Srovnáno! Poruba poprvé v sezoně na Hané padla, Zubři rozhodli v závěrečné desetiminutovce

09.03.2014, Aleš Novotný, redakce

To bylo zase drama! Ovšem tentokrát s nešťastným koncem pro RT TORAX. I druhá semifinálová bitva nabídla nervy drásající mač, v němž každý chvilku tahal pilku. Porubští šli hned ze startu do vedení, ale ještě do přestávky se povedlo Zubrům překlopit výsledek na druhou stranu. Hosty pak vrátil do zápasu svou druhou trefou Lukáš Vrána. Podobně jako v pátek se o vítězi rozhodovalo až v závěru, který lépe zvládli Hanáci. Na tři trefy z poslední desetiminutovky už svěřenci trenéra Tomáše Sršně nenašli odpověď a domů se vrací s prázdnou. Série se za vyrovnaného stavu přesouvá zpět na porubský led, kde je třetí zápas na programu už v úterý.

2. liga - skupina Východ - SF2 ne 9.3.17:00
HC ZUBR Přerov
5:2(2:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Goiš (Osina, Sedlák), 19. Kovařík (Goiš), 51. Haloda (Kolář), 58. Vlček (Brančík), 59. Sakrajda (Haloda) – 4. Vrána (Sedlář), 40. Vrána. Rozhodčí: Dědek, Slavka – Matěj, Vožda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2284. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Vojtek (10. Sklenář) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Běhal, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný D., Kolář, Blinka – Školoud, Kratochvíl M., Málek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Hruzík, Wolf, Slavík, Prokop, Javín, Graca – Sedlář, Krayzel, Pechanec – Vaněk, Vrána, Kilnar – Buček (10. Chaloupka), Pavlačka, Zachar.

První větší šance se před pěkně zaplněnými tribunami zrodila ve 3. minutě, ale Kovaříkova rána byla zblokovaná. Ostravanům naopak úvodní ohrožení brány vyšlo daleko lépe. Hodně prostoru před Vojtkem dostal Lukáš Vrána a střelou mezi betony načal gólový účet. Zubři se pak těžko dostávali do svého obvyklého náporu, obrana Poruby jim dělala potíže, navíc přišel faul Sedláka a další složité chvíle. Javínovu tečovanou střelu Vojtek těžkým zákrokem vyrazil a při přerušení musel střídat.

Náhradník Sklenář byl pak několik minut bez práce. Zubři totiž nebyli se stavem 0:1 nikterak spokojeni. Mezi 10. a 12. minutou dokonce hráli přesilovku pět na tři, ta však gólový efekt neměla. Přesto se však ještě do závěru úvodní části na tribunách slavilo, a hned dvakrát! V 17. minutě domácí vyrazili do rychlého útoku, který po oku lahodící souhře zakončil navrátilec do sestavy Jiří Goiš. Stejný hráč měl prsty i v další povedené akci, kdy Lubomír Kovařík střelou do šibenice otočil skóre na 2:1.

Druhou tercii zahajovali Zubři oslabením, které Poruba toužila potrestat. Sklenář se však v bráně činil, když zlikvidoval prudké střely Kilnara a Prokopa. Velkou příležitost měl pak také Hruzík, ale ani on si na gólmana Zubrů nepřišel. Ostravané byli v této pasáži lepším týmem, jenže ve 30. minutě mohli inkasovat potřetí. Goiš totiž dorážel u tyče po Kovaříkově přihrávce, kde Tihlář na poslední chvíli postavil svůj beton.

Zakrátko hrála pro změnu Poruba přesilovku pět na tři, také však tuto velkou možnost promarnila. Zubři více než minutu složitého oslabení zvládli bez úhony, Sklenář musel řešit jen ránu Javína. Přesto se však RT TORAX poté radoval z vyrovnání. Chybělo osmnáct vteřin do konce třetiny, když vznikl před Sklenářem velký závar a po dorážce Lukáše Vrány se kotouč dostal těsně za brankovou čáru.

Na začátku třetího dějství ohrožoval Tihlářovu klec Blinka. Přerovský útočník si dobře najel, ale střelou ani následnou dorážkou neuspěl. O malou chvíli později se dění na ledě přeneslo před Sklenáře, který výborným zákrokem podržel svůj tým v dalším oslabení. Spolupráce Pechance se Sedlářem volala po gólu, Sklenář však v rozkleku zabránil porubskému vedení.

Nevyužití této šance Přerov velmi tvrdě potrestal a v závěru to byli již Zubři, kdo se více chopil taktovky. Kolář poslal kotouč do jízdy Marku Halodovi, který se s ničím nepáral a Tihláře dělovkou prostřelil. Hosté ještě ohrozili přerovskou svatyni střílejícím Šindelářem, ale zanedlouho inkasovali počtvrté. U modré čáry se napřáhl Tomáš Vlček, na jehož parádní ránu Tihlář nestačil ani zareagovat. Definitivní podobu výsledku pak dala trefa Petra Sakrajdy do opuštěné klece. Ostravanům závěrečná power play vůbec nevyšla. Po výsledku 5:2 se tak podařilo Zubrům vyrovnat stav semifinálové série, která pokračuje již v úterý třetím zápasem.

Výsledek druhého utkání semifinále play off II. ligy:

VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 4:5

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Znovu první třetina patřila nám a druhá naopak soupeři. V té třetí se na naší stranu přiklonilo štěstí, ale myslím si, že jsme si to vítězství zasloužili. Hlavně za to, jak kluci bojovali. I přes zranění dvou klíčových hráčů – Martina Vojtka a Zdeňka Sedláka – bereme důležitý bod my.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme viděli velice pěkné utkání. Rozhodla ho naše chyba ve třetí části, když obránce nedal puk do třetiny. Nedá se nic dělat, je to 1:1 na zápasy a jedeme dál.