puk stále střídal majitele a strany, ale ani jeden z týmů nedokázal dostat puk do brány. Porubě se dokonce při útoku podařilo několikrát po sobě vjet do ofsajdu, a tak bylo pro domácí velice obtížné obsadit prostor před Pospíšilem. Hosté si celou třetinu pomaloučku zvykali na chladné klima druhé porubské haly, ale nebyli bez šancí. Olomouc se neustále pokoušela napadat Škodovu klec, jenže také jako domácí nebyla úspěšná. První část tak skončila stavem 0:0.

Druhá třetina vypadala podobně jako ta první – bojovná a rychlá, jenže s tím rozdílem, že nyní se do šancí dostávali častěji hosté a Poruba se musela bránit. První branka padla ve čtvrté minutě druhé třetiny. Olomouc tou dobou hrála v přesile 5 na 3 a domácí, ač se snažili, seč mohli, svému soupeři podlehli. Olomouc do vedení poslal Jakub Metelka. Domácí se dostali pod tlak a zřejmě trochu polevili ve svém boji. To se projevilo při druhé brance, kdy po osudové chybě Jakuba Bialoně ujel Vítězslav Beutl. I třetí gól byl nešťastný. Poruba hrála přesilovou hru a držela se v útočném pásmu. Puk se však dostal po vhazování u Pospíšila na hůl Miroslava Kuby. I když byl olomoucký kapitán stíhán Prokešem, dokázal svou střelou z mezikruží skórovat.

Poruba se po celou třetí třetinu snažila své prohřešky napravit. To se ovšem nedařilo. Několikrát se o gól chtěl pokusit Csabala, ale většinou jej po přejetí modré čáry olomoučtí hráči zastavili a odzbrojili ukradením kotouče. Ani porubský kapitán Horváth neměl dostatek hokejového štěstí a ačkoliv šlo na jeho herním projevu vidět, že je hnán hněvem, žádná z jeho střel za Pospíšila neprošla. Kvůli častému vylučování domácích byl Škoda dost často v prekérních situacích a občas, když jednu ze střel musel zachytit, obořil se na své spoluhráče, kteří jej měli bránit. Domácím se nedařilo dát branku, ani když se na stadioně objevili jejich mladší kolegové z nižších tříd, kteří je přišli povzbuzovat. Jediná domácí branka padla dvě minuty před koncem utkání. Čisté konto Pospíšilovi smazal Filip Boháč.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): V tomhle dvoj kole – Vítkovice, Olomouc, kluci bojovali, dřeli, ale pořád je to stejná písnička. Trápíme se v zakončení a nedáváme góly. Olomouci jsme za tři zápasy nedali ani jednu branku ve hře 5 na 5 a to nás také trápí. Herní kvalita se trochu zvedla, ovšem dnes nám chyběli zranění Olšr a Nardelli. Chtěli jsme se o to dnes porvat a vypadalo to i nadějně, jenže jsme dostali gól v přesilovce 5 na 3 a pak hloupý gól, kdy Bialoň nepokryl hráče. Prostě hráč ročníku “97 nemůže udělat takovou chybu. Nakonec jsme dostali gól ve vlastní přesilovce a náš gól na 1:3 přišel už pozdě. Naší slabinou je to zakončování – není tam rozhodující klid.

Jan Tomajko (HC Olomouc): První třetinu jsme nehráli moc dobře. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale Poruba bojovala a hrála opravdu až na doraz a na to jsme nebyli připravení. Druhá třetina už byla lepší a nakonec jsme zvítězili 3:1. Ale nemyslím si, že to byl od nás super výkon.