Skvělý začátek, pak kolaps! Poruba ztratila slibné vedení a podruhé v řadě padla

05.11.2014, René Chyla, redakce

Porubští hokejisté se mohli v případě tříbodového vítězství vrátit na čelo druholigové tabulky. A začali naprosto skvěle, vždyť si už na startu deváté minuty po trefách Lukáše Vrány a Milana Ovšáka vytvořili dvoubrankové vedení. Jenže následný oddechový čas jakoby vlil brněnským hokejistům novou krev do žil. Vysokoškoláci stačili bleskově snížit a v prostředním dějství dokonat fantastický obrat dvěma přesilovkovými góly. RT TORAX měl sice šance na vyrovnání, ale výborně chytajícího gólmana už překonat nedokázal. Brno přečkalo i závěrečnou porubskou hru bez brankáře a odvezlo si domů cenné tři body. Naopak Poruba padla podruhé v řadě a má o čem přemýšlet.

2. liga - skupina Východ - 14.kolo st 5.11.18:00
Technika Hockey Brno
2:3(2:1, 0.2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Vrána (Červenka), 9. Ovšák (Šindelář, Krayzel) – 9. Jurča (Pargáč), 32. Zábranský (Heža, Klimeš), 33. Látal (Štindl, Havíř). Rozhodčí: Šutara – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 4:8, navíc Chaloupka (POR) 5 minut + OK a Pargáč (TBR) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 379. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (32. Gleich) – Puškár, Vajda, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Ovšák – Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Krayzel, Vaněk, Kilnar.
Technika Hockey Brno: Novák (40. Chvátal) – Zábranský, Vrba, Klimeš, Štindl, Maršálek, Havíř, Odehnal, Pargáč, Jurča, Heža, Čtvrtníček, Brzobohatý, Benýšek, Látal, Bustin.

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří se jako první dostali do útočného pásma a vytvořili si několik zajímavých příležitostí. Tu nejdůležitější z nich pak připravil Adam Červenka Lukáši Vránovi, který stál naprosto sám mezi kruhy a nekompromisnĕ Nováka prostřelil – 1:0. Brankář neměl proti této střele žádnou šanci. Při druhém vyloučení hostů, kterému předcházelo podražení jednoho z Porubských hostujícím brankářem, se domácí mohli radovat na začátku deváté minuty znovu. Novák sice pochytal několik střel domácích, na dorážku Milana Ovšáka byl už ovšem gólman krátký – 2:0.

Vzápětí si hosté vyžádali oddechový čas a ten se ukázal být klíčový pro celé utkání. Jen necelou půlminutu po skončení oddechového času hosté snížili zásluhou Petra Jurči střelou mezi betony – 2:1. Brňany tato branka neskutečně nakopla a dokonce v dalším svém vlastním oslabení byli hosté paradoxně nebezpečnější než při hře pět na pět. V 19. minutě vysokoškoláci vyšachovali domácí obranu a jedno z mnoha nahození se dokonce otřelo o tyčku Tihlářovy branky.

Druhá třetina byla naprostým opakem té předešlé. Jako první zahrozil ve druhé třetině domácí Marek Sedlář, jehož střelu dokázal hostující brankář vyrazit jen tak tak ramenem. Hosté se pak zbrzďovali sami nepřesnými přihrávkami, a tak se hrálo zejména ve středním pásmu, jelikož ani Porubští se nedokázali dostat do nějaké vážnější šance. V polovině utkání byl domácí Jan Chaloupka vyloučen na pět minut a do konce utkání po ataku na Lukáše Odehnala, který se po tomto incidentu velmi tĕžko zvedal z ledu.

Technika tak dostala k dispozici dlouhou přesilovku, kterou využila parádně. Po dvou minutách puk do branky dostal po několika dorážkách Martin Zábranský a rázem bylo srovnáno – 2:2. Uteklo jen pár sekund a střela Martina Látala od modré propadla domácímu brankářovi až do sítě – 2:3. Po této chybě nahradil domácího gólmana Michal Gleich. Brno pak mělo v závěru ještě jednu příležitost, kdy nastřelilo tyč, puk se ovšem odrazil jen pod beton Gleicha.

Ve třetí třetinĕ již branka nepadla. Tato dvacetiminutovka byla plná nepřesností a hlavnĕ vyloučení. Ať už hrála oslabení Poruba či Technika, vždy se podařilo oslabenému týmu početní nevýhodu přežít bez újmy a bez vážnějších příležitostí. Za zmínku stojí jen tyčka po krátkém porubském tlaku z 54. minuty. Domácí si sice ještě ke konci vyžádali oddechový čas, ovšem nebylo jim to nic platné.

Technika Brno si tak po bojovném výkonu odváží domů všechny body za výhru 3:2 a oplatila tak domácím porážku z jihomoravské metropole. Hosté se dokonce na svého středečního soka bodovĕ dotáhli a Poruba tak musí v sobotu v Karviné vyhrát, pokud chce pomýšlet minimálnĕ na udržení druhé příčky vyrovnaného čela tabulky.

Další výsledky 14. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Nový Jičín – SK Karviná 4:5 sn.
HC Frýdek-Místek – HC Slezan Opava 3:2 sn.
HC Lvi Břeclav – HC ZUBR Přerov 1:2
SHK Hodonín – VHK Vsetín 3:4 sn.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Úvod zápasu byl dle našich představ, vedli jsme 2:0, ale od této chvíle jsme přestali existovat. Přestali jsme bruslit, bylo to bez jakéhokoliv napadání, agresivity a myslím si, že jsme si nezasloužili vyhrát. Navíc někteří hráči jsou úplně bez disciplíny, není možné, aby byl hráč třikrát za sebou vyloučený. Jsem velice zklamaný přístupem celého mužstva.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Začali jsme velice špatně, nebruslili jsme, nehráli jsme do těla, domácí toho využili a dali dvě branky. Pro nás bylo důležité, že jsme se vzápětí dostali brankou do hry. Pomohla nám navíc pětiminutová přesilovky, kdy jsme se dostali do vedení a poslední třetinu jsme hráli převážně v oslabení a se štěstím jsme to ubránili.