Stále na nule, mladší dorostenci z Draků body nevyždímali

24.09.2016, Soňa Molatová

Zatímco A tým se na zápas se Šumperkem musel vydat autobusem, mladší dorostenci přivítali v rámci své extraligy menší Draky na svém ledě. Ani tentokrát body získat nedokázali, od horšího výsledku je ale svými bravurními zákroky nepochybně zachránil gólman Vojtěch Mokrý. Přesto byl k vidění atraktivní souboj, který bohužel domácí nedokázali dohrát do vítězného konce.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 6.kolo so 24.9.13:30
HK Mladí Draci Šumperk
0:4(0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Vogel (Štrbík), 15. Scheuter (Plhal), 55. Scheuter (Kaplan), 59. Vogel (Štrbík). Rozhodčí: Šutara – Kořistka Tomis. Vyloučení: 5:3, navíc Bořuta (POR) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 17:42. Průběh utkání: 0:4.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Šimek, Pitucha – Pavlík, Stebel, Bochnak, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Barčák, Häring, Bořuta, Boniatti
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Ott, Cekr, Štrbík, Hrůzek, Hepnar, Kesler, Vogel, Kaplan, Scheuter, Žižlavský, Mácha, Plhal, Urban, Vintr, Moravec

Minutu po začátku utkání se v obranném pásmu provinil domácí obránce podražením, za což byl poslán na trestnou lavici a Drakům se tak nabídla první příležitost, kterou si nenechali ujít. Vyčkali na chvíli, kdy se Mokrý posunul k tyči a následně Radek Vogel poslal kotouč do prázdného prostoru vedle něj. Porubští se z pásma příliš nedostávali, ale měli obrovskou podporu v Mokrém, který v bráně chvílemi téměř čaroval. Ve 14. minutě zápasu putoval na trestnou lavici Bořuta za vysokou hůl, kterého více potrestali Draci, než sudí. Po několika sekundách totiž stáhli hosté Ostravany do jejich pásma a Adam Scheuter vyzrál na domácího gólmana střelou nad rameno.

Druhá třetina byla o dost klidnější. Domácí se sice dostávali více do útoku, ale ke snížení skóre to stále nevedlo. Nejblíž byl ke gólu Wiktor Bochnak, který si Kašpara v bráně rozhodil, ale kotouč mu za záda doklepnout nedokázal. Jedinou útěchou pro domácí celek mohl být fakt, že Draci svou gólovou převahu nezvýšili.

Největší drama poslední periody přišlo v momentě, kdy Mokrý ranami do ledu upozorňoval své spoluhráče na končící trest jednoho z Draků. Vyrážečka se mu zlomila vejpůl a tak chvíli bránil domácí svatyni pouze vlastním tělem a následně s holí jednoho ze svých kolegů. Šumperští však aktuální indispozici porubské kasy nevyužili. To ovšem byl jediný důvod k radosti na porubské střídačce. V 54. minutě se k puku opět dostal Adam Scheuter, který byl perfektně sehraný se svým spoluhráčem. Ve chvíli, kdy se Scheuter napřáhl a práskl do puku, další z Draků předvedl gymnastický kousek, když před jeho ránou nadskočil a kotouč tak vymetl levý roh porubské svatyně.

Posledním hřebíčkem do rakve byl pro domácí tým gól Radka Vogela, který byl přes polemiku Porubských a nevoli diváků uznán. Ostravský celek si tak ze sobotního utkání může připsat další prohru.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme si z našeho pohledu prohráli v první třetině, kterou jsme na střely prohráli na 4:24, což je pro mě úplně nepochopitelné. Přístup hráčů k začátku utkání byl už podle těch střel hrozný. Nechápu jejich myšlení, protože začínají hrát až ve chvíli, kdy prohrávají. Za stavu 0:0 jsou takoví apatičtí. Rozcvičky probíhají jak na suchu, tak na ledě, připravujeme je s panem Suchánkem na každé utkání zvlášť dopředu. Nevíme co v nich je. Podávají celkově ustrašený výkon, možná bych vyzvedl gólmana, který nás v každém utkání drží hodně nad vodou. Jinak počínaje prvním hráčem v první pětce až po posledního hráče, který nastoupí do utkání, jsme dost ustrašení.

Petr Rutar (HC Mladí Draci Šumperk): V dnešním utkání se potkaly dvě družstva ze spodu tabulky a to utkání podle toho taky tak vypadalo. Místy to připomínalo dorostenecký hokej, jinak ne. Bylo to plné nepřesností a individuálních chyb. My jsme rádi za výsledek. Tři body jsou momentálně pro nás důležité, protože doposud jsme nehráli dobře. Určitě nejsme spokojeni s předvedenou hrou. S kolegou jsme přesvědčeni, že dorostenecký hokej by měl vypadat jinak.