Senzační vítězství! Porubští si vyšlápli na polskou reprezentaci

26.08.2016, Soňa Molatová

Porubští hokejisté za sebou mají náročné dva dny. Ve čtvrtek uspěli ve venkovním utkání proti Opavě a již v pátek je čekal na domácím ledě zápas s polským reprezentačním A týmem, do kterého i přes svá četná vítězství v dosavadních přípravných zápasech nevstupoval druholigový celek v roli velkého favorita. Přesto, se mu povedlo zvítězit nad hostujícím týmem dvou gólovým náskokem.

2. liga – přípravné zápasy - přát. pá 26.8.18:10
Reprezentacja Polski
5:3(2:0, 1:2 , 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Piecha (Orság, Adamík), 8. Kafka (Hudeček, Rudl), 29. Jáchym (Adamík, Rudl), 47. Jáchym (Adamík), 52. Hudeček (Kilnar, Kafka) – 24. Malasinski (Pociecha, Zapala), 33. Kolusz (Lopuski), 53. Lopuski (Chiichy, Chmielewski). Rozhodčí: Janda R., Fiala – Moravec, Janda L.. Vyloučení: 6:5, navíc Kosowski (POL) 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 514. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Bail, Rudl, Slavík, Puškár, Flašar, Adamík, Tichý – Ballner, Vaněk, Sedlář, Orság, Jáchym, Piecha, Seidler, Hudeček, Kafka, Zachar, Tomčák, Kilnar
Reprezentacja Polski: Kosowski – Bychawski, Kotlorz, Bryk, Ciura, Wanacki, Pociecha, Gazda, Jaskiewicz – Komorski, Chmielewski, Wronka, Bepierszcz, Witecki, Lopuski, Kolusz, Chiichy, Lyszczarczyk, Guzik, Malasinski, Zapala, Kalinowski

Porubský náskok vybudovaný po prvních sedmi minutách

Už ve čtvrté minutě utkání se povedlo Martinu Piechovi prostřelit Kosowskiho a otevřít tak skóre zápasu. O pár minut později dokázal Hudečkovy přihrávky využít Dominik Kafka, který zakončil přesně pod horní tyč a začal tak svému týmu budovat slušný náskok.

Přetahování ve druhé dvacetiminutovce

Zvýšenou aktivitu hostujícího celku pocítil na začátku druhé třetiny varovnou ránou do brusle Jakub Čech. O chvíli později proplula do domácí kasy tečovaná střela Tomasze Malasinskiho, kterou ukázala polská reprezentace najevo chuť na vyrovnání. Po pár minutách byl na porubské střídačce ale opět důvod k radosti, jelikož se Tomáši Jáchymovi povedlo dělovkou propašovat kotouč za Kosowskiho záda. Následně se ovšem vzepřeli hosté. Polský kapitán Marcin Kolusz si před Čechem všiml prázdného místa vedle levé tyče a poslal puk do domácí svatyně.

Přestřelka poslední třetiny

Tomáši Jáchymovi se pak podařilo dostat za polskou obranu, rozpohybovat hostujícího strážce svatyně, přesunul si jej k levé tyči a poslal puk na pravou část brány. Necelých devět minut před koncem poslední třetiny zívala na Jana Hudečka prázdná kasa, kterou bylo obtížné minout. Před Čechem se pak výborně zorientoval Mikolaj Lopuski, který svou třelou pokořil porubského gólmana a snížil na 5:3, čímž završil vzdorování hostů.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Z naší strany excelentní výkon. Čekali jsme důrazný a rychlý hokej, nic z toho Poláci neučinili. Mají kvalitní mančaft, hrál se výborný hokej, ale porubští kluci do toho dali všechno. Předvedli nádherné góly, kombinace, myslím si, že bylo minimum chyb. Hned v první třetině jsme je pustili do několika šancí, naopak my je proměnili, vedli jsme a víceméně jsme celý zápas kontrolovali hru. Klobouk dolů před všemi hráči – od prvního do posledního hráče. Není vůbec co vytknout. A to i přesto, že porazíme reprezentaci Polska, to nikdo nečekal. A o to je to sladší!

Polsko: Odmítlo komentovat utkání.